Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bernat mutlu bir yeni hayat dilerim evi kaça tuttunuz ve yaşadığınız şehir nasıl gözlemlerinizden bahsederseniz müteşekkir olurum sağlıcakla kaliniz efendim

• @hukukcu111 merhaba, çok teşekkürler. Evi tamamen eşyalı, su ve internet faturası içinde olmak üzere $1250 tuttum. Şehir merkezinde bu fiyata ev bulmak çok zor. Ve ev sahibim gerçekten herhangi bir sorunda hemen gelip yardımcı oluyor. O konuda şansım yaver gitti diyebilirim. Philadelphia’yı özellikle New York’a çok yakın ancak yaşam maliyetinin New York’a kıyasla çok daha uygun olması ve ABD’nin en tarihi şehri sayılması sebebiyle seçtim. Şehri ve insanları geldiğim ilk gün itibariyle çok sevdim. Burası yarı Amerika yarı Avrupa karışımı gibi, hem mimarisi hem de yaşam koşulları benzerlik gösteriyor ve oldukça büyük bir şehir. İnsanlar çok sempatik, yardımsever ve güleryüzlü. Herhangi bir kötü veya rahatsız edici durumla henüz hiç karşılaşmadım ki neredeyse geleli 2 ay oluyor. Ulaşım çok rahat. Ben çoğunlukla birçok yere yürüyerek gidiyorum ancak metro, tren, otobüs her türlü alternatif mevcut ve her yere giden bir hat var. İlk iş başvurumdan da olumlu dönüş aldım ve hemen ertesi gün başlamamı çok istediler ancak lokasyon araçla gitmeye daha uygun olduğu için önümüzdeki aylarda başlamayı talep ettim onu da kabul ettiler. Genel olarak herkes yardımcı olmaya çalışıyor. Genel gözlemim bu şekilde.

• ⭐⭐

Merhabalar, ilk giriste yasananlar flashback olarak aklima geliyor o nedenle sizlere komik ama heyecanli bir parcasini aktaracagim girisimizin.

Ucaktan indikten ve ulkeye giris yaptiktan sonra valizler icin ayrilan bolume gectik, tabii sira cok oldugu icin tipik olarak valizler bir kenara ayrilmisti bizim ucustaki. O sirada kopegimi de amak isetdigim icin esimle oradan oraya kosturduk, ben valizleri bulmaya calisirken (neyseki parlak renkler isimizi kolaylastirdi) arada da gorevli polis ve kopekler geziyordu. Birden bir kopek bize yanasti, deli gibi benim elimde, ucakta yanimda olan valizi koklamaya basladi, gorevli kadin sert bir sekilde valizde ne oldugunu sordu, once benim olup olmadigniz sordu hatta valizin. Dedim benim, icinde de kitap var, ve ivir zivir. Tabii ki de kopek deli gibi heyecanlandi, cirpiniyor, valizi yiyecek neredeyse. Sonra dank etti, yanimiza bir kac gunluk mama ve treat almistik, dedim ki kopegimin mamalari var. Actim ve tabii ki o super gerginlik yerini kahkahalara birakti. Her zaman boyle olmaz tabii ama, ozellikle evcil aile uyelerinizle geliyorsaniz boyle bir ihtimal var, tabii ki de benim basima geldi. Bilginize...

Esenlikler,

• Sevgili arkadaşlar merhaba, 6 aylık vize süremizin son günlerinde giriş yapmamız bi tehlike arz ediyor mu? Yani son 2 gün kala girsem problem olur mu değerli cevaplarınızı bekliyorum 🙂 teşekkürler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• 24 ocakta bitecek olan biten dv vizesi ile 11 ocakta sarı zarflarımız ile orlando international airporttan giriş yaptık. Normal pasaport kontrolundeki memur pasaportlarımıza baktı ardından başka görevli memur çağırdı bu arada bizi de bilgilendirdi arkadaşım sizinle ilgilenecek diye. Gelen memur baya sempatik ve neşeliydi isimlerimizi sorup onu takip etmemizi söyledi. Customs bölümüne geldik, zarflarımızı ve pasaportlarımızı teslim ettik, burada maksimum 10 dk civarı bekledikten sonra pasaportlarımızı bize teslim etti. Daha sonra bavullarımızı alıp çıktık. Oldukça kolay bir süreçti biz beklerken biraz gerildik ama gerilecek hiçbir şey yokmuş. Umarım herkesin girişi kolay olur 🙂

• @tohma31 geçmiş olsun yeni hayatınızda umarım yolculuğunuzdan çok daha güzel ve konforlu geçer

• Merhabalar, 01 Feb 24 bitecek vizemden 15 gün önce, dün 15 ocak 24’te New York havalimanından giriş yaptım. Girişteki görevli önce talihli olmak üzere tek tek pasaport ve zarfları istedi. Zarfın üzerinde Washington adresi olmasından dolayı bu adres doğru mu dedi. Yeni adresi verdim. Bunun dışında hiç bir soru sormadı. Çok rahat geçtik. Umarım Amerika’daki yaşamımızda bu şekilde sorunsuz geçer.
    Yardımlarınız için herkese teşekkürler.

• @smesut beraber gidilmiyor mu.ilk giriste

• ⭐⭐⭐

@FBazer eğer asıl talihli sizseniz tek başınıza giriş yapabilirsiniz ama asıl talihli eşinizse siz tek başınıza giremezsiniz. Asıl talihli giriş yaptıktan sonra eşi ve çocukları daha sonra giriş yapabilir tek başına

• @ilsent merhabalar öncelikle yeni hayatınızda her şey tam istediğiniz gibi olur umarım. bahsettiğiniz zarf ne zarfı acaba? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

• Bu ileti silindi!

• DV2023 talihlisi olarak ilk girişimi 3 gün sonra yapacağım ancak bir sıkıntı var. Ocaktan itibaren yoklama kaçağına düştüm kanunen yurtdışına çıkabiliyorum buna bir engel yok ancak çokta güvenemiyorum havalimanında herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım yoksa riske atmamak adına tecili bozup öyle mi gitmeliyim?

• @volkanesk gel kartını al 3 haftada sonra elçilikte askerlik ertelemeni yap şimdiden randevu alabilirsin 1 ay sonrasına bazen çok solu oluyorlar

• @Henry-bloor İstanbul havalimanında sen kaçaksın diye tutmasın polis 😃 Ondan korkuyorum işte. Normalde ceza yazıp bırakması lazımda güvenemiyorum.

• @volkanesk sen zaten yapmissin yapacagini sen bilirsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

küçük çocukları olanlar muhakkak bu videoyu seyretsinler

• @ayvalik10 abi teşekkür ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Redbeard rica ederim lafı bile olmaz biz aileyiz burada herkes birbirine yardımcı olmak için uğraşıyor.

• @ayvalik10 biliyorum abi zaman zaman paylaşımlarını görüyorum, bazen izlediğin yararlı videoları paylaşıyorsun. (İnsanlara spesifik yardımlarından bahsetmiyorum bile) Sonuçta herkes her şeye erişemeyebiliyor, dolayısıyla tekrardan teşekkürler...

Edit: Sigorta konusunda hızlıca bir bilgi almıştım senden 🙂 Unutmuşum onu ekleyeyim dedim 🙂 🙂

• Merhaba ben abdye ilk girişimi yaptıktan 1 hafta sonra dönsem yeşil yine de belirttiğim adrese gider mi? Yoksa bizzat benim mi gidip almam gerekiyor ? Ben girişten sonraki kart prosedürünü bilmiyorum hiç

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |