DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bernat evet . mülakatsız yenileme hakkınız varsa ki bunu ds 160 doldurduğunuzda ekranda görüyorsunuz , evrakları göndermeniz için talimat maili atıyorlar . bu mailde pasaport foto ds160 onay formu ve talimatlar sayfasını yazdır çıktı al yolla diyorlar ve bir posta evragı da gönderiyorlar . onu da çıktı alıp ptt e veriyorsunuz . o posta evrağında ne nasıl yapılacak yazıyor.

• @Ayyıldız28 durumunuzda bir değişiklik mi olmuştu ? evlenme boşanma gibi mesela . ya da mesleğiniz falan mı değişti

• @seray çok teşekkür ediyorum.

• @seray hayir bir degisiklik olmadi sadece basvuruyu amerikadan yaptim 1 hafta sonra turkiyeye geldim evraklari gönderdim 2 hafta sonra sari bir kagitla geri geldi gonderdigim resimide geri göndermediler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Knyldrm 30 eylül sonrası dilediğinzi gibi başvuru yapabilirsiniz. bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayyıldız28 sarı kağıttan kasıtını nedir?
    üzerinde yazanlar hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen?

• Merhaba, son durumla ilgili bilgi vermek gerekirse benim yenileme islemim su sekilde ilerledi.

• DS-160 formunu doldurduktan sonra AIS uzerinden kayit olusturdum ve sistem beni siraya aldigini ve yaklasik 2 hafta beklemem gerektigini soyledi.
    • Sıranın gelmesi tam olarak 14 gün sordu (haftasonları dahil), ve gerekli belgeleri aldim.
    • DS-160 onay ciktisi, mail ile gelen instructions belgesi, mail ile gelen kurye belgesi (bir sayfasini ptt calisanina, diger sayfasini da gonderdiginiz belgelerin icerisine koyuyorsunuz, sayfanin ustunde kocaman yazilmis bu belgeyi de gonderin diye), eski ve yeni pasaportlar ve 1 adet 5x5 fotografi gonderdim.
    • PTT ile teslim : 3 iş günü, bu noktadan sonra CEAC sistemi uzerinden DS-160 belge numaraniz ile basvuru durumunuzu sorgulamaya baslayabilirsiniz. Ilk gunler veri bulunamadi hatasi alabilirsiniz, normal.
    • Application Received Statusu : 3 iş günü,
    • Approved Statusu : 4 iş günü,
    • Issued Statusu : 1 iş günü,
    • Pasaportlarin ptt'ye teslim edilmesi : 1 iş günü,
    • Ptt teslim : 3 iş günü

Benim icin surec bu sekilde oldu, ancak zaman zaman sureler yogunluga bagli olarak degiskenlik gosterbiliyor.

• @gucarslan abd vize yenilemeyi posta yoluyla yararlanamasiniz yazıyor mulakat günü alın diyor internetten yaptigim arasturmalarda vize yenileme islemlerinde sari kagit isim soyisim benzerligi ve resim benzerliginden dolayı oluyor diyorlar benimde kafa karisti 17 elimde mulakat var bakalim gelismeleri yazarim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayyıldız28 muhtemelen AP süreci yaşayacaksınız bu yüzden yenilemediler.
    süreçte bol şans.

• @gucarslan Ap süreci nedir biraz arastirdim parmak izi yenileme falan da diyenler oldu Ayrica konsolosluk resmimide geri göndermedi giris cikislarimda hic bir sorun yoktu

• Ayrica bu vize mulakatlarindaki verilen isari kagit degil türkçe

• @Ayyıldız28 büyük ihtimal tekrar parmak izi vermeniz gerekecek ondan çagırdılar.
    aynısı başıma geldi.

• @charon mantikli peki size başka sorular sordularmi mulakatta

• @charon internet teSarı kağıt verilmişse, ya isimden kaynaklı ya da resim kaynaklı sorun vardır. Amerika’da bulunan size benzeyen biri sorunlu bir işlem yapmış olabilir. Ya da sizin isminiz ve soy isminizdeki bir kişi ABD’de ceza almış olabilir

• @beceke banada ek takip islemi kagidi gönderdiler.Siz vize alabildinizmi ne sordular bilgi verirmisiniz

• Arkadaslar biz 30 eylül sonrası hemen eşim için vize yenilemeye başvuracağız. Ben şimdiden DS 160 formunu doldurmaya başladım. Benim ABD gidişim 24 Ekim ve tahminen eşimin formunu 2 ekimde iletecegiz. Formda tahmini seyahat zamanı kısmına ne kadar zaman sonrasını yazmak uygun olur? Mesela 24-30 Ekim gibi bir tarih yazsak sorun olur mu çok yakın bir tarih olduğu için?

Bir de ben airbnbde bir ev tuttum. Eşimin kalacağı adres bilgisine tuttuğum airbnbyi yazsak olur mu yoksa başka bir airbnb adresi ya da otel mi yazalım? Birlikte gittiğimizi gizliyoruz ya olabildiğince o nedenle sordum. Anlaşılır mı herhangi bir şekilde.

Ek olarak eşim şu an aktif olarak müzecilik üzerine master yapıyor. Philadelphia’da bir müzeden tezi ile ilgili bir görüşme talep ettik. Onu da turist vize başvurusuna gerekçe olarak ekleyebilme şansımız oluyor mu? Yani ek evrak olarak onu da eklesek mi yoksa kendilerinin talep ettiği evraklar dışında ekstra hiçbir şey göndermeyelim mi? Teşekkürler

• @Ayyıldız28 standart yenileme soruları soruldu, neden gidiyorsunuz vıdı vıdı.
    benimki gemici vizesiydi(3. kez) ondan sıkıntı çıkmadı. b1'de yenilemiş oldular işte.

• @charon verdiğin bilgiler için teşekkürler

• @bernat arkadaşlar yukarıdaki iletime görüş bildirebilecek kimse çıkar mı 😕

• 15 Eylül'de çocuğum için gerçekleştirdiğim durum. Anne babasının ABD vizeleri var (B1/B2). Kendi adına DS160 doldurdum. DS160 formunu onaya göndermeden evvel "Sana bu belgenin doldurulmasında yardım eden biri var mı?" sorusuna evet dedim ve kendi ismimi girerek "parent" seçeneğini işaretledim. Akabinde ais kaydı için benim ve eşimin B1/B2 vizesine başvurduğumuzda açmış olduğum hesaba giriş yapıp, kişi ekle seçeneğine tıkladım. Akabinde sorulan sorulara cevap verdim, ücretini ödedim ve 14 yaş altı olduğu için mülakatsız yenileme sürecini beklemeye başladım. Onay geldiğinde evrakları göndereceğim. AIS Ekranı.JPG

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

188

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.3k

| | | |