Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ksmdgn Eşiniz eğer Türk değilse turist vizesi ile 90 gün sizi ziyaret edebilir sponsora gerek yok diye biliyorum ben?

• @Abdul-0
    I'm a US citizen and my spouse was born in Iraq. Our case was marked as DQ around mid-May 2023, and we're still awaiting our interview appointment in Ankara.

• @Samet-Ünlü eşim geldi ancak iki hafta kalabildi işten izin ancak iki hafta alabildi tekrar dönmek zorunda kaldı. Pasaportumu kaybettim turist vizemi tekrar vermediler.

• Lütfen imzalarımızı güncelleyelim. Sorulan sorulara cevap vermek istiyorum ancak çogu insanın tarihlerini bilmeden cevaplayamıyorum. Gerçekten yardım bekliyorsanız lütfen imzalarınızı güncelleyiniz. Teşekkürler.

• İyi günler, İmzamı düzenledim,
    Process time sırasıyla 30 ay, 14 ay, 10 ay, 7 ay, 5 ay, 2 ay, ve 4 hafta olarak güncellendi, ama şimdi ise 2 aya çıkarılmış.
    Process i hızlandırmak için expedite yapmak istedim kabul olmadı. İşlemleri hızlandırmak için ne yapmalıyım, tavsiye verebilir misiniz.

• @Erik Biz de aynı durumdayız. Sizden tam 1 ay sonra 2 temmuzda başvurmuştuk. 10 aydan 4 haftaya düştü bir anda sonra da düzenli bir şekilde 1 haftaya düştü ama burda okuduklarımdan anladığım kadarıyla pazartesi günü hiç bir şey değişmeyecek...

• @gkorkmaz @Erik Merhabalar. Sizin visa center'ınız neresi acaba? Biz Ocak 2023'te başvurduk, halen daha başvurumuz USCIS aşamasında. Ağustos ortası gibi 1 hafta kaldı diye gösterdi sonra tekrar 1 aya çıktı, şimdi yine 1 hafta gösteriyor ama diğer arkadaşların da dediği gibi çok umutlu değilim 1 hafta sonra bir şey değişeceğinden. Ben son 1 hafta kaldı dediğinde yeni fotoğraflar vs. yüklemiştim, acaba ondan dolayı mı dedim ama herkesin deneyimine bakılırsa ondan dolaylı da değil.

• Herkese merhabalar! benim size bir sorum olacak. DQ mailimizi geçen hafta aldık. Ve şu an randevu tarihi bekliyoruz. Tahmini süresi nedir? ya da yakın zamanda randevu günü alanlarınız oldu mu? Teşekkürler.

• Ağustos ayında DQ olan ve Interview Date alan var mı ?

• Herkese merhabalar,
    Salı günü Unganlar’da sağlık muayenem vardı. Saat 9:10 ‘da olan randevuma 8:30 da gitmiştim. Düzen laboratuvarı yazan iş merkezinin 4. Katında Mehmet Ungan yazan kapıya gittim ancak henüz açılmamıştı. Yan koridordaki bekleme odasına geçtim. 10-15 dk sonra görevli geldi ve isimlerimizi verdik. İlk beni aldılar ( muayene saatimden önce). Çok kibar bir asistan zannedersem Filiz hanım kaydımızı aldı. Bu arada forumdan bir arkadaşımızla işlemlerimiz arka arkaya yapıldı. Sırasıyla; kayıt, tahlil, röntgen, muayene, ödeme işlemlerini tamamladık. Yaklaşık 40-45 dk içerisinde bütün işlemlerimiz bitmişti. Ancak 3’e kadar ne olur ne olmaz diye beklememizi istediler. Ama bir problem çıkmadı.
    Bu arada benim 1 Covid aşım vardı. 2. Dozumu olup mail atmamı istediler bu sebepten raporum henüz tamamlanmadı.
    Forumdaki herkese Mehmet Ungan Bey’in mesajı var:) Lütfen kimse antikor testi getirmesin kabul etmiyoruz, bunu da forumdaki arkadaşlarınıza iletin dedi. Bilginize:)

• @gkorkmaz pazartesi olumlu olursa benide bilgilendirir misiniz rica etsem, belki 2 kere uzatma yapmıyorlardır

• @luchadora Bizim başvuru yerimiz Nebraska, online başvuru yapmıştık

• @Erik Service Center bilgisini Noa1 den gorerek mi soyluyorsunuz? Oradaki Center islemiyor cogu zaman belgenizi. Emma dan baglanarak veya K3 basvurunuzun gittigi yere bakarak ogrenebilirsiniz nerede oldugunu.

• @Erik Okuduklarimdan çıkardığım ortalama 11 ay kadar sürüyor Uscis aşaması. Benim dosyam da 11 ayda onaylandı. Paylaştığım linkten ortalama dosya işleme sürelerini görebilirsiniz. Umarım bir an önce dosyanız onaylanır. https://egov.uscis.gov/processing-times/

• @ksmdgn Kötü olmuş gerçekten. Fakat ben hâlâ sponsorun hangi aşamada neden gerektiğini anlayamadım? Pasaportu kaybedince müsamaha göstermiyorlar anladığım kadarıyla.

• @Samet-Ünlü Anladığım kadarı ile eşi Amerika’dan Türkiye’ye taşınırsa Amerika’da artık geliri olmayacağından, Türkiye’de green card bekleyen eşin sürecinin devamı için Amerika’dan başka bir sponsor gerekecek. Ondan bahsediyorlar.

• Arkadaşlar selamlar tecrubeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Amerikalı eşim ile evlendik şuan ikimizde amerikadayız benim yasal bir statüm yok burada o yüzden benim adıma I-130 doldurmayacağız.
    Önceki evliliğimden 2 çocuğum var 8 ve 12 yaşlarında. Onlar için greencard sürecini başlatmak istiyorum, ne yapmamız gerekli? Şimdiden herkese teşekkürler.

• @lavita Evet en mantıklı varsayım bu gibi gözüküyor açıklama için teşekkürler 😅

• @Mihok Receip notice letter ın en altında yazıyor
    Nebraska Service Center
    U.S. CITIZENSHIP & IMMIGRATION SVC
    P.O. Box 82521
    Lincoln NE 68501-2521

• @Umutcum Eğer Amerika’da hiçbir yasal statünüz yoksa çocuklarınız için herhangi bir başvuruda bulunamazsınız. Yapabileceğiniz tek şey turist vizesi başvurusu olur. O da çocuklar 14 (16 da olabilir yaş sınırı) yaşından küçük oldukları için sizin de Türkiye’de olmanız lazım. Zaten pasaportları yoksa, pasaport çıkartmak için de sizin de Türkiye’de olmanız şart.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |