Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• J1 vizesindeyim ogrenci statusune gececegim

• merhaba,

Ben GC sahibiyim. Eşim için F2A'e başvuracaktık fakat şuanda visa bulletin 2 aydır 1SEP23 gösteriyor. Bundan öncesinde çoğu zaman C idi. Bizde bunu düşünerek ABD'ye yanıma gelip burada Turist vizesinden F2A şeklinde AOS yapmayı düşünüyorduk fakat şuanda tıkandık.

Ben I-130'u her an doldurabilirim fakat I-485'i şuanda gönderemiyoruz diye biliyorum. Bu doğru mu? Bugünün tarihiyle I-130 doldursam, doldurma tarihim 20 Eylül olacak. Fakat eşimin Turist vizesinin kalış süresi en geç 1 Aralık 2023. Çünkü Haziran ayında buraya geldi ve bizde 4. ayda başvurmayı planlamıştık.

Şuanda ben I-130'u doldursam, bir sonraki visa bulletin bizim aksimize bir tarih(1 SEP23) olarak devam ederse bu durumda eşime I-485'i yine doldurup gönderelim mi?

• Bizim kontenjan asylum ve iş yoluyla green cardlı eşlerine kaydığı düşüncesindeyim.Çünkü ülkenin iş gücü ihtiyacı var dünya global bir krizde bunlarla para akışı olacağını düşünüyorlar olabilir.Biz potansiyel angarya oluyoruz anlamadım gitti.Amerika da çok zengin değilsen eşlerin ikiside çalışmak zorunda.Eşim vatandaş oldu ama bunun bir faydasını hala göremedik hatta senatöre başvurduk yardım için bir ses çıkmadı.Demekki bizde şansızlık grubuna girdik gibi görünüyor.🥺🥺🥺

• @yasmin982 umarım en yakın sürede haber çıkar eşinizin vatandaşlık süresi ne kadar sürdü benim eşimde müracaat etti şuan

• @lina Amin inşaallah cümlemize 6 ay sürdü bildiri gelmesi 7. Ayda mülakat oldu.

• @cnblgc
    I-485'i neden dolduramıyorsunuz?

• @yasmin982 4.5 yıl sonunda mı eşiniz vatandaşlığa başvurdu? F2A dan umudumu kestim artık eşimin vatandaş olmasını beklerim.
    Umarim sizin dosyanız da bir an önce tez zamanda onaylanır.

• @ICu Çünkü şuanda visa bulletin geriye gitti. Bugün I130'u doldurursak, I 485 için 1SEP23 gözüküyor. Bu tarihten öncekiler başvurabiliyor I485'e. C olması lazım ki bizde başvuralım.

• @cnblgc
    I-130'u doldurup I-485 için current olana kadar eşiniz giriş-çıkış yapsa ve vaktiniz gelince I-485 doldursanız nasıl olur acaba?
    Veya I-130 doldurulduktan sonra eşinizin statüsünü bozmamak için Abd dışına çıkmasına ihtiyaç var mı? Artık göçmenlik sürecine girmiş bulunuyorsunuz diye değerlendirilebilirsiniz.
    Hatırladığım kadarıyla I-130 ve I-485 birlikte yollanabiliyordu. İlgili başlıklarda bir sorun isterseniz

• @ICu F2A için şu anda birlikte gönderilemiyor.

• Selamlar Ankara konsoloslukta Hızlandırma talebi için e- mail yoluyla mı, posta ya da web sayfadaki bize ulaşın kısmından mı iletişime geçiliyor ? Bilgi için teşekkürler

• @hope34
    E-mail de olur, bize ulaşın kısmından da olur, NVC üzerinden de olur

• @itsmebb EŞİM PANDEMİ KURBANI 5 SENE SÜRDÜ AMİN HEPİMİZE İNŞAALLAH 🤲🏼 AMA 5 YIL OLMADAN 3 AY ÖNCE BAŞVURU HAKKI OLDUĞUNU BİLİYORUM.5 YIL İÇİNDE YURDIŞINDA 2.5 YIL SINIRINI AŞMADIĞINIZ SÜRECE BÖYLE

• @ICu tavsiyeniz online olarak mı? Daha hızlı dönüş oluyordur muhtemelen 🤔 tecrübeniz varsa paylaşabilir misiniz? Başvurudan ne kadar süre sonra dönüş aldınız vs? Teşekkürler

• @hope34
    NVC daha hızlı dönmüştü sanırım. Elçiliğin 'bize yazın kısmı' da fena değildi. İkisi de olur bence. Ama ne kadar sürede dönüş aldığımı tam hatırlamıyorum, bir aydan az olabilir

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhabalar;
    Green card ile ABD ye giriş yapacağız DV2023 kazananıyız. Vizelerimizi aldık California' ya giriş yapacağız sorun şu 5 yılıdır oğlum F1 ile ABD de 26 yaşında ona aile birleşimi ile sponsor olacağız başvuruyu başlattığımızda evlenir ise aile birleşimi ile green card hakkı yanar mı?

• Merhabalar herkese uzun zaman sonra mail gelmiş uscisden 13 eylül tarih itibariyle dosyanız incelemeye alınmıştır diye sizce uscis onayı yakın zamanda gelirmi aynı durumu yaşayan vardır

• @49leon belli olmuyor tabiki ama Şubat 2022 den beri aktif olarak inceleniyor yazıyor dosyamda hala bi haber yok sizin dosyanız hangi serviste

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |