DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Nailaysegul Çok teşekkürler her isteyene kolaylıkla nasip olsun🙏

• Bu ileti silindi!

• @Erik Alttaki linkteki konu basligi sordugunuz soruya daha net cevap bulacaginiz baslik. Oraya yazmanizi tavsiye ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/70/abd-türkiye-arası-para-transferleri

• Herkese merhaba Amerikan vatandaşı eşim ile Evlendirme Ehliyet Belgesi almam gerekli bu belgeyi Amerikada alabilecegimiz bir kurum ofis varmı?
    2. sorum ise Evlendirme Ehliyet Belgesini konsolosluk tan alırken istenen herhangi bir evrak gereklimi? Acil bilenenler cevap verirse sevinirim.

• @kadargo Çok teşekkür ederim 🙏🏻

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar vize paketimi açtım sorun olurmu pasaportumun içinde olan poşeti açtım yardımcı olursanız sevinirim

• @remzigul sarı zarf olayı sanırım geçmişte kaldı öyle birşeyden bahsetmiyosunuz heralde postaneden pasaportunuzun geldiği kargoysa tabiki açmanız çok normal

• @cokbekledik86 hayır pttden aldığım postayı açtım bu sorun olurmu veya açmamammı gerekiyordu

• Merhaba arkadaşlar bugün başvurumu kontrol ettiğimde vaka onaylandı yazıyor, bir bildirim göndermişler gönderideki talimatları izleyin diyor, bu ne anlama geliyor ? (Bildirimi henüz almadım) yani şu anda hangi aşamadayım. Cevaplar için şimdiden teşekkürler

• My friend has dual citizenship, Turkey & US. He's been living in the US since June 2022. His Bosnian wife is in Istanbul with his 2 US citizen sons. They had all been living in Turkey until he moved here last year for a better job, in his field. Her PD is June 23, 2022 & her DQ is August 7, 2023. Her permit to stay in Turkey expires in January 2024. She's heard since she's not a Turkish citizen it will be a long time before she's get an interview letter for Ankara. Is that correct? How could the US Embassy do that? She's applying for a spousal immigrant visa. Would she be in line in Bosnia based on her DQ date or get into line wherever it is now if she could change the interview location? Is it hard to change the interview location?

• @Sarajka Your friend’s wife has something called “Foreign State of Chargeability”. She is a Turkish citizen or resident, but was born outside of Turkey. So was my husband. We waited exactly a year after getting DQ ed to receive an interview letter. Every case is individually reviewed though, so some may not have such a long wait time. But our experience was a super long wait time.

• Selamlar herkese, 2,5 aylık ap sürecim 6 kasım itibariyle sonuçlandı. Vizem çok şükür bugün elime geçti. Darısı bekleyenlerin başına. Yıpratıcı bir süreç bitti artık. Mutluluğumun tarifi yok. Süreçte yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Umarım en kısa sürede herkes sevdiklerine kavuşur 🙏🙏

• @cedric tebrikler darısı başımıza....

• @remzigul merhabalar hiç sıkıntı olmaz, zaten paket içinde sadece vizenizin basılı olduğu pasaportunuz ve 1 adet broşür var, broşürde artık sarı zarfın verilmediğini, bütün belgeleri elektronik olarak amerikaya gönderdikleri yazıyor.

• merhabalar ben @ynsmry söylediği sekilde hızlandırma başvurusu yapıp nvc mail attım ve kasım 7 de hızlandırma talebim kabul oldu diye mail aldım normalde randevu tarihi almadan bu site üye olunmuyormuş sanırım "https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv" ama bana üyelik acmama izin verdi fakat adımları ilerletince su adımda bu ifade yazıyordu "Seçtiğiniz lokasyonda mevcut randevu yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." bi haftadan fazladır bu yazıyı goruyordum. avukatımıza sorunca onlar size randevu vericek burdan hesap acabilmeniz iyi yakin zamanda randevu maili gelir demislerdi az once su siteye girdiğimde "https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv" 4 aralık günü sabah saat 8 bosdu ve randevuyu aldım sonrasında mailime randevu onay maili de geldi fakat daha once randevusunu hiç kendi secen evlilik yoluyla green card icin denk gelmediğimden emin olamadım bu islemde herhangibi yanlislik var mi yada bunu nerden teyit ettire bilirim yardimci olabilirseniz çok sevinirim

• @ynsmry teşekkür ederim çok sağolun bilgilendirdiğiniz için

• Merhabalar. İmzamdan da görebileceğiniz üzere IR-1 sürecimiz devam ediyor, ayrıca bu sürece başlamadan aldığım B1/B2 turist vizem mevcut. Eşim ABD'de yaşamıyor, resmi görevde olduğundan beraber yurtdışında yaşıyoruz. Bu aralık ayında 2 haftalığına sadece turistik gezi için ABD'ye gitmeyi planlıyoruz ama şimdi aklıma takıldı acaba benim bu IR-1 sürecini başlatmış olmam ABD'ye turist vizesi ile giriş yapmamda bir sıkıntı yaratır mı? Başka sayfalardan okuduğuma göre, sınır polisinin insiyatifindeymiş, ona geri döneceğimizi kanıtlayabilirsek sorun olmazmış. Sizin aranızda bu durumu yaşayanlar oldu mu? Eğer yanlış sayfada yazdıysam, adminlerden doğru başlığa taşınmasını rica ediyorum.

• @seyfullah-mavuş merhaba sorunuza yanıt veremem ama sadece o siteye randevu maili gelmeden de üye olunabiliyor.Bende olmuştum.randevu geldikten sonra o siteden kayıt yaptırıyorsunuz ptt şubesi falan seçiyorsunuz.umarım randevunuzda hata yoktur biran önce alırsınız vizenizi.

• @feyza86 merhaba bn üyelik açıp hemde ankarada sadece bu cikiyodu "PTT - ÇANKAYA MERKEZI – SIMON BOLIVAR SEDAT SIMAVI YILDIZEVLER, ANKARA, ÇANKAYA 06551,"
    burayi secmistim ptt subesi ama randevu günü icin ankarada uygun randevu yok diyodu dun geceye kadar. anladigim kadarıyla siz hesap açıp ama ptt şubesinisini mail geldikten sonra mi secebildiniz? gündüzde konsolosluk aradigim da evet 4 aralıkta mulakatiniz var dediler size mail gelcek o mailde gelen yönergeleri takip edin dediler mailde farklı bi yönerge olursa onu dikkate alin ama suan görünen 4 aralıkta randevunuz var dediler

aslinda söyle baslayan bi mail de aldım ama sanırım bu mail degil beklediğim

"Bu web sitesinden Göçmen Vizesi randevunuzu başarılı bir şekilde aldınız.

Bu talimat sayfasını yazdırıp, Konsolosluktan gelen mektup ya da e-posta ile birlikte konsolosluk mülakatına gelirken yanınızda getirmelisiniz."

devamında başvuranın bilgileri linkler falan altında kurye secim bilgileri diye mail devam ediyor ama sanırım beklediğim mail bu degil farklı bi mail gelcek diye dusunuyom bilgisi olan var mi acaba nasıl bi mail alindigina dair

Benzer Başlıklar

• 1480
  • 8
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.8k

| | | |