Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @volkanu DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@kirgizhan ben SİZe hikaye anlatıyorsunuz demedim zaten. Genelleme yapmak yanlış bence dedim.
    Irkçılık heryerde var, Türkiye çok mu masum bu konuda mesela? "Anladıysam Arap olayım" diye bir deyişimiz var ve bunun ırkçı bir söylem olduğunun bile farkında değiliz.

Irkçılığın olmadığı bir Dünya yok, bizde de var dediğin gibi, ama kendi yaşadıklarım dan örnek verdim, elbette bana şu an gittiğim de kimse bir şey demiyor ama Amerika ile kıyaslarsak ABD daha huzurlu olunacak bir yer orası kesin, ama şunu da unutmamak gerek, İnsan yaşadığı yere uyum sağlayabilmeli, bunu yapamayan kişi kendi memleketindeki gibi yaşamaya devam ederse orada Irkçılık yükselir buda gayet normal bana göre.

• ⭐⭐ Yasaklı

Arkadaslar ben dogustan Almanya kafalı birisiyim yani mentalkodlarım oranın yaşamını hala ideal yaşam ve ortam olarak algılıyor. Orada bira içsen domuz yesen adam geliyor a sen türk degilmisin neden içiyorsun sen normalde basını örtüyorsun buraya gelince acıyorsunuz burda rahatsınız gibi muameleler oluyor. Gozunun ustunde neden kaş var gibisinden. Kanadaya gittim bir hafta durdum. Bir haftanın sonunda sanki oralı hissettim. Ama almanya öyle degil ,insanları atsak nizam düzen doga cevre olarak gene almanya derim. Yasamak için de almanya derim. Fakat alman degilim o yüzden Kuzey amerika kıtasını secerim.Almanya dıbındekı ''Beyaz hristiyan' elit'' ingiltere ve fransayı bile bombalamıs Hollandayı ısgal etmis.. Karakafa türk vb tabiki nefret eder..Fakat tum bunların hayran oldugu bir ülke var o da amerika. Almanyaya gidin Amerikan stili patates kzartması, amerikan oturma grubu sofa vb heryerde amerikan bayraklari görürsünüz. Klasik araba fuarlarında kadınlar 1950 marlyn monroesi gibi giyinir. Gördüklerimi söylüyorum...Alman kızları amerikan askerlerinin gittigi diskolar önünde kuyruk olur....Ayrica almanyada oturacagınız ev merkezi bir sehirde yasiyosanız ufacık tefecik biryer olur. Arabanızı koymanız bile problem..Genis ferah yayvan özgür bir sitil almanyada yok..Bu yuzden benim amacım amerikada 5 6 sene yasayıp keyif ve kafa dinlemek icin avrupaya gitmek olur.Kanada için düşünenlere söyleyim inanılmaz anormal nemlı soguk ve beslenme olayı çok sakat.Suan ankara gece iki pencerem açık ve üstümde tişört var böyle biri olmama ragmen... Ayrıca Hayatınız tım hortonsdakı suslu renklı kanserojen gıdalar. baska bısey yok.Ama ınsanları almanyaya yetmişbes basar. yada bana öyle geldi,yada yuzume gulup arkamdan dolap cevireceklerdi bilmem.Ayrıca arkadaslar almanyada kronik sosyal gerilim var. Alman almana -Alman imigranta düşman oldugu durumlar çok yasanıyor diliniz varsa açın okuyun. Ayrıca tüm medya sosyal medya bu multecilerin hincini tümüyle almaktan yani 60 70 yıldır gelmiş olan tüm herkesle onları ülkeden kazımaktan yana bu yüzden mültecilere genelde refügee degilde imigrant diyolar. Yani oraya calısmaya gitmis kafalıyla aynı klasmana koyuyolar.

• ⭐⭐

@calibraturbo DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaslar ben dogustan Almanya kafalı birisiyim yani mentalkodlarım oranın yaşamını hala ideal yaşam ve ortam olarak algılıyor. Orada bira içsen domuz yesen adam geliyor a sen türk degilmisin neden içiyorsun sen normalde basını örtüyorsun buraya gelince acıyorsunuz burda rahatsınız gibi muameleler oluyor. Gozunun ustunde neden kaş var gibisinden. Kanadaya gittim bir hafta durdum. Bir haftanın sonunda sanki oralı hissettim. Ama almanya öyle degil ,insanları atsak nizam düzen doga cevre olarak gene almanya derim. Yasamak için de almanya derim. Fakat alman degilim o yüzden Kuzey amerika kıtasını secerim.Almanya dıbındekı ''Beyaz hristiyan' elit'' ingiltere ve fransayı bile bombalamıs Hollandayı ısgal etmis.. Karakafa türk vb tabiki nefret eder..Fakat tum bunların hayran oldugu bir ülke var o da amerika. Almanyaya gidin Amerikan stili patates kzartması, amerikan oturma grubu sofa vb heryerde amerikan bayraklari görürsünüz. Klasik araba fuarlarında kadınlar 1950 marlyn monroesi gibi giyinir. Gördüklerimi söylüyorum...Alman kızları amerikan askerlerinin gittigi diskolar önünde kuyruk olur....Ayrica almanyada oturacagınız ev merkezi bir sehirde yasiyosanız ufacık tefecik biryer olur. Arabanızı koymanız bile problem..Genis ferah yayvan özgür bir sitil almanyada yok..Bu yuzden benim amacım amerikada 5 6 sene yasayıp keyif ve kafa dinlemek icin avrupaya gitmek olur.Kanada için düşünenlere söyleyim inanılmaz anormal nemlı soguk ve beslenme olayı çok sakat.Suan ankara gece iki pencerem açık ve üstümde tişört var böyle biri olmama ragmen... Ayrıca Hayatınız tım hortonsdakı suslu renklı kanserojen gıdalar. baska bısey yok.Ama ınsanları almanyaya yetmişbes basar. yada bana öyle geldi,yada yuzume gulup arkamdan dolap cevireceklerdi bilmem.Ayrıca arkadaslar almanyada kronik sosyal gerilim var. Alman almana -Alman imigranta düşman oldugu durumlar çok yasanıyor diliniz varsa açın okuyun. Ayrıca tüm medya sosyal medya bu multecilerin hincini tümüyle almaktan yani 60 70 yıldır gelmiş olan tüm herkesle onları ülkeden kazımaktan yana bu yüzden mültecilere genelde refügee degilde imigrant diyolar. Yani oraya calısmaya gitmis kafalıyla aynı klasmana koyuyolar.

Bu anlattıklarınızı okurken aklımdan serbest çağrışımla geçenler... Der Untergang... Berlin Syndrome... "Kartel... Yabancısın diye seni ezemesinler..." Almanya'da bir süre bulundum, iyi zamanlar geçirdim ve sevdim de, ama orada yaşamak fikrini düşündüğümde yakın geçmişi ve yeniden yükselme belirtileri gösteren belirli akımlar beni ürkütmüyor desem yalan olmaz.

Neyse ben en iyisi gidip bir das Boot izleyeyim. Özledim.

• @Kirgizhan Duvarda adolf hitleri resmi olması o ınsanları ırkçı mı yapıyor anlamadım (Adolf Hitler Avusturya Braunau doğumlu) ırkçı olsalar seni evini almazlardı yanlış düşünüyorsun dediğin kadar ırkçılık yok avrupada

• @saulgoodman Almanya'da yaşamak veya çalışmak bana hep uzak ve soğuk gelmiştir. O yüzden bazı yazılanlara çekimser kalacağım, Das Boot dışında:)) Hakikaten güzel ve özlenen bir film:))

• @eres-boss DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@Kirgizhan Duvarda adolf hitleri resmi olması o ınsanları ırkçı mı yapıyor anlamadım (Adolf Hitler Avusturya Braunau doğumlu) ırkçı olsalar seni evini almazlardı yanlış düşünüyorsun dediğin kadar ırkçılık yok avrupada

Bakın Arkadaşlar başımdan geçmiş bir olay anlatacağım size, Avusturya da Ortaöğretim deyken (Hauptschule) Okul müdürü bir gün derste Türklerden konu açılınca Türk kadınları yıkanmadığı için başörtüsü takıyorlar dedi, ben o dönem bu söylemine tepki gösterdim, halbuki ne Annem nede Ablalarım türban takıyorlardı, bu olaya Şahit olan Türk çocukları da bana destek oldular, olayı Babama anlattığım da Babam çok sinirlendi ve Müdürü dava etmek istedi, sınıf Arkadaşlarımın Ailelerine Babamla birlikte gittik ve bize destek olmalarını dava edeceğimizi söyledik, bu Ailelerin için de bölgemizdeki Caminin fahri İmamı da vardı, Aileler bizim burada bir yaşantımız var biz destekleriz ama Şahit olmayız dediler, bu Babama çok dokundu, Okul Müdürü evimize Türkçe öğretmenini ve diğer Öğretmenleri özür dilemek için gönderdi sırf Şikayetçi olmayalım diye, duvarlarımıza "Türken Raus" diye yazılar yazılır 18-20 yaşında dazlaklar yol köşelerin de Türk dövmek için beklediği olurdu (başarılı olamazlardı), ben bu olaylardan sonra Babama Türkiye ye dönmek istediğimi söyledim ve döndüm, şimdi Almanya ya gidip geliyorum, hatta Haftaya yine Almanya da olacağım, Almanlar ile Avusturyalıları kıyaslarsam Almanlar daha hoşgörülü.

Ben benim başıma gelmiş bir olaydan yola çıkarak bunu söyledim sağdan soldan duyduklarıma göre karar vermedim, çok Alman ve Avusturyalı arkadaşım var benim bu olaylar karşısın da onlara duyduğum bir kin ve nefret yok, kızgınlığım da yok kızgınlığım birlikte hareket edemeyen Türk topluluğuna, orada doğup Almanca öğrenmemeleri Sosyal hayata dahil olmamalarına.

• kendi bayrağının altında yaşamıyorsan ırkçılık gibi olayları çok dert etmemek lazım.siyasilerin en hoşuna gittiği şeydir milliyetçilik ve bunu oy için kullanırlar.
    Türkiye de yok mu ırkçılık hemde alası var ya sev ya terk et diyenlerin alkışlandığı bir ülke burası.ırkı mezhebi yüzünden evliliklerin engellendiği şivesinden dolayı dalga geçildiği bir ülkede yaşadığımızı unutmayalım.muhacir köyü mahallesi damgasının vurulduğu şehirlilerin onlar buranın yerlisi değil gibi sınıflara etiketler vurmayı çok severiz.hemşeriçilk mehzepçilik ümmetçilik ırkçılık bunlar yüz yıllardır var ve var olacaktır.yaşadağınız ülkede hakkınızı arayabiliyor musunuz adalet hukuk var mı asıl önemli olan.

• ⭐⭐

@birumut DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

kendi bayrağının altında yaşamıyorsan ırkçılık gibi olayları çok dert etmemek lazım.siyasilerin en hoşuna gittiği şeydir milliyetçilik ve bunu oy için kullanırlar.
    Türkiye de yok mu ırkçılık hemde alası var ya sev ya terk et diyenlerin alkışlandığı bir ülke burası.ırkı mezhebi yüzünden evliliklerin engellendiği şivesinden dolayı dalga geçildiği bir ülkede yaşadığımızı unutmayalım.muhacir köyü mahallesi damgasının vurulduğu şehirlilerin onlar buranın yerlisi değil gibi sınıflara etiketler vurmayı çok severiz.hemşeriçilk mehzepçilik ümmetçilik ırkçılık bunlar yüz yıllardır var ve var olacaktır.yaşadağınız ülkede hakkınızı arayabiliyor musunuz adalet hukuk var mı asıl önemli olan.

"Hemşerim memleket nire?
    Bu dünya benim memleket"

Barış Abi'yi özlemle anmadan edemedim. Ruhu şad olsun.

• ⭐⭐

Irkçılık her yerde var maalesef. Zaten bunu kabul ederek başka bir ülkeye yerleşmek istiyorum. Türkiye'nin çekilecek yani kalmadı çünkü. Ülkede ekonomiden tut eğitim sistemine adalete kadar her şey çöktü.

Türkiye'de de mesela azıcık Türkçe'n bozuk olsun, nereli olduğunu sorarlar. Karadenizliysen laz deyip geri zekalı muamelesi yaparlar, doğulu/Kürt kökenliysen terörist muamelesi görürsün Rum ya da Ermeniysen insanlar yüzüne güler ama arkandan sana dediğini bırakmaz. Saçma sorularla muhatap olur durursun.

• @chromium Ben Çorumluyum "bu arada Çorumlulara selam" dogma büyüme Ankara'da yaşıyorum gençlik yıllarında Kızılay da arkadaşlarla gezerken polis kimlik kontrolü için bizleri durdurdu arkadaşlar Ankaralı senin ne işin var burada Çorum'lusun dedi doğma büyüme Ankara doğumlu olduğumu söyledim olabilir gidin memleketinizde yaşayın demişti hiç unutmadığım saçma sapan bir tecrübe :)))))))))))

• Trump Reyis sesimizi duydu

yazıyooor yazıyooor göçmenlik için 50 dolar vermeyen başvuramayacak 🙂

Tabi Greencard için mi yoksa direkt Amerikadakiler için mi çok ta anlaşılır değil.

• @tanti Bence süper bir haber, eğer GC başvurusu için geçerli olursa.

• @tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Trump Reyis sesimizi duydu

Tabi Greencard için mi yoksa direkt Amerikadakiler için mi çok ta anlaşılır değil.

Sayın @tanti Sayın Trump yönetime geldiğinden beri göçmenliklere karşı çıktığını her söyleminde dile getiriyor ve bunun için sürekli bir adım atma hayali içinde ama kendi kabinesi tarafından da çok kabul görmüyor.
    50$ başvuru ücretinin olması aslında iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Gerçekten ABD gitmek ve orada yaşamak isteyenlerle gitmek istemeyen ama ücretsiz deneyim bi deyip sonrada çıkınca ben orada nasıl yapacağım boş ver diyen insanlar gitmek isteyen insanların şansını yememesi açısından güzel bir şey olacağını düşünüyorum. Gidip dönen başaramayan insanlara asla bir lafım yok kimse yanlış anlamasın

Bir Haberde ben yayınlayım
    ABD Başkanı Donald Trump, tartışılan göçmen beyannamesini imzaladı.

ABD Başkanı Donald Trump, yeni göçmen beyannamesini imzaladığını açıkladı. Trump, yeni göçmen yasası için demokratik desteğe ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Göçmen beyannamesi nedir?
    İltica başvurusu yasağı kararı ABD İç Güvenlik Bakanı Kirstjen Nielsen ve vekaleten Adalet Bakanı olan Matthew Whitaker'ın yaptığı ortak yazılı açıklamayla duyrulmuştu. Trump da bu imza ile yasal zemin kazandırmış oldu.

Trump açıklamayı Beyaz Saray önünde yaptı.
    ABD yasalarına göre yetkililer, kendi ülkelerindeki şiddetten kaçtıklarını söyleyen göçmenlerin iltica başvurularını kabul etmek zorundaydı. Trump bu imza ile bunun önünü kapatmış oldu.

kaynak:Trump imzayı attı

• @barış DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Sayın @tanti Sayın Trump yönetime geldiğinden beri göçmenliklere karşı çıktığını her söyleminde dile getiriyor ve bunun için sürekli bir adım atma hayali içinde ama kendi kabinesi tarafından da çok kabul görmüyor.
    50$ başvuru ücretinin olması aslında iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Gerçekten ABD gitmek ve orada yaşamak isteyenlerle gitmek istemeyen ama ücretsiz deneyim bi deyip sonrada çıkınca ben orada nasıl yapacağım boş ver diyen insanlar gitmek isteyen insanların şansını yememesi açısından güzel bir şey olacağını düşünüyorum. Gidip dönen başaramayan insanlara asla bir lafım yok kimse yanlış anlamasın

ABD Başkanı Donald Trump, yeni göçmen beyannamesini imzaladığını açıkladı. Trump, yeni göçmen yasası için demokratik desteğe ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

İltica başvurusu yasağı kararı ABD İç Güvenlik Bakanı Kirstjen Nielsen ve vekaleten Adalet Bakanı olan Matthew Whitaker'ın yaptığı ortak yazılı açıklamayla duyrulmuştu. Trump da bu imza ile yasal zemin kazandırmış oldu.

ABD yasalarına göre yetkililer, kendi ülkelerindeki şiddetten kaçtıklarını söyleyen göçmenlerin iltica başvurularını kabul etmek zorundaydı. Trump bu imza ile bunun önünü kapatmış oldu.

kaynak:Trump imzayı attı

Teşekkürler bilgilendirme için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yine hurriyet ve yine yaniltici bir baslik...

Tik alma ugruna icerigi ve basligi bile carpitiyorlar. Bu konusulan uygulamalar sadece iltica basvurusu yapanlar icin gecerli...

• @barış DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

kaynak:Trump imzayı attı https://www.yenisafak.com/dunya/trump-imzayi-atti-3407746

Bu gazete haberinde sanirim bir ceviri/anlatim hatasi var zira konu tamamen ABD guney siniri ve iltica etmek isteyen multecilere dair guncel olaylari iceriyor.

Trump'in imzaladigi Presidential Proclamation "gocmen"lerle ilgili degil fakat guney sinirindaki "multeci"lerle ilgili "iltica" sureci duzenlemelerini kapsiyor.

Kaynak: https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/presidential-proclamation-addressing-mass-migration-southern-border-united-states/

• sayın @sharm düzeltme için teşekkürler sanırım bizim haber kaynakları olayları istediği gibi sunuyor bizlere hiç şaşırmadım gerçi bir haber yayınlarken daha detaylı araştırma yapmam lazım .... 🙂 saygılarımla

• ⭐⭐

Türk medyasının -çok sınırlı istisnalar hariç olmak üzere- hali ortada arkadaşlar... Türk medyasında çıkan özellikle uluslararası haberlere yabancı bir kaynaktan sağlama yapmadan körü körüne inanmamak akıllıca olabilir. İngilizce bilmeyenlerin sağlama yapmak için yararlanabileceği bazı kaynaklar:

• keske bu karar tüm göçmenlik konuları için geçerli olsa .. ins yakında bu dedigimiz olur . Degil 50 , 200 dolar bile veririm 🙂 yeter ki samimi ve gerçekten gitmek isteyenlere çıksın

• @crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

yine hurriyet ve yine yaniltici bir baslik...

Tik alma ugruna icerigi ve basligi bile carpitiyorlar. Bu konusulan uygulamalar sadece iltica basvurusu yapanlar icin gecerli...

Bizim haber kuruluşları hiç şaşırtmıyor bizleri! 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |