DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aristocrat hayir olumsuz etkilemez.

• @pin teşekkürler hocam ben ret yediğim için içimi kemiriyordu 🙂

• en son randevular ne zaman acildi? Bilgisi olan varsa paylasabilir mi?

• Merhaba, 2 sorum var
    Su anda K-1 vizesi icin interview surecindeyim ve evraklarimi tamamlama asmasindayim. Nisanlimin geliri yeterli olmadigi icin arkadasimiz sponsor olacak. Arkadasimiz greencard sahibi ve yeterli miktarda para yapiyor tax returnlerine istinaden. Sponsorumuz daha once 2021 yilinda baska bir arkadasina, evlilik surecinde sponsorluk saglamis. Gecen yil sponsor oldugu kisiden ayri tax leri var ve ayri adreste yasamaktalar. Ayni zamanda sponsor oldugu kisi su anda greencard sahibi ve uzun zamandir hicbir sekilde ve arkadasimiz sponsor oldugu kisiye uzun zamandir yardim saglamiyor.
    -“Form I-134 part 14 “ de dependents kismina daha once sponsor oldigu kisinin adini ekleyip ve contributed income kismina hic bir gelirini paylasmadigi icin 0 yazmasi gerekir mi?

1. Soru olarak;
    • sponsorumuz bir abd vatandasiyla evlidir ve iki yildir ayri adreslerde yasamakta ve ayri tax doldurmaktadirlar. Su anda bosanma surecindeler. Abd vatandasi esini de, “I-134 part 14”de eklemesi gerekir mi? Yoksa bosanma asamasinda olduklarindsn dolayi eklemesi gerekmez mi?

Teşekkürler 🙏

• Arkadaşlar merhaba

Bu konu eminim geçmiştir ama çok emin olamadığım için sormak istiyorum. Biz nişanlım ile gerekli formları doldurduk ve Teksas ofisine gönderimi yaptık. Yaklaşık 2 hafta sonra işleme alındığına dair bir mektup geldi. Noa1 dediğimiz kısım bu kısım mı oluyor ve çok sessiz kalındı şu an siteden takip ettiğimizde herhangi bir güncelleme vs yok durumun ne aşamada olduğuna dair bir bilgi edinme şansımız mevcut mu?

Şimdiden teşekkür ederim

• @cre3d Merhaba evet Notice of Action 1 oluyor bu ve dosyanizi aldiklarini gosterir. Bu saatten sonra onay alana kadar bir geliṣme beklemeyin zaten. Casetracker diye bir uygulama var android ve apple sistemde. Onu indirip dosya numaranizi girebilirsiniz ve oradan daha rahat takip edebilirsiniz ancak USCIS hızlansa bile en az bi 9 ay sürecektir

• Çok teşekkür ederim vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için

• Merhaba arkadaşlar
    Belgelerimi hazırlarken bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Araştırmalarım yeterli olmadı maalesef.

Polis sertifikasını il emniyet genel müdürlüğünden mi alacağım, eğer öyleyse bu süreçte karşı tarafa arşiv kayıtlı adli sicil kaydı istiyorum demem yeter li ek belge veya açıklama isteniyor mu

Sağlık muayenesi dosyam hazır üzerinde kileri kendime saklayacağım sadece kapalı zarfı getireceğim bu zarfla orada tam olarak ne yapacağım yırtıp yanlarında öyle teslim etme gibi bir durum söz konusu idi bunu mu yapacağım ve ne zaman

PTT kayıt makbuzunu nasıl ve nereden temin edebilirim içeri girmem hayli gecikebileceklerini yazmışlar. Bu makbuz nasıl ve nereden alınıyor. AÇıkçası araştırdım lakin kesin veya yeterli sonuca ulaşamadım.

Doğum belgesini e devletten almam yeterli mi, ingilizce türkçe şartı var mı, daha önce ilk aşamada(kayıt olurken) apostil ettirdiğim doğum belgemi getirmem uygun olur mu

DS-160 da fotoğrafım olmayacak (Avukat gerek yok yanınızda uygun ölçülerde getirmeniz yeterli mülakata dedi) bunu yapan oldu mu hiç.

Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba,

Sistemden randevu almak konusunda deneyimlerinizi öğrenebilir miyim?
    Her sabah kontrol etmek mi gerekiyor, sabah mı acıyorlar yoksa aksam mı, yani nişanlım ABD den kontrol etmesi işe yarar mı, kolay alınıyor mu? Kaç gün/ ay sonraya veriyor randevuyu? Benim onay Haziranda geldi ama randevu işini bir türlü halledemedik

• en son randevu ne zaman acıldı, kac gunde bır acılıyor bılen var mı

• @ob16222 Merhaba tekrardan. Sadece Amerikan vatandaşı olan nişanlımın pasaportu I-129F süreci için yeterli oldu. Formu okuyup benimle aynı endişeye sahip olanların RFE alacaklarını düşünüp endişelenmemeleri için bu girdiyi yazıyorum.

USCIS sitesinde ne belirtiliyorsa onları dosyalamak yeterli. Bizim Türk mantığı burada işlemiyor. Kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi bizim mantığımıza göre kesinlikle olmalı. Ben hatta peşin RFE'mi forumdan aldım aylar önce 💀

I-129F özet olarak Amerikan vatandaşı dilekçe sahibinin pasaport fotokopisini gerektiriyor. Amerikan vatandaşı olmayan taraf olarak kimlik fotokopisi veya pasaport fotokopisini 129F'e eklemenize gerek yok. Eklemeyip burada yalan yanlış bilgileri okuyarak endişelenmenize de gerek yok. En garanti kaynak USCIS.

• @thisnew hocam selamlar size özelden mesaj atabilir miyim I-129F hakkında.

• @aristocrat elbette.

• @tugbaesc randevu heran acilabiliyor devamli takip etmeniz gerekiyor gunde 20 30 kere girip bakin başka şansiniz yok 2 3 ay sonrasinada olabiliyor 10 gun sonrasinada tamamen şans. Ocak subata acikt en son gordugumde

• @tugbaesc ben öğle arası 11:50 de açık buldum hayli açık randevu vardı. Belki işe yarar diye söylemek istedim.

• @doxa cok tesekkur ederim, yeni mi buldunuz randevuyu, bir de TL mi dolar mı yatırıyoruz yani hesapta dolar da hazırda bulunması gerekiyor mu

• @dalailama cok tesekkurler yanıtınız için, sımdı thanksgiving tatili diye açık değildir sanırım, pazartesi başlarım kontrole

• Merhabalar size bir sorum olacakti, benim case in transitteyken ben ds160 formunu doldurdum ve randevu sistemine giris yaptim, 1 aydir randevu acilmasini bekliyoum ama bir turlu randevu yakalayamiyorum. Acaba caseim ready olmadan ds160i submit yaptigim icin sistemde bir hata yapmis olabilir miyim. Sizce ds160i tekrardan doldurmam gerekir mi? Cevap verirseniz cok sevinirim.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@dalailama, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@zeynepaydın bi telegram grubu kuralim randevu bekleyenler olarak acilinca herkesin haberi olmus olur

forum haricı gruplar kurmak forum kurallarına aykırıdır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

61

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.8k

| | | |