DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ayvalik10 oyy yerim onu ben :)) tipe bak yaa

• ⭐⭐

@Yıldıray81 off off allah kolaylık versin valla herşey çocuklar için bizim dünyamızda ama maalesef bu ülkede değil çok üzülüyorum çocuklara 😞 inşallah sizde tez zamanda amerika yolunu tutararsınız

• @ayvalik10 Heidi hüzünlü bir hikayedir aslında 🙂 Milka inekleri görmekten gına gelmişti her market önlerinde 🙂

• ⭐⭐

@Murat-4 hahahaha tamam istiyorum o keçiyi bana verin lütfen 👐

• @Yıldıray81 heidi çocuk işçilerle alakalıydı galiba diymi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yıldıray81 bunda tarih ve geri sayım var

1.jpg

2.jpg

• @Emre-Kurtulmuş Güzel bir meslek ama benim amacım para değil hocam, ben sevdiğim işi yapmak istiyorum.Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@debbieLA77 teşekkürler ama bu aralar sıkı diyetteyim ve karbonhidratı minimuma indirmiş durumdayım pek iştahım da açılsın istemiyorum 😃

• ⭐⭐

@newbie97 ay evet o zaman hiç şeytanlık yapmıyım kanınıza girmiyim ama karbonhidrat öcü değil mutlaka alın gün içinde... yoksa sonrasında yani hemen değil bir kaç yıl sonra daha fazla geri dönüyor kilolar yağlar... hep olsun dietinizce minnacık:)

• ⭐⭐

@debbieLA77 o kesim bile çok azınlıkta şu an öyle bir kesimin olduğunu reddetmiyorum evet var ama günümüz durumunda emin olun çok azınlıktalar. Şu an köyde yaşayan yoksullar bile sizin tabirinizle doğal yoğurt, peynir, süte boğuluyor. Şehirdekiler her ne kadar ekonomiden isyan etse de muhakkak evlerinde besinlerinden kısmıyorlar çeşit çeşit peynir, meyve oluyor. Ha çingene mahallelerinde çocuklar var mesela yoksulluk içinde yaşıyorlar yada düşük gelirli semtlerde onlara bir şey demiyorum ama onlar azınlıktalar.

Memur çocuğu olduğum için ortaokul ve lisede çok şehir değiştirdim. Türkiyeyi ortadan ikiye bölün sağ tarafında kalan kısımlara devlet 1 öğün ücretsiz yemeği senelerdir veriyor ama batı bundan habersiz.

• ⭐⭐

@newbie97 ben tamda o mahallelerden bahsediyorum, çünkü çoğunluk maalesef o çocuklar bizim ülkemizde onların çoğunlukta olduğu her halimizden belli...

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@newbie97 anladım şimdi :)) demin ne demek istediğinizi anlamamıştım ama maalesef her yerde öyle olmalı çocuklar hep ön planda olmalı ve iyi beslenmeli özetle olayımız bu... ama giderek kötüleşiyoruz çocuk eğitimi konusunda çünkü genelde 3- 4 çocuklu aileler yoksul aileler oluyor zenginler 4- 5 çocuk yapmıyor... genelleme yaparsak çocuk ve eğitim konusunda sınıfta kalıyoruz... genelleme yaparsak diye altını çiziyorum... çocuk sadce beslenmede değil çünkü bir sürü sorumluluk ve bilinç inşallah tez zamanda herkes kendi üstüne düşeni hakkıyla yapabilecek duruma gelir çocukları için..

• ⭐⭐

@newbie97 kaç yaşındasınız bilmiyorum ama siz memur çocuğu da olsanız sizin zamanınızda eminim memurların durumu bugünkünden güzeldi ve iyiyidi ülke daha iyiyidi... şimdiki torpilli memurları da saf dışı bırakıyorum buarada... biz çocukken herşey ne güzelmiş diyorum ben hep buaralar çok fazla:)

• ⭐⭐

@debbieLA77 hocam sistem kapitalist bir sistem malesef onlara yapacak bir şey yok. Keşke olsa ama yok. Esenyurttan 100 çocuğu al senelerce ete peynire boğ mühendis çıkmaz oradan vallahi de billahi de çıkmaz. Sebebi çocuklar değil aileleri. Çocuğu ankara da üniversite kazansa sence aileleri gönderir mi yada gönderecek paraları olur mu? Ben kötünün kötüsünü gördüm benim gittiğim köy okulunda aileler çocukları resmen tarlada işçiye para vermeyelim diye 5 er 10 ar tane yapmışlar bırakmışlar. Sence o aile her çocuğunu üniversiteye gönderir mi? Göndermez. Çocuğu ders çalışacak diye yan odanın sobasını yakmıyordu millet.

Bugün mesela özel lise ne kadar bilmiyorum, atıyorum seneliği 40 bin tl olsun, sen yoksul bir aileye 40 bin tl ver onu asla çocuğuna harcamaz, en fazla bir defter bir kalem bir kıyafet alır gerisi nereye gider meçhul. İnsanlar çocuk yapıp bırakıyor hocam kimse okutur muyum felan diye düşünmüyor zaten

• ⭐⭐

@debbieLA77 26 yaşındayım bu arada bu eğitim sisteminin veya okulların düzeleceğini sanmıyorum bu ülkenin düzeleceğini de sanmıyorum bu yüzden greencarda başvuruyorum zaten 🙂 Çocukların ön planda tutulması lazım katılıyorum ama bizim ülkede mümkün değil ciddi bütçe ayrılması ve sistemin komple baştan aşağı değişmesi lazım öncelikle eğitim kalitesiz, öğretmenlerin çoğu vasıfsız ki çoğu zaten ücretli öğretmen. Eğitim fakültelerinin çoğu da vasıfsız böyle say say bitiremeyiz ya yıllar lazım yada sistemin komple baştan aşağı değişmesi lazım işte oda zor 🙂

• ⭐⭐

@newbie97 sonuç neye dayanıyor? aileden çok devlete dayanıyor... bu tarz ailelerin çoğalmasını sağlayan devlet... hep aç hep arsız hep okumaya önem vermeyen insan yetiştirmek ve çoğaltmak istediler başarılı da oldular... aileler görmesse ne gösterecek tabiki... ama örnek gösterilecek takdir edilecek başarı hikaeyeleri de var tabiki kendi kendini geliştrip doktor olan mühendis olan o ailelerden çıkıp kendini kurtaranlarda var ona bakarsanız... benim dediğimde bu ailelere yığın parayı yarın mühendis çıksın değil zaten zaman içerisinde bu aile yapısından kurtulmak için ülkenin imkanlarının değişmesi insanların gözünün doyması vs lazım önce... eğitime önem veren bir nesil var ama azınlıkta ülkede çoğunluğa erişmek için de eğitim şart o parayı aileye verirsen yer tabi 🙂 parayı onlara değil çocuğu alıp eğitmeye vericekler... değişik politikalar bulunur... ne ailelerden ne çocuklarda çıkıyor ona bakarsak işte... aman ne bileyim işte bıktım bu ülkenin sorunlarından... diğerleri çxzöülürde bu cahillik biraz zor .. bişeyler yapsak diyorum olmuyor işte demem o ki biz böyle geldik böyle gideriz gibi ama gitmesek keşke işte:)

• ⭐⭐

@newbie97 hah işte bende onu diyorum gidelim o zamöan kardeşim:) hadi hemen şimdi 🙂 🙂 gidemiyoruz da kaldık burada 🙂

• @debbieLA77 Kesinlikle öyle, adam zaten fakir bir de evlendikten sonra 5 çocuk yapıyor ve otomatikman doğan çocukların kaderi belli oluyor. Kendini geçindirmekte zorlanan bireylerin çocuk yapmalarına aşırı derecede mantıksız bakıyorum.. O evlada gerekli olan imkanları taniyamayacaksan, çocuğu da yapmayacaksın. Bunun en güzel örneğini cem yılmaz vermişti;

Bu fakirlik daha sonra dünya hayatından koparıp ahiret inancına yoğunlastiriyor 😀 çok güzel bir de söz var bunun için;

"Fakire şükretmeyi öğreteceksin ki, zenginin düzeni bozulmasın."

• ⭐⭐

@debbieLA77 İşte hocam elimizden gelen bir şey yok biz bu sistemi değiştiremeyiz başa yeni biri gelse oda değiştiremez. Her siyasi bir adım atarken attığı her adımı oy kaygısıyla atıyor. Biraz da bizim milletimiz sıcakkanlı ondan kaynaklanıyor bir akrabanın veya paranın çözemeyeceği olay yok memlekette. Daha geçen gün adliyede rüşvetle beraat kararı verenler çıktı, daha 2 gün önce haber okudum 2016 da cinayetten içeri giren adamı salmışlar taksiciyi öldürüp tekrar cinayet işlemiş. Memlekette herkes öyle yaşayıp gidiyor yani umarım şu greencard çıkar da aradan sıyrılırız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.9k

| | | |