DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben hayırlı olsun, açtırmanıza gerek yok formunuzu. Bir kaç gün sonra teyit almak amacıyla kccye dosyanızın nerede olduğunu soran bir mail atarsanız içiniz rahat eder o konudada

• @yusufalak evet 12 aralıkta mülakat maili aldım..

• @achillesoag evet bunu da araştırdım ve [email protected] adresine bir mail attım bu sefer "Bu e-posta adresine gönderilen soruların takip edilmeyeceğini veya doğrudan yanıtlanmayacağını lütfen dikkate alınız." diye bir yanıt aldım..

• @Aslı-Uslu adres tam olarak nedir acaba

• @Emre-Kurtulmuş bunu bile basaramayan kurum sebebiyle magdur olanlar icin bir cozum olmali . Arkadasimizin durumu cok can sikici

• Ben mülakat tarıhımı aldım dosyamı actırmak istiyorum.Nereye mail atmalıyım? Yardımcı olabılırmısınız.

• Merhabalar benim numaram 2023EU12XXX LERDE SUANDA AKTIF GORUNUYO SU DEMEKMI OLUYO BEN SUANDA DOSYAMI TASIYA BILIRMIYIM YADA SUBATTAMI AKTUF OLUYO OZAMANMI TASIMAM GEREKIYO

• @emila rica ederim fayda sağlaması dileğiyle

• @Emre-Kurtulmuş aynen ben de bu şekilde düşünüyorum. Geçen yıl dosya taşımayı direkt reddeden konsolosluk bu yıl kolaylık sağlayabilir.

• Daha önce paylaşamadığım geçtiğimiz yıl dosya taşıma için konsolosluklara mail atıp elde ettiğim bilgileri derlediğim tablonun linki:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1uQdC3-SMkqsxn9OddO0PTb1a2x_pPfqZ/edit?rtpof=true&sd=true#gid=707487768

Arkadaşlar veriler geçen sene için geçerlidir sadece fikir oluşturması ve şablon olarak kullanmanız bence sizin adınıza en faydalısı olur.

Herkesin vizesine kavuşması dileğiyle.

Sorusu olan varsa elimden geldiğince ve hatırladığım kadarıyla cevaplamaya çalışırım. Diğer arkadaşların da görebilmesi adına varsa sorularınızı cevap olarak sorabilirsiniz.

Daha önce link paylaşmanın sorun oluşturabileceğini düşündüğüm için doğrudan paylaşmamıştım. Bu durum yanlış anlaşıldıysa adminlerden özür diliyorum.

• Değerli arkadaşlar, belki konu geçmiş olabilir ancak kaçırmış olmam da muhtemel, DV-2024 talihlisi benim ve on yıllık Türk pasaportum var ve başvurumda da bu pasaportumu kullandım. Fakat eşim ve çocuklarımın Türk pasaportu yok, sadece Kıbrıs Cumhuriyeti (Güney Kıbrıs Rum Kesimi-EU) pasaportları bulunuyor. Dolayısıyla, onları diğer seyahat dökümanı seçerek beyan etmiştim. Bu durumda onlara da Türk pasaportu çıkarmam gerekiyor mu yoksa mevcut yabancı pasaportlarıyla sürece devam edebilir miyiz? Şimdiden teşekkür ederim.

• @adaderyaela CN aktif oldugu icin konsolosluklar araciligi ile dosyanizi tasiyabilirsiniz. Hic vakit kaybetmeden mail atin konsolosluklara yilmadan usanmadan

• @Armağan-Yılmaz asıl talihli üzerinden süreç devam ediyor. diğer aile üyelerinin pasaportları varsa tr pass çıkarmanıza gerek kalmayacaktır.

• @adaderyaela KCC 'ye mail atarak dosyanızın kaçıncı tip olduğunu sorgulayın. 4.tip olmadan mülakat alamazsınız. dosyanız belirtilen cutoff aralığına girdiyse dosya taşımayı diğer ülke konsolosluklarına mail atarak yapabilirsiniz, kabul alırsanız mülakata katılabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• @Emre-Kurtulmuş tip 4 mail nasıl oluyor ki örneği var mı? Ayrıca forumdaki şablonu bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

• @Meho35 bu başlıkta mail tipleri ve açıklamaları mevcut ilk ve 2. sayfayı incelersen görebelirisin https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc?_=1702545627839

• @mrt-gkce teşekkür ederim

• @Emre-Kurtulmuş bir de şu mail gelmişti.

Sorgunuz için teşekkür ederiz.

Mülakat yeriniz ANKARA'dır ve KCC tarafından planlama amacıyla kullanılacaktır. Mülakatınızı planladığımızda, randevu bildiriminizi görüntülemek için Katılımcı Durum Kontrolüne (ESC) giriş yapmanız istenecektir. O zaman lütfen randevunuzun doğru gönderi için planlandığını doğrulayın. Herhangi bir nedenle değilse, [email protected] adresinden KCC ile tekrar iletişime geçebilirsiniz.

• @eray26 cutoff olacagi tarih subat yaziyorsa subatta aktif olmasi gerekmiyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |