DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @dnunez0507 Yea, if you're not a turkish citizen it took a lot of time for it. You've been waiting for an interview over a year... It's not good. I am sorry for your situation and I hope you can get your interview asap. If you need any help let us know, we are happy to help you out.

• Yasaklı

@yenibasladim
    sayin yenibasladim,
    bundan sonra ismi gizli, farkli isimleri olan, gercek isimlerini kullanmayan uyelerin mesajlarina cevap vermek istemiyorum.

benim arkadasimin esi uscis de genel mudur, dugunlerine katildim, amerikada aldigim muhtelif ihaleler ve iletisimlerde bu baglantiyi cok fazla kullaniyorum ve ailecek surekli gorusuyorum. benim vize basvurumu kendileri yaptilar.
    benim esim icin uscis e basvuru sirasinda A(Alien) ile baslayan 9 haneli bir numara tayin edildi ve immigration fee odendi.
    bizin henuz bir vize gorusmemiz olmadi! vize gorusmesini nasil ne sekilde yapacagim konusundada bilgisi bana gelmedi. aramadim, cok yogunum.

sozlerinize ifade ozgurlugu kapsaminda saygi duydugumu bildirir, bilip bilmeden konustugunuz icin elestirileri kendinize saklamanizi tavsiye ediyorum.

• @Kevin-Kingston

Sayın Kevin Kingston, bundan sonra bilgisi dahilinde olmayan konularda yorum yapanlara cevap vermeyeceğim.

Burası forum olduğu için istediğim nick'i seçebiliyorum, tercih meselesi.

İstediğiniz kişinin düğününe gidebilirsiniz tabii. Ben de size o zaman USCIS'te bulunan bir bilgiyi buraya paylasayim.

https://my.uscis.gov/uscis-immigrant-fee

ve bir link'te direkt olarak gov sitesinden atayım buyrun;

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-10-prepare-for-the-interview/step-12-after-the-interview.html

Hoşça kalın.

• Merhaba DQ olduktan sonra mülakat tarihini bildirdikleri mail ne kadar sürede geliyor?

• @gocman Su siralar yaklasik 2 ay.

• Bu ileti silindi!

• @kadargo tesekkurler

• selam benim bugün pasaportum geldı green kart ödemesi ıcın ıcınde bır kağıtla gondermıslerdı o kağıda bakarak green kartımızda odemesını yaptım herkes sorunsuz ıslemlerını halletmesinı dılıyorum streslı bır süreç ben 3 sene bekledım ama sonuca varınca ne kadar az beklemısım dıyorsunuz bol şanslar herkese 🌸

• Arkadaşlar ayrıca k3 vizesine başvuru yapsak süreç hızlanır mı

• @ksmdgn Hızlandırdığını söyleyenler var ve argumanları da oldukça mantıklı. Kısaca, Uscis k3 dosyasını hızla kapatmak için I130'u işleme alıyor deniyor. Fakat benim gözlemlediğim kadarıyla k3'ye başvuranlar ve başvurmayanlar arasında bir süre farkı yok. Başvuranların da arasında süreci diğer başvurulara göre daha hızlı yada daha yavaş gidenler olduğu gibi başvurmayanların da aynı şekilde. Süreci daha hızlı tamamlayanlar K3'nin işe yaradığını iddia ediyor.
    I130 a ek olarak ücretsiz başvurabiliyorsunuz diyebbiliyorum. Aklınızda soru işareti kalacağına başvurabilirsiniz bence. Ben şahsen başvurmamıştım.

• Merhaba! 14 Aralık tarihinde gerçekleşen mülakat maceramı sizinle paylaşmak istiyorum. Deneyimimi kısaca özetlemeye çalışacağım.

Mülakat saati geldiğinde konsolosluğa vardım. Güvenlik kontrollerini geçtikten sonra içeri adım attım ve karşımda duran ilk bankoda görevli arkadaşlar, yönlendirmelerde bulundular. Numaramı alıp sıramın gelmesini beklemeye başladım. Randevum 8:15'teydi, ancak saat 10 civarında sıram geldi. İçeride geçirdiğim zamanı buradan tahmin edebilirsiniz.

Görüşme aşamasında, İngilizce ya da Türkçe olarak konuşmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Ben tercüman beklememek için İngilizce tercih ettim. Görüşme yaklaşık 2-3 dakika sürdü. Eşimle ne zamandan beri birlikte olduğumuza dair sorular geldi. Türkiye'de yaşadığımızı, birlikte geçirdiğimiz süreyi ve Amerika'daki sponsorumun adını belirtip kim olduğunu sordu. Ardından vize onaylandı ve görüşme sona erdi.

Az önce PTT'den de pasaportumun kargoya verildiği bilgisi geldi.

Bekleyen arkadaşlara önerim, yüklediğiniz evrakların eksiksiz olduğundan ve sponsorunuzun gelirinin yeterli olduğundan emin olun. Mülakatı gelir yetersizliği nedeniyle sonuçlanmayan insanları gördüm.. Eğer bu konularda eminseniz, gerçekten stres yapmaya gerek yok. İyi şanslar!

• @kadargo teşekkür ederim sağ ol

• @kadargo Hayirli olsun.

• @danbil Hayirli olsun.

• @ernduru Teşekkür ederim

• @cufer sanirim asi olarak sadece biontec kabul ediliyordur ve sizlerde biontec olmussunuzdur, dogru mu?

• @ernduru Ben daha önceki 3 aşımı da Biontech olduğum için, aynı aşıyı tercih ettim. Bugüne kadar herhangi bir yan etkisini görmediğim için. Ancak hemşire, seçenek olarak Biontech ve Sinovac aşılarını sordu.

• @ernduru Unganların sitesinde Covid 19 aşısı ile ilgili olan bölümde şöyle yazıyor;
    Hangi aşılar DSÖ tarafından onaylıdır?
    Onaylı aşıların listesi DSÖ web sitesinde görüntülenebilir. "Decision Date/Karar Tarihi" olan aşılar onaylı olarak kabul edilmektedir. Bilinen isimleri Pfizer Biontech Comirnaty, Moderna Spikevax, Johnson & Johnson Janssen COVID-19, AstraZeneca Vaxzevria, Covishield, Sinopharm SARS-CoV-2 Vaccine ve Sinovac CoronaVac olan aşılar DSÖ tarafından onaylanmıştır. Pfizer Biontech Comirnaty, Moderna Spikevax ve Johnson & Johnson Janssen COVID-19 aşıları aynı zamanda Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (US FDA) tarafından da onaylanmıştır.
    Sayfayı komple okumak isteyebilirsiniz. https://www.doctorun.com/tr/covid-19

• @ernduru merhaba ben sinovac oldum kabul ediliyor.bilginiz olsun

• cufer ve feyza86 cok tesekkur ediyorum. Bugun bulundugum sehirde ki bir yetkili bana su an bazi sehirlerde ve bazi saglik kuruluslarinda olan Biontech asisinin devaminin Turkiyeye gelmeyebilecegi ve Biontech olmak istiyorsam acele etmem gerektigini soylemisti. Ben ve benim durumumda ki arkadaslar icin onemli olacagini dusundugum icin duyurmak istemistim ama Sinovac da kabul ediliyorsa hicbirimiz icin problrm olmayacaktir sanirim, tekrar tesekkur ediyorum.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1478
  • 995
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

331

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.2k

| | | |