Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @azeusa Daha önceki yıllarda aynı bu şekilde işleyen durumlar olmuş ve Ağustos ayında tüm numaralar aktif olmuş. Bizim case no 36XXX bizde umutla bekliyoruz. Herşey olabilir. Normalde bahar ayları ile birlikte aylık dosya numaralarında yükseliş bekleniyor.

Eğer gelir ise 31XXX'e sıra Haziran-Temmuz gibi gelir. Biz 36XXX ile Ağustos-Eylül gibi gelmesini umuyoruz...

• @asilcenk Ümit verici yazınıza göre çok sağ olun. İnşallah hər ikimizin de case numaraları tezliklə current olar. Bir onu biliyorum ki, bu aşamada beklemek çok zor bir şey )

• ⭐⭐

@azeusa tabiki çağrılmama durumunuz olur böyle giderse

• ⭐⭐

Gitmez diye umut ediyoruz

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bence Turkiye'de tum hayatiniza yayarak yaptiginiz seyleri, ABD'de kisitli bir zamanda yapmakla kiyasliyorsunuz o nedenle boyle bir sonuca variyorsunuz.
    Bu arada kucuk bir not, ev kiralamak icin illaki kredi gecmisi+3 aylik kira gerekmiyor. Boyle bir sart ya da yasa yok, bazi eyaletlerin bu konuda bazi regulasyonlari var ama bu uygulamalar tamamen sizin yasadiginiz eyalete, bolgeye ve en onemlisi ev sahibinize bagli 🙂 Kredi skoru sizin ne kadar guvenilir biri oldugunuzu sizi hic tanimayan birine gostermek icin guzel bir yol, lakin tanidiklarinizin bildigi bir ev sahibi, emlakci vs. varsa onlarin tavsiye etmesi halinde size de 'guvenilir' gozuyle bakacaklardir.

California los angeles a yerleştim ben.Dediğim gibi ev için 2-3 ev sahibi ile görüştüm onları sordular malesef.Bende şimdilik rafa kaldırdım ev kiralama işini geçici olarak tanıdıklarda kalacağım bir süre daha.

• Öncelikle emeği geçen başta crazycells olmak üzere tüm arkadaşlara geçen emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Cumartesi gecesi (02.12.2017) 2 gibi evden arabayla çıktık ankaraya doğru. 8'de tutuğumuz enerji etele geldik.

Hemen kahvaltı edip 9 daki randevu için unganlara gittik.

9 da kan tahlili, idrar tahlili, röntgen çekildi ve işlem yaklaşık 1 saat sürdü. Ödediğimiz ücret 2 kişi için 235 dolardı. Çocuğa işlem yapmadılar

Pazartesi günü 10:30 da muayene için gelmemiz istendi.

Pazartesi günü 10:30 da oradaydık. Önce muayene sonra 2 aşı oldum, eşime tek aşı vuruldu tetanoz koruması yüksek olduğundan.

Biz muayeneden geçtik fakat çocuğumuzun soğuk algınlığı olduğundan geçemedi ve ona rapor alamadık. 3 hafta sonra onun için unganlara yine gideceğiz.

2 kişi için muayene ve aşı ücreti 560 dolar verdik.(Muayene ve tahliller kişi başı toplam 400 dolar oluyor)

Salı günü 9 olan randevumuza 8:30 da gittik ki iyiki öyle oldu çünkü daha öncesinde baya yağmur yağıyordu.

9'a 10 kala içeri aldılar ve montumuzu, kemerimizi çıkarıp onları ve bizi x-ray'den geçirdiler.

Bekleme odasına geçip sıra numarası aldık ve beklemeye başladık.

Mülakat süreci 3 aşamalı oluyor.

İlk aşamada evrakları verdik, eşim kapalı ve kulakları görünmediğinden bir kez daha foto çekildik migrosun yakınındaki fotoğrafçıdan.

sonra ikinci aşamada para yatırdık 3 kişi için 990 dolar.

Ve en heyecanlı üçüncü aşamayı beklemeye başladık.

Saat 12'ye 20 kala numaramız yandı ve konsolosun yanına bankoya gittik.

Önce hoşgeldiniz dedi sonra sağ eli kaldırıp bilgilerin doğru olduğunu teyit için yemin ettirdi.

Nerede yaşamayı düşünüyorsunuz? dedi Houston dedik.

Daha önce amerikaya geldiniz mi? dedi Hayır dedik.

Sizin ve eşinizin vizesi onaylandı dedi. Çocuğunuzun sağlık raporu geldiğinde o da onaylanacak sorun yok dedi.

Şuanda çocuğu iyileştirip 2-3 hafta sonra tekrar ankaraya unganlara gideceğiz.

Eşimin pasaporta vize basmışlar, Benimkini bugün alacağız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@schadow Hayirli ugurlu olsun 🙂 bundan sonraki kisimda bol sanslar 🙂

• @schadow hayırlı olsun. şimdiden Amerikadaki yeni yaşantınızda başarılar.

• @crazycells benden kurtulamazsınız 🙂

@smesut amin inş. teşekkürler

• başarılar @sChAdOw

• @bowline teşekkürler

• Hayirli ugurlu olsun arkadaslar. Aralik ayindan da guzel haberler geliyor 🙂

• @schadow hayırlı uğurlu olsun vizeniz

• Bu arada arkadaşlar aramızda numarası 10binlik 11binlik ve 12binlik olanlar varsa, acaba ceac sitesinden dosyalarının KCC'de mi yoksa Ankara'da mı olduğunu bakabilirler mi?
    Kurnazlık yapıp Şubat ayının sayısını tahmin etmeye çalışıyorum 😅😅

• @xemre @chemist teşekkürler

• Bu sene vize alan tüm Türk arkadaşlarımı kardeş ülke Azerbaycandan selamlıyorum. Ben bir Azeri gibi sizin bu formu çok beyeniyorum, her gün bu formu seve seve okuyorum. İnşallah içi ben dahil CN-ları yüksek olan hepimizin numaraları current olur 2018 eylül sonuna kimi. Beklemenin bu dönemi insana çok zor ve heyecan verici geliyo ))

• @azeusa Valla onla ilgili mi bilmiyorum ama bende kcc gozukuyor.

• @azeusa inş siz de alırsınız

• @schadow DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@arnblt evet sanırım iranlıydı. türk değildi.

Seyahat banından dolayı ret yemiş olabilir mi?

• Bugun vızelerımız onaylanmıs olarak pasaportlarımızı aldık.Asıl talıhlı hanımdı.Benım ve kızımın(6) pasaportunda ıze kısmında annotation * , hanımın ve oglumun(11) pasaportunda vıze kısmında ıse annotation ** gorunuyor.Bunun anlamı nedır?
    ıkı yıldız veya bır yıldızın anlamı nedır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |