DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Hopes1 😂😂😂😂😂 haahahha

Komik bir şey mi var hocam :)))

• ⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Uçan-hollandalı ekmek seviyorum ama bu adamın dediği de doğru fakirlikten sadece makarna ve ekmekle karnını doyuran bir ülkede yaşıyoruz... çok fakir var mecburen naapsınlar eee proteinsiz meyvesiz sebzesiz beslenmekte insanı aptal ediyor... geçenlerde bir haber çıkmıştı belki okuyanlarınız duyanlarınız vardır türkiyede okumayı çabuk öğrenen ve okuduğu sınıfla dengeli ilerleyen çocuk sayısı giderek düşüyormuş... beslenme eksikliğinden olduğunu söyledi yetkililer doğru çocuklar yumurtanın tanesi 5 tl olmuş nasıl yesinler pardon 4 çocuklu aileler var her çocuğa bir yumurta koysa günde 20 tl sadece yumurta masrafı ayda 600 sadece yumurtaya giderse o çocuklar ne yer ne içer nasıl okula gider okul masrafları ne olur vs vs hani sebzesi hani meyvesi hani eti hani sütü of anam off... o yüzden aban ekmeğe makarnaya gelsin aptal toplum... aslında demek istenen bu çok acı ama gerçek 😞

Malesef bu duruma katılmıyorum. Eskiden yokluk daha çoktu köylerde salça ekmekler ekmeğin arasına soğan domates koyup onu öğün diye yemeler vs. Ekmek-makarna-noodle ile zeka belirlenseydi eminim habire noodle-pilav yiyen japonlar aptal olurdu çünkü yemek kültürleri noodle a odaklı bir toplum bizim gibi tavuk dönerleri yok. Bence çocukların okulda başarısızlığı ailelerine bağlı, şimdiki neslin eline tablet verirsen okula da dikkati kalmaz tabi ve çoğu aile sadece çocuğu yapıyor bırakıyor öyle 🙂

Ekmek konusuna gelecek olursak bence bizim toplumdaki kesinlikle bağımlılık. Ekmek olmadan doymuyorum diyenler ekmek yiyince daha çabuk acıkıyor doyuruculuğu kısa süreli. Yemeği az ekmeği bol verirlermiş eskiden ki yemek yetsin yemek az diye. Taa o zamanlarda bile zor müfredatlarla bu ülkede mimar-mühendisten geçilmiyormuş işte. Ekmeği bir bıraktın mı bir daha aramazsın, bi başlayınca da bir daha bırakamazsın. Şeker işte bağımlılık yapıyor, şahsen ben tüketmiyorum ekmek yemeğin yanında yoğurt yiyorum öyle idare ediyorum, canım elbette arada bir tost istiyor ama yulaftan olsun başka şeylerden olsun alternatif üretiyorum. Mümkünse ekmek yerine lavaş veya yufka tüketiyorum

• ⭐⭐

@selamibasaran, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@mesut1905 o da çok güzel ekmektir. Yine çok tok tutar.Ama gerçek tam buğday piyasada az genelde.(50-100 gr tam buğday katıyorlar) İstanbul halk ekmeğin tam buğdayı güzel ekmektir mesela.

Benim zamanımda istanbul halk ekmek ekşi mayalı kara bir ekmek satardı, tatsız tuzsuz ekşi sert en fazla 3 4 dilim yiyebiliyordun sonrasında tıkıyordu

• @newbie97 eskiden köyde yenilen şeyler sağlıklı doğal olduğu için olabilir, süt peynir yağ eski köylerde temel besin maddeleri, ben sabah peynir ekmek veya tost yesem beni neredeyse akşama kadar idare eder, ama aç kalsam ya da kötü beslensem bisküviyle falan idare etmeye çalışsam düşünemiyorum, kafa çalışmıyor, dediğiniz gibi sürekli telefon tablet kullanmanın da eksileri var ama tek sebep değil, pilav desen zaten makarna gibi değil, sporcular çok tüketir pirinci enerji verir insana, yanlışım varsa bilen düzeltsin.

• ⭐⭐

@Hopes1 özellikle beklediğin tarih kutsal sayıya saygılar 😃

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Hopes1 özellikle beklediğin tarih kutsal sayıya saygılar 😃

Beklediğim gün bugündü ve ayın sonu olmasını istemiştim. Komik bir durum yok bence. İyi günler

• ⭐⭐

@Hopes1 başvurunuz hayırlı olsun. yanlış anlaşılmaya sebep verecek düşünce oluşturduysam özür dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Birgariphayat profesyonel olarak aşçı olmakla, hobi olarak yapmak arasında baya bir fark vardır ama bunu söylerken eğitimini almazsanız olmaz vs gibisinden bir anlamda söylemiyorum. Mutfağın içinde bir nevi askeri hiyerarşi vardır ve bu psikolojik olarak sizi çok zorlayabilir, bu psikolojinin yanında uzun süre ayakta kalarak ve yeri geldiğinde aşırı sıcak ortamlarda çalıştığınız fiziki açıdanda sizi zorlayan bir meslektir. Bu açıdanda düşünmeyi unutmayın hiç bir zaman

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00 hayal kurmak ile hayale kapılmak benim düşünceme göre farklı şeyler ama konu ayrı bir yere sapmış oldu amacım konuyu tekrar bu muhabbete getirmek değildi o zamanda aynı savunmayı yaptığım için o durumla alakalı tekrar bir şey söylemeyeceğim.

Konu bütünlüğünden dikkate alırsak mesajımı aslında anlatmak istediğim açık diye düşünüyorum. Bu sene ki sohbet odasının sayfa olarak geri kalmış olmasının nedeninden bahsetmiştim sadece geçen seneki odayı bilmeyen arkadaşların aklında bence yanlış olan bir algı oluştu çünkü başvuran sayısı azaldı çıkarımları olmaya başladı.

Bu arada şunuda sormadan edemicem başka bir yorumda daha gördümde bu “eşiniz sayesinde kazanmışsınız” sözünü, benim onu o şekilde belirtmemin sebebi kaçıncı başvuruda kazanmıştınız gibi inceleme yapan arkadaşlar içindi ama farklı bir çıkarım yapılmasına mı sebep oluyor anlayamadım açıkcası samimi olarak soruyorum bunu bu arada

• ⭐⭐⭐

@GizemYılmazz çok güzel bir örnek vermişsiniz aslında mülakatlarla alakalı. Size düşüncemi şöyle anlatayım burada herhangi birini kastederek söylemiyorum bunu benim düşünceme göre o laflarımın farkını anlatabilirim belki diye söylüyorum. Ankaraya güvenip mülakat beklemek hayale kapılmak yada hayaller aleminde yaşamakken, ankaranın kötü halini bildiği için başka çözüm yolları aramak hayallerinin peşinden koşmak ve hayallerini gerçeğe çevirmeye çalışmaktır.

Ama bir üst yorumumdada bahsettiğim gibi bu eşiniz sayesinde kazanmışsınız lafının nasıl bir çıkarım yaptırdığını merak ediyorum samimi olarak söylüyorum bunuda

• ⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan ne yazık ki siz kendinizi bana anlatamadığınızı düşünürken bende kendimi size anlatamadığımı düşünüyorum. Sağlık olsun yinede

• ⭐⭐⭐

@Birgariphayat aklıma gelmişken bir öneride ben vereyim beyaz eşya tamiri tabii ki endüstriyel tiplerden. Yani restoranlardaki otellerdeki fırın, buzdolabı vs bu gibi ürünlerin sorunlarını çözme işindede iyi para var burada

• ⭐⭐

@newbie97 japonlar pilav makarnanın yanı sıra balık bolluğu içinde yüzen bir millet onlar aptal olamazlar ...sabah kahvaltılarında bile balık ve tavuk var...benim kastettiğim parasızlıktan et balık yumurta tüketimi azlığı ve yapılan araştırmalara dayalı... kişisel fikirlere açık bir durum... bende bunlara katılmıyorum... buarada eski zamanlarda salça ekmek yeniyordu ama köylerde falan çocuklar yumurtaya ete boğuluyordu kan yapsın can yapsın diye şimdi köyleri bırak şehire gelenlerde eksik besleniyor benim kast ettiğim oydu bağımlılığa gelince... dediğiniz gibi az yemek çok ekmek ve bir daha acıkma yine az yemek ve bol ekmek yani bir öğünü 5 e bölüp daha çok öğün çıkıyor böylelikle bol ekmek sayesinde.... sonuçta bilinçsiz bir beslenme mevcutmuş... muhendislere gelince onlar işte; salça ekmek yanında yumurtasını yiyebilenler ineğinden sütünü içebilenlerden kalma:) şimdiki çocuklardan mühendis çıkar mı bilmem 🙂 çıksada bu ülkede biraz zor barınır para kazanması için gitmesi gerek bence önümüzdeki ilk 20 yıl için konuşuyorum gerisi gelişebilir yavaş yavaş hükümetin değişimi ile vs ama yıllar alacak bir durum gibi

• ⭐⭐

@newbie97 buarada tosta bende bayılıyorum ama karabuğday ekmeğinden kendi yaptığım tosta :))) ekmek tüketmiyorsanız tarif verebilirim:)

• ⭐⭐

@Murat-4 süper bir anlatım olmuş bence sonuçta protein ile beslenmeyen hiçbir öğün öğün değildir bizi tok tutan proteindir... sporcularda oturup sadce makarna yemiyolar gramajla herşey ne kadar protein ne kadar karbonhidrat aldıkları belli günlük aktivitelerine ve yaptıkları idamana göre.. nerde o eski peynirler nerde o eski sütler şimdikiler ne peynir nede süt aylarca bozulmuyor öyle süt peynir mi olur eskiden peynir 2 gün sonra pembeleşmeye kokmaya başlardı yine var öyleleri de zor bulunuyor safı katkısızı yazık bize ya 😞

• ⭐⭐

@newbie97 buarada benim kast ettiğim aileler çocuğuna yumurta alamamıyor tabletleri yok yani bunlar tabletsiz beslenemediği için gelişemeyen çocuklar oluyor yani 🙂 tablet yok tablet yok 🙂

• ⭐⭐

countdown bu ay mı başlayacaktı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 günaydın hayırlı işler kolay gelsin gardaş burası amerika değil 2. kanaldan konuşma türkçe konuş countdown nedir gurban

• ⭐⭐

@ayvalik10 yok artık bu kadarını da biliyolardır burada amerikaya gitmek isteyenler var 🙂

• ⭐⭐

@ayvalik10 günaydın buarada teşekkür ederim sizede hayırlı işler beyefendi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.6k

| | | |