DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @deep_blue NOT AVALIABLE YET yazılı ds260 formu ile vize almak ve sınıra kadar gitmek mümkün mü yani

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hope-Breaker hayır, bu şekilde konsolosluktan vize alamazsınız.

• @Serapp
    selamlar, mail attım 4. tip mail geldi. "Thank you for your inquiry. Your case number is now current for interview processing....." ile başlayan. mailin devamında bazı metin değişiklikleri olmuş ama genel manada aynı.

• @adem123 rica ederim forumda ki bilgili kişiler kadar olmasam da en azından yardımcı olabildiğim kadar olmak isterim

• Bir şey sormak istiyorum sağlık raporunu sizemi veriyorlar yoksa kendileri konsolosluğa mı yolluyorlar.

• Arkadaslar merhaba, bu sene ile ilgili aratmada bulamadim. Bebek icin covid asi istenmiyor degil mi? Suan 2 aylik

• @ahmetyorulmaz sağlık raporunu siz alıyorsunuz

• @symbi0te youtube izlemiştim orda sağlık raporundan bahsediyordu biz yolluyoruz demişler konsolosluğa onun için sordum anlatan kişi evlilik yoluyla green card konusu farklı olabliri bizimkiyle

• @Hope-Breaker , @gucarslan üstat daha iyi bilir elbette ama, bizim ds-260 formunda ülkeye girene kadar “Not available yet” yazıyordu. Mülakat esnasında görevlilerden adresin eklenmesini talep ettik ve reddettiler. Biz de US’e giriş esnasında polise bildirdik ve hemen orada adresi girdi ve Green Card’larımız o adrese gitti. Uğur bey ‘sorun olur’ diyorsa olur. Bizim durum münferit olsa gerek.

• @CANBILBEY 12 yaş üstüne isteniyor

• Merhaba, Frankfurttan randevu tarihimi aldım ve Frankfurt konsolosluğuna yeni işimi başvuruya eklemek için dün bir email gönderdim. Henüz cevap gelmedi , ancak Ds260 formuma girdim ve formu düzenleyebildiğimi fark ettim. Acaba bu şekilde ds260 formumu düzenleyip kaydetmem yeterli mi yoksa Frankfurt konsolosluğundan mutlaka bir cevap almalı mıyım?

• @ahmetyorulmaz böyle birşey bende duymuştum ama bazen olan bir durum sanırım

• ⭐⭐

@ahmetyorulmaz Her konsoluslugun ve calistigi anlasmali saglik kurulusunun proseduru farkli. Ankara icin saglik raporu sonucunu kapali bir zarfla siz teslim aliyorsunuz. Diger konsolosluklarda farkli prosedur olabiliyor , mesela Viyana'nin anlasmali kurulusu sonuclari mail olarak direkt konsolosluga gonderip sadece asi kartini size mail olarak gonderiyor. Bu asi karti Amerika'da ise baslama surecinde oldukca isime yaramisti.

• @deep_blue kafam karıştı. @gucarslan Uğur bey dosyamda düzeltmek istediğim herhangi bir şey yok ama sadece amerika adresi için açtırmamı önerir misiniz? Mülakat yerim frankfurt. Ayrıca sanırım eğer dosyamı açarsam kaldığım adresi tr adresi olarak yazmıştım onu da almanya adresine ve mülakata giriş yerini de frankfurta çevirmem gerekir doğru mu?

• @ahuramazda Evet Cevap olarak 4. tip mail geldi.

• @Summer-0 Frankfurt’tan aldığınız vize mülakat tarihiniz nedir, imzanızı güncellemenizi rica edebilir miyiz?

• @ahmetyorulmaz teşekkür ederim

• @ATS16 9 ocak randevu tarihim, şimdi imzama da ekledim. Bu bahsettiğim konuda bir bilginiz var mı acaba?

• Bu ileti silindi!

• merhabalar. ds260 formunu dolduruyorken önlisans mezunuyum ve doldururken yanlışlıkla -ingilizce olarak- lisans mezunu olduğumu işaretlemişim. tekrardan açtırmalı mıyım, sorun oluşturur mu red verilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

178

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |