Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan çok teşekkür ederim Uğur bey içim rahatladı. Birde Diplomayı değiştirmekle uğraşacağımızı düşünmüştüm.

• Uscis e kayıt olurken DS260 numarası diyor o nedir tam olarak anlayamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bedosamka neden şuan USCIS'e kayıt oluyorsunuz ki?

• @gucarslan usvis pardon yanlış yazmışım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bedosamka usvis'ten kastınız nedir?
    AIS kaydı mı yapıyorsunuz?

• @gucarslan evet direkt sitenin ismini yazdım kafam biraz karışık kusura bakmayın. AİS kaydı yapıyorum. Ds260 numarasını anlamadım. Formun sonundaki confirmation number mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bedosamka forumda çokça cevaplandı bu soru lütfen forum başlıklarını okuyun;

https://yesilkartforum.com/forum/post/394325

• @gucarslan peki diger aile uyeleri nasil mulakata girecekler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jtcarlos bir ülkede oturum sahibi olmakla, o ülkeye seyahat edebilmek ayrı şeylerdir.
    diğer aile üyeleri ülkeye normal seyahatlerini yapacaklar pasaportları ile (vize gereksinimleri ülkelere göre değişiklik gösterir) ve mülakata katılacaklar.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim . Çok umutsuzluğa kapıldım , AOS yapmanın case number ım için daha doğru olduğunu düşünmüştüm . (interview da greencard başvurun var , neden yaptın turistik gezme niyetindeysen vs diye çok soru sordu görevli bu yüzden red aldığımı düşünmekteyim .)

AOS yapmak için F1 denenmeli mi yoksa TR de bekleyip dosya taşımamı yapılmalı benim dosya numaram için önereceğiniz bir şey olur mu? yada bu konuyla ilgili net fikir sahibi olmam için de nasıl bir yol izlemem gerek ona da bir öneriniz var ise çok sevinirim. Ne yönde aksiyon almalıyım karar veremiyorum AOS konu başlığını da okuyorum , buradaki dosya taşıma konularını da ama hangisini seçsem öbürüne ah keşke der miyim diye sıkıştım.

• @gucarslan teşekkür ederim dönüşünüz için , dün ilk defa bir vizeden red alınca (b1/b2 turistik vize) panikle ne yapmam gerektiğini bilemediğim için her şeyi sormak istedim. Çünkü red aldığımı duyan herkes keşke danışmanlarla çalışsaydın belki böyle olmazdı diyince ,aynı süreci gc içinde yaşamaktan korktum. Kendim devam ederek yanlış mı yapıyorum acaba dedim ama iletime gelen cevaplardan anladım konuyu.

• @gucarslan diger aile uyleri vize alamazlarsa mulkata gidemeyecekler anlamina gelir bu da.

• mülakata giren arkadaşlar kaç yaşında olduklarını yazarlarsa iyi olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jtcarlos orada evet.. ama asıl talihli vizesini aldıktan sonra aile üyeleri ankara'dan mülakat talebinde bulunabilir.

• Merhaba arkdasalr bu yıl ilk kez basvuru yaptık esimle gc ye sanki diğer yıllara gore bu yıl basvurj az gibi ? Sizce tahmını tr den kac kisi basvurup kac kisi hak kazanabilir var mı bilgi sahibi olan birileri tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@malican27777 başvuru sayısı değil ama kazanan sayıları yayınlanıyor.
    ilgili başlıkları inceleyin lütfen; https://yesilkartforum.com/forum/topic/6398/sayılarla-dv2024/

ayrıca başvuru sayılarının düşme ihtimali yok, pasaport şartı kaldırıldı çünkü

• ⭐⭐

@gucarslan İlahi Uğur Bey, bu çok ilginç anıyı paylaştığınız için teşekkürler. Neler yaşamışsınız neler...
    Pizza boğazlarında kalmıştır inşallah😊 Christine kalifiye elemanmış belli, ayrıldığına göre 🙂
    Bu GC'nin tekrar size çıktığını görmek istiyorum, gözüm arkada kalmasın lütfen cidden istiyorum 💯

• @gucarslan pasaport şartının kaldırılması başvuru sayısını arttırdı ama acaba ds260 formlarının daha az kişi tarafından doldurulmuş olması ihtimali yüksek değil midir uğur bey,Çünkü ds260 da iş ciddileşiyor ve öylesine girenlerin bir kısmı vazgeçebiliyor diye düşünüyorum.Acaba ocak ayında online veriler gelince süreci devam eden kişi sayısını görebilir miyiz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkan-akbulut neden az kişi doldursun ki DS260'ı?
    bu ülkede yoldan geçen 100 kişiden 87,8'i bu ülkeden gitmek istiyor.
    yasal olmayan yollarla göç etmeye çalışanlara bakın, sizce bu kadar insan yasal olmayan yolla göçmeyi göze almışken, yasal yolla altın tepside sunulan bu şansı teper mi?
    vizesini alır, yerleşip yerleşmemek sonraki mesele.

yıllardır sadece 1 aile gördüm mülakat aşamasına gelip vazgeçen, onlar da 75 - 80 yaşında iki kişilik bir aileydi, çocukları abd'de doktor.
    onun dışında görmedim, teknik sebepler harici mülakata gitmeyen, süreçten vazgeçen.

• @gucarslan nezaketiniz ve desteginiz icin tesekkurler iyiki varsiniz forum ailesi olarak.Buyuk panik icerisinde oldugumuz su donem denizde yilana bile sarilabilecek durumdayken sizlerin destegi guc veriyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |