DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, mülakatımız USA Amsterdam Konsolosluğu'nda olacak. Aşağıdaki sorularla ilgili tecrübesi veya bilgisi olan varsa çok makbule geçer, çünkü maillerimize konsolosluktan hiçbir türlü dönüş alamıyoruz.

• Türk konsolosluğu belgelere apostil vermediklerini, çünkü konsolosluktan alınan belgelerin apostile ihtiyacı olmadığını söyledi. Bununla ilgili tecrübesi olan var mı?
    • Askerliğimi yurt dışında çalıştığım için 5 yıl tecil ettirmiştim. Tecili kanıtlamam gerekiyor mu, yoksa askerlik durum belgesini sadece askerlik hizmetini tamamlayanlardan mı istiyorlar?
    • Yüksek Lisans diplomam şu an yaşadığım ülkeden farklı bir ülkeden. Bu yüzden apostilletmem mümkün değil. Lisans diplomam halihazırda İngilizce ve apostilli. Bir yerde, en yüksek diplomamızı götürmemiz gerektiğini okudum gibi hatırlıyorum ama şu an baktığımda resmi bir kaynakta bunu bulamıyorum. Lisans diplomam yeterli olur mu? Bunun yanında, diplomamı 2 yıl önce tercüme ettirmiştim ancak tercümenin aslı elimde değil. Tercümenin kopyası yeterli oluyor mu?

• @Peace-1 Kontrol ettiğiniz linki paylaşabilirmisiniz acaba yanlış yerden mi bakıyorum ben.

• @UnluEmre 4 aralıkta unganlarda randevum var, 2021 yılında 2 doz sinovac yaptırmıştım. Sağlık randevusuna gitmeden yani yarın 1 doz sinovac yaptırsam herhangi bir sorun olur mu?

• @Mehmet-6 merhabalar, kesin olarak birsey olmaz diyemiyorum yanlis bilgi vermemek adina. Ama bana sorarsaniz birsey olacagini sanmiyorum sonucta covid asi kartinda 2023 yilinda bir doz hatirlatma gormek istiyorlar artik. En dogru karari yine de unganlari arayarak almak daha mantikli gibi

• @UnluEmre Aradım, telefonu açan olmadı maalesef

• @Mehmet-6

Mail ile ulaşmayı deneyin. Gün içindede yazabilirsiniz. Telefondan daha hızlı dönüş yapıyorlar.

• @Mehmet-6 merhabalar randevuya gittiğinizde muayene olabiliyorsunuz yardımcı oluyor eksik olması sorun değil yalnız son 12 ay içinde aşı olmadıysanız aşı olup güncel aşı kartınızı verdiğiniz de raporu vereceklerini belirtiyorlar

• @Dogukan-Burak Anladım, çok teşekkür ederim.

• @Mehmet-6 zaten olacağınız aşı sinovac yani hastanede en kolay olabildiğiniz covid aşısı(biontech aşılarında 6 kişi doz için gerekli) bence unganlara gidin muayenenizi olun o esnada sorum olmamda sorun olur mu diye. Doktor bey veya doktor hanım sorun yok aşı ol kartı getir der büyük ihtimalle unganlara en yakın hastaneden aşı olup e nabızdan aşı kartınızı alıp unganlara teslim edebilirsiniz. Geçmişte mail ile aşı kartı kabul edilen arkadaşlar vardı onuda sorun geri dönmemiş olursunuz en azından. Şimdiden vizeniz hayırlı olsun.

• tennessee'de kuzenim yaşıyor ve ben de taşındığımda bir süre yanında kalacağım. mülakatta bunu nasıl kanıtlayabilirim? sponsorluk değil tam olarak ama bunu nasıl kullanabilirim?

• @tapsix
    Slm sadece gideceginiz adres neresi diye evraklari verirken soruyolar orada soylersiniz acik adresini.mulakat esnasinda da nerde kalacaksiniz planlariniz nedir diye sorduklarinda kuzenim orda yasiyor ilk etapta onun yaninda kalacagim diyebilirsiniz.
    Ama egerki hesabinizda yeteri kadar para yoktur vs ozaman affidavit (sponsorluk formu)isteyebilirsiniz kuzeninizden.

• Arkadaşlar merhaba bu aşı ile ilgili doz hatırlatması yurt dışında mülakata girecekler için de geçerli mi?Şöyle bir ifade yer alıyor CDC’nin sitesinde:”For the purposes of the immigration medical examination only, applicants who have not received a COVID-19 vaccine dose in the 12 months prior to the date of the exam are considered due for a dose.” Yani İngilizce bilgim ile anladığım kadarıyla mülakat tarihinden önceki 12 ay içinde Covid-19 aşısı dozu olmamış kişilerin bir doz alması gerektiği yazıyor.Ya da ben mi yanlış anlıyorum.

• @atalardankalanbirben nerede mülakata girecek olursanız olun son 12 ay içinde dsö tarafından kabul edilmiş bir covid aşısı biontech sinovac Johnson vs olmuş olmanız gerekiyor. Eğer son 12 ay içerisinde covid aşınız veya sunabileceğiniz aşı belgesi/sertifikası yoksa sağlık raporunuz tamamlanmıyor ve ap ye kalıyorsunuz aşınızı tamamladıktan sonra sağlık raporunuz kapatılıyor ve vizeniz ancak o zaman veriliyor.

• @yunus-emre-çeçen merhaba pasaport cıkarttık ama ungan randevu sisteminde kategori ne seçeceğim. ungan randevu sistemi için bir rehber entry mevcut mu biliyor musunuz?

• ⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben bu durumu unganlarda cdcden gelen karara göre uyguluyor zaten yinede gireceğiniz ülkenin sağlık kuruluşundan bilgi alabilirsiniz.
    Cdcden aldığınız kesime gelirsekte unganların söylediğinin aynısını yazmışlar son 12 ay içinde aşı olmuş olmanız gerekiyor.

Bu arada şunuda belirteyim son 1-2 günde bu kural nedeniyle covid mi kaldı vs gibi çok yorum gördüm konu başlığında.evet eskisi gibi bir yoğun salgın olmasada buradada hala bir çok kişi covide yakalanıyor iş yerimde, çevremde görüyorum sık sık

• Bu ileti silindi!

• @Emre-Kurtulmuş Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.Yurt dışında mülakata girmeyi düşündüğüm için Unganların sitesini kontrol etmemiştim demek ki aynı şey yazıyormuş yeni baktım.Benim iki doz aşı vuruldum son aşım bu yılın haziran ayı içerisinde yani 2024 haziran ayına kadar ki gireceğim sağlık muayeneleri için aşı yaptırmama gerek yok doğru anladım galiba ?

• Arkadaşlar ben lotoya başvurmadan önce isim değişikliği yapmıştım. Lotoyada yeni ismimle başvurdum. Ds260 formunu doldururken other kısmına eski ismimi yazdım bir sorun olur mu ? Eğer yalnışsa mülakat maili aldıktan sonra dosyayı actırıp düzeltme yapayım mı ? Bazı resmi dökümlerde hala eski ismim cikiyor

• @yunus-emre-çeçen Yarın söylediğiniz şekilde yapmayı düşünüyordum. Teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

188

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.3k

| | | |