Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Oğlum adına yaptığımız e2 statü değişikliği dosyamız 10 iş günü içinde onaylandı. Premium proses yapmadık bu arada, normal başvuru. Amerika içinden statü değişikliği dosyalarının bu aralar hızlı onaylandığını duymuştuk ama bu kadar çabuk olacağını tahmin etmiyorduk. Oklahoma Eyaletinin Lawton şehrinde, küçük bir cafe devraldık. Oklahoma ya yolu düşen olursa (Dallas'a da 2.5 saat uzaklıktayız) kahve içmeye bekleriz. @daisycafelawton cafemizin instagram sayfası. Takibe alıp destek olursanız çok sevinirim.

• ⭐⭐

@Müberra-Dikici tebrikler, hayırlı olsun süreciniz. çok hızlı onaylanmış. eğer özel değilse, yatırım maliyetlerini paylaşabilir misiniz? daha önceki paylaşımlarınızdan hatırladığım kadarıyla oğlunuz EB3 sürecini de başlatmıştı sanırım, o süreç devam ediyorum mu? ikisi bir arada sorunsuz ilerleyebiliyor mu?

• @tufank Çok teşekkür ederim. Oğlumun Eb3 süreci de devam ediyor. Yatırım miktarımız 55k idi, 10k da avukatlık masrafı oldu.

• @Müberra-Dikici
    Ben de şöyle sormak isterim müsade varsa: Devir işlemlerinde avukat, escrow, muhasebeci, vb. birilerini kullandınız mı yoksa direkt kendiniz mi yaptınız işlemleri?
    Teşekkürler

• @Ferhat-ŞENER Devir sözleşmesini avukatimiza da yolladık imza öncesi. Escrow kullanmadık, oğlum devir alacağı cafeye gidip 2 hafta kadar gözlem yaptı, hem de işi öğrendi. Sonra karar verdi satinalmaya, bütün işlemleri kendisi yaptı.

• son zamanlarda sosyal media bunla alakalı bir çok danışman türemiş - - adam ilk defa usa gidiyor - 2 hafta danışmanlığa başlıyor dikkat edelim. sevgili dostlar iyi araştırın kesinlikle bir av. çalışın ve şirketi bir çok yerden sordurun- tabi şirket varsa - benim nu konuda dikkat çekmek istediğim şey budur.

• @Müberra-Dikici 55kya çok hızlı sonuç almışsınız.
    cafenin geliri geçime yetiyor mu?

• @charon Lawton, yaşam maliyetleri düşük bir şehir. 2+1 aparman dairesi ev kirası 745 Usd (havuzlu, yeni bina), Mall içinde dükkan kirası 900 Usd. Şehirde 30bin kadar askeri personeli olan bir üs var, bu da şehre bir hareket, potansiyel kazandırıyor. Kesinlikle yaşamak için ideal şehir diyemem, ama eb3 sonuçlanana dek çarkı döndürmeye yetecek potansiyeli olan bir yer. Isyerimiz yaşam maliyetlerini çıkarıyor.

• küçük bütçeli güzel bir seçim gibi görünüyor. hayırlısı olsun.

• @Ferhat-ŞENER teşekkürler

• @mertksk Merhaba Mert bey, bilgilendirme için çok teşekkürler. Biz de E2 ye Amerika'dan mı yoksa Türkiye'den mi başvursak ona karar verme aşamasındayız. Açıkçası 2 senelerde biraz düştüyse çok mutlu oldum. Bu zamanlamayı nereden takip edebilirim acaba? Bir de TR'den başvuru için tecrübeli bir avukat arıyoruz. Amerikadan referansla bir tane bulduk ama attorney fee 8.000 $ istiyor. Herkes 5.000 $ civarı isterken. 😕

• genel bir bilgilendirme yapayim.
    E2 uzatma icin 10/25'te basvurulan dosyamiz tum aile fertleri ile birlikte 8 gunde sonuclandi. esimin premium process ile bekledigimiz bir seydi ama benim ve cocugumun da 1 gun farkla onaylanmasi surpriz oldu.
    umarim tum DOL ve USCIS dosyalarina ciddi iyilestirmeler gelir.
    bu arada DC ve cevresinde tavsiye edebilecegim avukatimiz da oldu sonunda.

• ⭐⭐

@btek14 tebrikler, hayırlı olsun.

• @tufank tesekkurler. eb sureci uzadikca e2 statumuzu uzatmak durumunda kaldik.

• ⭐⭐

@btek14 maalesef bültenin yavaşlığı herkesi mağdur ediyor ve ekstra masrafa sokuyor. umarım sizin kategori önümüzdeki aylarda hızlanır.

• @tufank hepimizin umarim.

• @burcumm Avukatı iyi araştırmanızı tavsiye ederim, biraz araştırma yaparsanız avukat hatasından ötürü tüm süreci boşa giden yatırımları tehlikeye giren insanlar bulabilirsiniz. Buralarda 3-5 düşünmeyin, e-2 süreci için 5.000 $ düşük bir değermiş gibi göründü bana, muhtemelen ekibi olmayan ve tek çalışan bir avukattır.

• merhaba arastırdım ama göremedim, bir şey sormak istiyorum e2 başvurduk ailecek 2 sene cıkamıyoruz. peki 2 sene sonra uzattık e2 yı . peki ne zmzn cıkabılıyoruz ülke dışına?

• @shadow-sharks gc almadan çıkamazsınız, çıkarsanız konsolosluktan E-2 vizesi almadan dönemezsiniz.

• ⭐⭐

@shadow-sharks ABD içerisinde yaptığınız işlemler statü değişikliği oluyor. COS ( Change Of Status). Bu bir vize türü değildir. Statü olarak verilir, ABD içerisinde kaldığınız ve süresini uzattığınız sürece bunu koruyabilirsiniz. ABD dışına çıktığınızda artık bu statünüz geçerli olmaz. Konsolosluklardan aldığınız ise vizedir, E2 için 5 yıllık verilir. Vize ile birlikte seyahat edebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |