Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@dpdemir 6 ay

• Onu bende bilmiyorum maalesef süre ne kadar yasalarına göre @dpdemir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aligg sabırla beklemelisiniz, muhtemelen yürüttükleri güvenlik soruşturması bitmedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dpdemir bu süre vize türlerine göre değişiyor diye biliyorum. ama x gün kadardır diyemem..
    abd vatanşlarının aile bireyleri için süreler kısa olurken, örneğin turist vizesi için bir süre sınırı bulunmuyor.
    dv için de son tarih her zaman 31 eylül'dür, yani mali yılın bitişi.

• @gucarslan Cevabiniz icin tesekkurler. IR1 vizesinin bile sureci 1,5 yilda tamamlanmiyorsa, boyle bir cumleyi niye kuruyorlar anlamak mumkun degil.

• Henüz tamamlanan birşey yok yalnız😊@dpdemir

• @gucarslan abi deprem bölgesinden çok insan yakınlarına greencard aldı hemde çok kısa süre içerisinde bizim devam eden bir süreç olduğu için bizimle görüşme dahi yapmadılar..

• @aligg evet ben de “tamamlanmiyorsa” yazmistim o yuzden. 😊 Umarim sizin okudugunuz gibi “tamamlaniyor” olsun 1,5 yila.

• Tamamlandı yazısını görmek için odaklandığım için ufak bir yanlış anlaşılma oldu kusura bakmayın 😅@dpdemir

• @aligg Rica ederim. Hepimizin dilegi, “your process is completed” mailini bir an once almak ve ailemize kavusmak. Cok yorulduk.

• @omercay55 Evet, konsoloslugun sayfasinda ortalama sureler 4 ay ve 6 ay diye geciyor ama gorunen o ki bu sureler de gercekci degil. 6 aya da razi olduk artik, arkadaslarin surelerini gordukten sonra.

• Sanırım burada bekleyen hiçbirimizin sürecinde bir ilerleme yok. Ap’ye kalanları Ankara iyice unuttu. Çok zorlanıyoruz artık. İnsanın elinden birşey gelmemesi, öylece beklemesi ne kadar yorucu. 5 aydır bekliyorum. 6 aya sonuçlansın diye dua ediyorum. Göçmen vizelerini bu kadar uzatmaları çok yersiz. AP sürecinde herhangi bir ilerleme olan varsa, burada paylaşırsa çok sevinirim. Güzel şeyler duymaya ihtiyacımız var.

• Merhaba mail atmıştım gelen cevabı sizinle paylaşmak istedim ;

Dear Sir;

Your case is still pending necessary administrative processing. This case will remain in "refused" status until the administrative processing is concluded and a decision is made. It is a multi agency process that we do not have authority over it. As soon as this process is completed, we will notify you of the decision.

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit

SENSITIVE BUT UNCLASSIFIED

• @aligg Bilgi icin tesekkurler. Insallah sonuclandirirlar artik. Sizin icin gecen surenin her turlu sorusturma icin cok yeterli oldugunun farkindalardir umarim. Siz neden “refused” gorunuyor diye mi sormustunuz?

• Yok ben Türkçe isyan etmiştim artık yeter 1,5 sene oldu diye

• @aligg Size ozel bir cevap yazmislar bu kez. Herkese gonderilen siradan maillerden degil bu. Isyaninizin cok hakli olduguna karar vermisler bence. Insallah “bir aya beklediginiz mail gelecektir” diyeyim. Olumlama yapalim.
    Ben de bayagi serzenis maili attim Pazartesi gunu. Henuz bir cevap yok.
    Bu arada daha once Amerika gecmisiniz oldu mu? Acaba Amerika’da bir donem yasayanlarin daha mi uzun suruyor diyorum.

• @aligg davanız hala idari işleme tabi tutulmayı mı bekliyor diyor? Ben mi yanlış çeviriyorum ?

• @hulyarslan “Dosyaniz hala gerekli olan idari islem surecinde” deniliyor.

• @aligg Mailin son cumlesinde oyle yada boyle “process is completed” ifadesi var. Hadi insallah bir sonraki mail, bir haftaya varmadan “sureciniz tamamlandi” maili olsun.

• @dpdemir düzeltme için teşekkür ederim Deniz Hanım ❤

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |