Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Handan, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar,
    Bugün 2.5 yıl gibi uzun bir sürecin ardından eşim Ankara’daki mülakatını bu sabah tamamladı.

Yardımı geçen herkese, özellikle @Naile-İlyas, @drserdar, @gucarslan ve @crazycells’e teşekkür ediyorum. Gerçektende faydalı ve destekleyici bir forum tecrübesi oldu benim için.

Eşim pasaportunu aldığında ve USAye vardığında yine buradan sizlere güncelleme yapacağım.

Tebrik ederim Handan hanım. Gözünüz aydın. Gerçekten çok sevindim sizin adınıza. 🌸

• @Gönül-Akbaş Gönül hanım merhaba, tax return var mıydı ve bunu yeterli bulmayıp mı tax transcript istediler?

• Herkese tekrar selam! Nvc nin sayfasına tax return yüklemek yeterli mi yoksa IRS tax transcript mi istiyorlar? Bununla ilgili daha önce sorun yaşayanlarınız var mı? teşekkürler.

• Herkese merhaba daha öncede yazmıştım joint sponsor ekleyip submit butonuna bastığımda "Your request cannot be processed at this time." hatasini aliyorum.
    Eşimin tax bilgileri ve gerekli formu sisteme yükledik ama joint sponsor ekleyemiyoruz. Bu aşamada DQ bildirimini aldık. NVC ile bu hatayı paylaştığımızda "Gerekli belgeler alındı ve onaylandı. Mülakat tarihi geldiğinde eksik evrakları gösterebilirsiniz" cevabını aldık. Mülakat günü geldiğinde eksik evrakların sisteme yüklenmesini söylediklerini okumuştum fakat yüklenmiyor bu hatanının sebebi nedir nasıl çözebilirim? Teşekkürler

• @oğuzhan-adıyaman hayır, oradaki haklarımla ilgili bir belge verdi ama bir belge daha isteyip pasapurtununu gönderin diyince sadece ağlamamaya çalışarak çıktım konsolosluktan.

• @oğuzhan-adıyaman size aile içi şidet ile ilgili bir kâğıt verdiler mi? 3 hayır derken ne anlatmak istediniz.

• @ksmdgn evet aile içi siddet ile ilgili bir kağıt aldım

• @ceren-2 Eger Tax Transcripts varsa onlari yukleyin. Tax Return'ler de kabul oluyor ancak onu pek tercih etmeyin diyorlar.

• @ceren-2 tax returnum yoktu

• @Taşkentler-Şirket hayır almadı bana geri verdi. Yarın eksik belge ve pasaportumu göndereceğim

• Mülakat ile ilgili görüşlerimi aktarmak istiyorum,

Mülakat yeri çukurambar Çankaya ilçesinde(navigasyonda eski yeri gösteriyor ben ona aldanıp yanlış yerden otel tuttum siz aynı hataya düşmeyin), kapıda emanetçi var siyah bir Toyota çok beyfendi ve bence güvenilir insanlar, 50 tl karşılığında gönül rahatlığı ile eşyalarınızı emanet edebilirsiniz, çanta kabul ediyorlar.
    Randevu saatine göre değil kapıdaki sıraya göre alıyorlar.

Girişte ilk veznede sizden yüklemiş olduğunuz evrakların orjinalleri isteniyor. Bunlar; askerlik belgesi, evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, pasaport, 1 adet resim, evliliği kanıtlayıcı resim çok değil 2-3 tane, aklıma gelenler bunlar, hiç boşuna kalın kalın dosyalar hazırlamayın.
    İlk veznede mülakatı türkçe mi İngilizce mi istiyorsunuz diye soruluyor, burası önemli, eğer İngilizce mülakat yaparsınız çok çabuk bir şekilde sizi mülakata alıyorlar,
    çünkü her 10 kişiden 9u türkçe mülakat için bekliyor diyebiliriz.

İkinci veznede mülakat için konsolosluk görevlisi karşılıyor.
    Sorular çok basit zaten sizle alakalı sorular heyecan yapacak bişey yok . Bazı sorular herkese aynı soruluyor bunlar; Eşinizle ne zaman nerede tanıştınız, ilk evliliğiniz mi, eşiniz şuan nerde yaşıyor, ne zaman evlendiniz. Bundan sonraki sorular genelde sizin durumunuza göre değişiyor mesela, eşiniz amerikada yaşıyor ise; en son ne zaman görüştünüz, günde kaç saat görüşüyorsunuz gibi gibi,
    Eşiniz eğer türkiyede yaşıyor ise amerikada yaşayıp çalışmayı mı düşünüyorsunuz, oraya gittiğinizde bir planınız var mı, ne iş yapmayı düşünüyorsunuz, eşinizin amerikada ikametgahı var mı, vs vs.

Bu soruları paylaşmamdaki sebep aslında hiç heyecan yapmaya gerek olmadığı, zaten sizin ilişkiniz ile ilgili sorular sorulduğu için rahat olun. Konsolosluk görevlileri çok kibar ve nazikler size yardımcı olmaya çalıştıklarını unutmayın.

• @ceren-2 merhabalar biz dq olduktan 1 ay sonra aldık ama deprem bölgesinde olduğumuz için hızlandırma talebimiz kabul olmuştu.

• @Gönül-Akbaş endişe etmeyin sık yaşanan bir durum. Süreciniz uzamaz yeter ki biran önce eksiginizi tamamlayın. Sonrasinda vizenizi basıp pasaportunuzu gönderirler. Sonuçta bir red yada ap durumu yok. Umarım hızlıca sonuçlanır.

• Merhabalar herkese amerika'ya 2.girisimde kacak calıstıgım farkedildi ve ban yedim 5 sene 9 ocak 2025 te ban bitiyor amerikalı kız arkadasım benim icin türkiyeye taşındı 3 senedir burda yasıyoruz ve evlendik green kart sürecini başlatmak istiyoruz babası sponsor olucak yalnız avukat amerikalı eşimin orda tax göstermesi ve yaşaması gerektiğini söyledi ve bu durumda 1 sene ayrı kalmış olucaz bunun doğruluk payı nedir? Biz türkiyede yasayıp babasının sponsor olmasıyla süreci türkiyede bekliyemezmiyiz eşim kesinlikle amerikada calısması gerekiyormu ?

• @Gönül-Akbaş tax transcriptleriniz vardı ve buna ek olarak bir de tax return mü istediler? Kusura bakmayın tam anlayamadım...

• @crazycells merhaba ben ve amerikalı eşimde türkiyede yasıyoruz green kart süreci başlatmak istiyoruz. Tüm süreci türkiyeden eşimin amerikaya gitme sartı koymadan herseyi türkiyeden halledebiliyor muyuz. Amerikalı sponsor bulma sartıyla tabi??

• @Naerys Çok teşekkür ederim siz iyi ki bana Facebook daki sayfayı önerdiniz o bize gerçekten yabancı doğumlu olarak yol gösterdi. Tekrar teşekkürler 🙏

• Bu ileti silindi!

• @ecom çok teşekkür ederim. Sonuçlanınca buraya sa yazacağım

• @ahsenas tax transcriptim yoktu. Eşim bugün belgeyi aldı. Tax return transcript yazıyor belgenin üstünde. Doğru bir belgedir umarım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |