Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker sizi o vizenizle kabul ettiklerinde mülakatta yok bunla alamayız demezler, sormazlar bile büyük ihtimalle vizeni göreyim diye çünkü bir onaydan geçmiş sonuçta vizeniz kabul görmüş. Kaldı ki pasaportunuz yanınızda olacağı için zaten vizeyide görecekler bir sorun yaşamazsınız

• @gucarslan söylemek istediğinizi şimdi daha net anladım bu süreçte arkadaşlara belki yardımım dokunur diye bi kaç birşey söylemek istedim zaten devamında evrağında gerekli olacağını ve yeminli onaylı tercümesi gerektiğinide aktardım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yunus-emre-çeçen verdiğiniz bilgi ne yazık ki hatalı; "noter onaylı çevirisini yanınızda götürün"..
    göçmen vize mülakatlarında götürülecek evraklarda noter onayına gerek yoktur, yeminli tercüme yaptırılması yeterlidir.
    sizden ricam emin olmadığınız konularda dv süreci için yorum yapmaktan kaçının.
    talihlilerin süreçlerini maddi / manevi olumsuz etkilenmesini hiçbirimiz istemeyiz.

• @Hope-Breaker dilerseniz yanınızda anmeldung belgenizi de götürün (hala ıslak imzalı veriliyordur belediyeden diye tahmin ederek söylüyorum tabii).
    daha önce sorulmadığı örnek var ama başka ülke konsolosluğu, aynı konsolosluk bile olsa hikayeler farklı olabiliyor.

• Saglik muayenesi icin Dokton Ungan sitesinde son 1 yil icerisinde Covid asisi gerektigi yaziyor. Acaba muayeneye gidenler yeniden asi olup mu gitti?

• Merhaba, nakit birikim haricinde evimizi de teminat olarak göstereceğiz. Evimizin konut sigortasındaki teminat bedellerinin çıktısını ve tapusunu mu götürmeliyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssoydan88 evet, yeterli olur.

• ⭐⭐⭐

@et_cal son 12 ay içinde covid aşısı olduğunuzu kanıtlamanız gerekecek

• @Emre-Kurtulmuş Amsterdam Konsolosluğu'nda gireceğim ama tapu da Flemenkçe olduğu için aynı mantıktan dolayı kabul olması gerekiyor değil mi? Konsolosluğun bulunduğu ülkedeki yerel dil sonuçta.

• ⭐⭐⭐

@bbsrn evet belgeler ingilizce veya yerel dilde olabilir

• @gucarslan Askerlik durum ile ilgili hali hazırda bir belgem yok. Alabilirsem askerlik şubesinden ıslak imzalı şekilde alıp apostilleteceğim, alamazsam da e-devletten alıp geçeceğim artık. Çok teşekkürler!

• @gucarslan Teşekkürler. Bankadan almayı deneyeceğim.

• Arkadaşlar evlililk ve nüfus kayıt ile ilgili:

• Formül B olarak geçen Uluslararası Evlilik Sertifikası'nı götürmemiz yeterli olur mu, yoksa evlilik cüzdanını da görmek istiyorlar mı? İkisi de zaten son sayfada İngilizce açıklama içerdiği için tercüme ettirmeyeceğiz fakat apostilletmek gerekecektir. Cüzdanı apostilletmek biraz zor olabilir.
    • Aynı şekilde doğum sertifikası için de Formül A Uluslararası Doğum Sertifikası yeterli oluyor mu, yoksa Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği görmek istiyorlar mı? İlki tabii ki daha çok işimize geliyor İngilizce açıklamalarından dolayı 🙂
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bbsrn mülakata ankara'da girecekseniz bu linki okuyun lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/post/355461

• @gucarslan Öneriniz için teşekkürler. Bunu okumuştum ama mülakata yurtdışında gireceğim için lokal belgelerdense bu uluslararası sertifikaların güvenilirliği daha fazladır diye düşündüm.

• Yasaklı

Amerika’ya para transferini nasıl yapıyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Tekrar merhabalar değerli forum üyeleri.Bugün araştırmalarıma devam ediyordum fakat U.S.Embassy sitesinin Çeşitlilik vizesi sıkça sorulan sorular kısmında:
    "All documents uploaded to your CEAC must be presented at the time of your interview. Original documents must match those uploaded to your CEAC" şeklinde dosyaların CEAC'a yüklenmesi gerektiği bilgisi hala yazıyor.Bu güncel olmadığı için mi böyle herhangi bir dosya yüklemeyeceğiz diye biliyordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toykan17 farklı vize türleri sisteme yükleme işlemi yapabiliyor, bu bilgi DV için güncel değil, sadece mülakata götüreceksiniz.

• @Emre-Kurtulmuş Çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |