DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Benim gibi yeni randevu almis arkadaslar; ben bugun sabah PTT kayit islemini tamamladim, sizin dosyalariniz da hazirdir sanirim, kaydinizi olusturabilirsiniz.

• @chicallonis1 1 subata 1 aydan daha uzun bir sure var sistem izin veriyor demek

• @gocman hayir. Sistem mulakatindan en erken 30 gun oncesinde izin veriyor. Yani randevuyu o tarihten itibaren olusturabiliyorsun. Ama randevu almak icin mulakat gunune 30 gun kalmasini beklemene gerek yok. Direkt randevu maili gelince alabiliyorsun. Onu diyorum

• @Busra-Akdag Merhaba toplam süreç ne kadar sürdü acaba?

• Merhabalar Amerika’ya giderken yanımda götürebileceğim nakitin limiti var mı acaba ? Bilgisi olan var mı ?

• Bu ileti silindi!

• @feyza86 bildiğim kadarıyle USD 10.000 'e kadar sıkıntı yok, daha fazlasını da goturebilirsiniz ama girişte declare etmeniz gerekiyor. Nakit değil de mücevherat vs gibi kıymetli eşyalar içinde aynı oran soz konusu. Bu hem resmiyette böyle , hemde, hiç o kadar zengin olmadım :=) ama bir keresinde girişte merak edip bizzat IAH havaalanında görevliye sormuştum.

• @ernduru çok teşekkür ederim bisekilde götürmemiz gerekecek giderken sıkıntı yaşamayalım diye arastiriyorum.umarim bol kazanclariniz olur 🙂

• Merhabalar, randevuma çok az zaman kaldı yalnız adres değişikliği yapmam gerekiyor. Amerika'da ki adresim değişti. DS260'ı güncellemem gerekiyor sanırım, onun disinda güncellemem gereken yer var mi? Green cardin geleceği adresi de DS260'tan mı güncelliyorduk ? O kadar çok prosedür var ki beynim yanıyor.

• @yenibasladim Merhaba.. adres değişikliği USCIS sayfasından form doldurularak yapılıyor. Sayfayı inceleyin. Ben de linki bulduğumda size mesaj atarım. Vize randevusunda da en sonra değişikliği konsolos beye iletirsiniz. Onlar da size yardımcı olurlar. Zaten Amerika’ya giriş yaptığınızda da gümrük memuru size Green Card’ınızı hangi adrese istiyorsunuz diye soruyor. Onları da adresinizin değiştiğine dair bilgilendirirsiniz. 🙂

• Herkeze mutlu, sağlıklı, şanslı yeni bir yıl dilerim arkadaşlar🫶🏻

• Merhaba 2021 yilinda 2 doz biontech aşısı oldum e nabizda gozukuyor. Unganlardaki sağlık muayenesi için tekrar aşı olmam gerekli mi?

• @gocman Merhabalar, son 1 yıl içinde aşı olmadıysanız olmanız gerekiyor. Ben 3 kere olmuştum en sonuncusu 2021'deydi ama yine de 4. dozu olmamı istediler ve oldum.

• We finally have our interview! It was a very long wait but they finally gave us a date. We're so happy. 😍

• @dnunez0507 congrats !!!

• @dnunez0507 hi, congrats! I just want to compare my situation with you. In citizen of USA. My wife has turkish citizen, but born in Russia. As i know this take around a year to be scheduled for interview. Yours is same? Please give me more details. Should i wait till april may? Or transfer it to another country like Hong-Kong? Thanks!

• @ufukadiyaman You can change it to Armenia maybe? I have an Iranian friend and when he transferred his case to Armenia, he got his interview in 2 months.

• @ufukadiyaman If she's a Turkish citizen, then you should be OK. Citizens appear to be a priority and have less than a year turnaround time.

My wife is only a resident of Turkey, born in Kosovo, and it felt as if our paperwork was lost at the bottom of a sinkhole, never to be seen again. While I was happy to see citizens getting their papers and visas completed faster, it felt hopeless for others like my wife and I who had been waiting in line for such a long time. You become desperate, anxiety starts to kick in, and all types of crazy thoughts come to mind when you see the border situation in Mexico. lol

I tried expediting through the Senate's office and Congress with no success. Immigration lawyers can't help expedite unless there's a true health, life, or death situation, in which case you don't need a lawyer to expedite. You can just file it yourself.

If you're confident some embassies are processing the paperwork faster, although she's a Turkish citizen, I would consider transferring it. But make sure to do your homework, you will have to travel to that location to complete the interview and any other requirements specific to that country.

• Yarın sabah ki mülakatım için yoldayım 22 ayın sonuna geldik şükürler olsun umarım hersey yolunda gider. Ben buradan çook şey öğrendim çıktığımda da tekrar tecrubelerimi yazarım. Hepinize mutlu yıllar 2024 hepimize şans getirsin 🙂

• @Nailaysegul Şimdiden bol şans diliyorum 🙂 ve mutlu yıllar 🙂

Benzer Başlıklar

• 2
  • 57
  • 656
  • 1478
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |