Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @huseyinarks kısaca yanıt vermeye çalışayım:

1-) Herkes için ayrı ayrı form dolduracaksınız.

2-) İkiniz için aynı anda randevualabilirsiniz, bunun için ais sisteminde açacağınız üyelikte ikinizi birden ekleyin, sadece yönlendirmeyi uygulamanız kafi, zor değil. Kişisel bilgileriniz ile ds160 kodunuz ve pasaport numaranız lazım olacak.

3-) Formda ilk sayfadaki ana dilde isim soy isim kısmı haricinde hiç Türkçe karakter kullanmayın, adresinizi Türkçe karakter olmadan Türkçe yazabilirsiniz. Örneğin Sukur Mahallesi Cagrisim sokak gibi.

ABD için bir yakınınızdan,tanıdığınızdan davetiye almak size + puan kazandırmaz. Profilinize göre değerlendirilirsiniz. Vizeyi alıp alamama konusunda bir şey diyemeyiz, konsolos tarafından belli kriterlere göre değerlendirilecek.

• teşekkür ederim

• @Bernur Bernur Hanım Vize başvuru sonucunuzu merak ettim umarım onay almıştır

• @dilaradrk şu an devam eden bir göçmen vize başvurum olduğu için onaylanmadı, bu beklediğim bir şeydi zaten 🙂 ama ankarada görüşme yaptığım kişi erkekti ve çoğu kişiye vize veriyordu

• @crazycells merhabalar tekrardan, uzun bi aradan sonra amerika turist vizesine başvurmak istiyoruz.Tüm formu doldurduk fakat 1-2 noktadaki yerleri netleştirmek istiyoruz.Her zamanki yardımlarınız için tekrar teşekkürler. Soru 1- Ben 2014’te amerikaya B2 turist vizesi alarak gitmiştim. Eşim de 2010 da J1 work and travel ile gitmişti. İkimiz de ten printed verip vermediğimizi hatırlamıyoruz. Ds160 da “yes” mi demeliyiz “no” mu demeliyiz?

Soru 2- ilk amerika vizemdeki vize tipinde sadece B2 yazıyor. Şimdi B1/B2 seçtim. “ bir önceki vize tipinizle aynı vizeye mi basvuruyorsunuz” sorusu var. Yes mi demeliyim yoksa No mu?

Soru 3- Son olarak da eş bilgilerini girerken isimde ( include maiden name) yaziyor. Pasaportta kizlik soyadi yazmiyor. Yine de soyisim kismina yazmamiz gerekiyor mu? Eski soy isim + Yeni soy isim şeklimde.

• Merhaba
    ds160 formunu doldurdum hata yaptığımı fark edip tekrar bir form doldurdum sistem üzerinden yeni ıd numaramı değiştirdim fakat isim soy isim kısmında sadece soyadım gözüküyor iki kere soyadımı yazmışım. bu bir problem olur mu
    şimdiden teşekkür ederim

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yağmur-demir mülakata gittiğinizde bunu belirtin ve mülakatınızı yapan görevliye bunu düzletip düzelemeyeceğini sorun.
    destek olacaklardır.

• çok teşekkür ederim ilginiz için. Öyle yapacağım.

• merhaba.Salı günü İstanbul'da turist vizesi için görüşmem var..ds160 formunu pdf olarak kaydetmiştim bilgisayarıma daha sonra çıktısını almak için ancak bilgisayarım çöktü ve içindeki her şey gitti..Görüşmeye giderken ds160 çıktısını da yanımızda götürmemizi istiyorlar sanırım..Doldurmuş olduğum ds160 formuna ulaşamadığım için nasıl bir yol izlemeliyim desteğinize ihtiyacım var..Yardımlarınızı rica ediyorum..
    iyi günler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ozkan-ONUR mülakata DS160 götürmemeniz gerektiği açıkça belirtilir başvuru sırasında.
    sizden beklenen form doldurduktan sonra mailinize gelen confirmation page sayfasını ve varsa destekleyici belgelerinizi götürmeniz.

• @gucarslan Teşekkür ederim cevabınız için..
    pasaport
    confirmation page
    isteğe bağlı olarak destekleyici belgeler(banka hesapları,iş yeri bilgileri vs.)

bunlardan başka sizin önereceğiniz bir döküman olmalı mı yanımda?

tekrardan çok teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ozkan-ONUR başka bir döküman yok götürmeniz gereken.
    mülakatta bol şans.

• Herkese merhaba abd turist vizesi için başvuru yaptım ancak ds 160 formunu indirip çıktı almayı unuttum daha sonra tarafıma mail olarak onay sayfası gönderildi. Ds 160 formunun tamamına nereden ulaşabilirim ?

• @waroflaw Ds160 sayfasını onayladıktan sonra eğer forma verdiğiniz bilgileri pdf olarak kaydetmediyseniz yeniden erişmeniz veya değişiklik yapmanız mümkün değildir. Mülakatınıza kısa süre kala ds160 formunuzu güncelleyebilir ve ais üzerinden de numaranızı tek sefere mahsus olarak değiştirebilirsiniz.

• @EasternStar çok teşekkür ederim.

• Merhaba,

2015 yılında aldığım vizeyi 1 hafta sonra geri çağırıp çalıştığım şirket nedeniyle iptal ettiler.
    'Cancelled without prejudice' mühürüyle. Çalıştığım şirketten o sene ayrıldım şimdi başka bir global şirkette çalışıyorum.

DS-160 formunu doldururken bu iptali detaylı anlatmalı mıyım? Görüşmede soracaklardır orada yüzyüze anlatmak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bu iptalin yeni üzerinden neredeyse 10 yıl geçti, yeni vize almama etkisi olur mu?

Teşekkürler

• Merhaba universite öğrencisiyim ds160 formunda meslek kısmında öğrenci diyip bilgileri girdim. Ama hazırlığı yarım dönemde bitirdiğim için kaydımı dondurdum. Herhangi bir sıkıntı olur mu? Yeni bir ds160 doldurmam gerekli mi?

• @EasternStar Merhaba Üniversite Öğrencisiyim ve Ds-160da meslek kısmında belirtip formu doldurdum. Ama hazırlığı erken bitirdiğim için okulu dondurdum. Yeniden form doldurmam gerekli mi? Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

• Selamlar arkadaşlar ais ödemesi sadece akbank ile mi yapılabiliyor yoksa diğer bankalardan da yapabilirmiyim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |