Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Famel Hayırlı olsun Amerika da yolunuz açık olsun

• @OzzieOzzy8 çok teşekkürler sizlere de bol şans ve bol sabır diliyorum 🙂
    Ankaraya güvenmeyin

• @deep_blue @deep_blue Merhabalar visa navigator dediğiniz şey tam olarak nedir ? Ayreten hangi konsolosluğun visa navigatore yönlendirip yönlendirmediğini nasıl anlayabiliriz ?

• ⭐⭐

@bendedimsize Bazi konsolsoluklar dogrudan email adreslerine eposta ile erisime musaade etmemekte, bu nedenle bir form ile dijital platform araciligiyla erisim saglanir ilgili konsolosluga. Hangisinde bu sistem oldugunu ancak kendiniz hepsine bakarak ogrenebilirsiniz. Bazen normalde eposta adresiyle erisime musaade eden yerler bile surec icerisinde platformla erisime donebilir (Mesela Avusturya bu sene bunu yapti yigilma cok olunca...).

• @lumos Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Nerden bakabileceğimi dair bilginizi paylaşabilir misiniz rica etsem ?

• ⭐⭐

@bendedimsize ABD konsolosluklari (List of U.S. Embassies) aramasiyla bulabilirsiniz internetten. Bu linkten tek tek bakabilirsiniz...

• Herkese merhaba
    Biraz geçte olsa nihayet deneyimimi yazabileceğim
    Uzun ve stresli bir bekleyişin ardından 21 haziranda mülakat randevumu belirten maili almıştım. Hiç vakit kayıp etmeden 1 agustos tarihine Unganlardan sağlık muayenem için randevumu oluşturdum. Aylar öncesinden özenle hazırlayıp sakladığım belgelerime ais kaydınıda ekleyerek ve yakın tarihli olması için edevletten istenilen belgelerimi yeniledim. 31 temmuzda Ankara ya geldiğimde ilk yapmış olduğum kaldığım otelden Unganların ve konsolosluğun yerini ve ulaşım hattını öğrenmek oldu. 1 Agustos sabahı 09:30 daki randevum i.in unganlarda hazır bulundum erken gelmeme rağmen beni bekletmediler. sanırım 45 yaşında olmamdan dolayı hiçbir tahlil istemediler sadece ciğer filmi 1 adet aşı ve muayenemi olduktan sonra 1 gün sonra saat 15 ten sonra dosyamı alabileceğimi söylediler ve denilen saatte sağlık dosyamı alarak 4 ağustos beklemeye koyuldum. büyük gün gelmişti konsolosluğa ulaşımım cok kolaydı Kızılay da cimse iş sendikasında kaldığım için metro ile 7 dakika sonra Söğütözü istasyonunda inerek 3 dakika yürüş mesafesindeki konsoloslukta hazır bulundum. 08:45 de içeri aldılar evrak teslimi vize üçret ödemesinin ardından çok beklemeden sıram geldi. Amerikada ne iş yapmacaksın -kendi işimi yapmak istiyorum deyince diplomama baktı daha önce daha önce yurt dışına cıktınmı -evet daha sonra ise AP ye kaldığımı ve gün içerisinde mail geleceğini söylediler ve pasaportumu verdiler İşte tam burda aksine hiç umudumu yetirmedim 1 ay bile sürmeyen kısa bir sürede pasaportumu tekrardan istediler ve o meşhur sarı zarfımı ve vize basılı pasaportumu almak nasip oldu Hazır yeri gelmişken bu formu ve grubu kuran ve adminlere ve başta Güçarslan bey olmak üzere herkese teşekkür ederim
    Dosya numarası :2023eu108***
    DS260 gönderme : 12 mayıs 22
    Mülakat tarihi : 1 ağustos (AP)
    Vize onay :25 ağustos
    Pasaport teslim :4 eylül

• @gençtürk geçmişler olsun. Sürecinizin olumlu sonuçlanmasına çok sevindim. Sonrası için şansınız bol olsun.

• Yasaklı

@gençtürk adınıza sevindim vizeniz hayırlı olsun hocam

• @lumos Kusura bakmayın öncelikle çok soru sorarak kafanızı ağrıttım, bu konsolosluklar listesini kaydetmiştim önceden istediğimiz konsolosluğa ait bilgileri seçip bulabiliyoruz ama ben hangi konsolosluğun visa navigatore yönlendirip yönlendirmediğini konsolosluğun sayfasındaki bütün bilgileri tarayıp iletişimi form aracılığıyla yapın uyarısı mı görücem yoksa verilen mail adreslerine mail atınca onlar mı bizi visa navigatore yönlendirecekler tekrardan uğraştırdığım için kusura bakmayın tam anlayıp süreçte hata yapmamak istiyorum

• Merhaba

Onay alan herkese hayırlı olsun. Alamayanlar ve bekleyenlerde umarım en kısa sürede mutlu sona ulaşırlar

Bir soru sormak istiyorum. Sağlık raporu için tam olarak neler yapılıyor.
    Eşimde maalesef tüberküloz(verem) virüsü çıktı. Bu virüs ne zaman oldu belli değil. Çocukluğunda da olmuş olabilir geçen haftada olmuş olabilir. Bu da sanırım elenmeye sebep olur.

• @UgurOral malesef en hassas olduklari konu bu, ancak yeni degilse iyilestiyse durum farkli olmali. Forumda okurken cokca rastladim saglik muayenelerinde bu gibi durumlara. Bol bol okumaniz, arattirmaniz gerek forumda.
    Bol şans diliyorum.

• @jtcarlos
    ne zaman oldugu belli değil. aşı oldu ve ilaçta kullanıyor şimdi.
    bu virüs ömür boyu güzüküyormuş galiba

• @bendedimsize üzerime vazife değil ama öncelikle sorularınızı DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları sayfasında sorup süreç ile alakalı paylaşmış olduğum sayfayı da takip etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Sorunuza gelecek olursak Ermenistan Erivan, Sri Lanka Kolombo konsolosluğu gibi konsolosluklar iletişim bilgileri bölümünde doğrudan Visa Navigator'e yönlendirdiği gibi Avusturya Viyana, Almanya Frankfurt Konsolosluğu gibi konsolosluklar mail attıktan sonra sizi visa navigator'e yönlendiriyor. Vietnam Ho Chi Minh Kenti Konsolosluğu gibi bazı konsolosluklar ise Inquiry Form doldurulmasını istiyor. Yani öncelikle hepsini tek tek kontrol etmek, hepsini ayrı ayrı not almanız gerekiyor ayrıca akabinde ise mail attıkça da aldığınız notları düzenlemeniz gerekiyor.

Ayrıca kontrol ettiğimde bilgilerinizi excel üzerinde göremedim, DV2024 Excel 'e giriş yapıp bilgilerinizi ekleyebilirseniz uygun olur. Süreç ile alakalı elimizde veri olmadığı için kolektif bir çalışma olan excel üzerindeki veriler üzerinden sürecin gidişatıyla alakalı bilgi sahibi olabiliyoruz. Ayrıca süreç içerisinde sizin de sık sık exceli takip etmeniz sizin için sürecin gidişatıyla alakalı bilgi sahibi olmanız açısından önemli olduğunu söylemek isterim.

• @UgurOral merhaba. Önce sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen. Önemli olan şu : Sizler (aynı evin içindekiler) kendinizi bu hastalıktan koruyun (maske takın, doktorların önerilerini dikkate alın). Sonra hasta olan kişi tamamen iyileştikten sonra sağlık kontrolüne gidebilirsiniz (hasta iyileşmişse sağlık kontrolüne mülakattan 2 ay önce gidin, çünkü onun sağlık kontrolü raporu için hastalığı tam olarak iyileştikten sonra 8 haftalık bir sağlık testi sonucu bekleme süreci olacak). Bu arada da mülakatınız olumlu geçerse size sağlık testinden sonra 3 aylık (yani mülakattan sonra ABD'ye ilk giriş için 1 aylık süre kalacak) vize verilecek. Ya da mülakata yakın sağlık kontrolüne gidin (hasta kişi ancak o zaman tam iyileşirse) hasta olmayanlar sağlık raporlarını alır, hasta kişi sağlık raporu için 8 hafta bekler), sonra o da sağlık raporunu alır ama bu arada hasta olan kişi asıl talihli ise herkes AP'ye kalır, asıl talihli hasta olan kişi değilse diğerleri vizelerini alır (isim benzerliği gibi vs. başka sorunlar çıkmazsa), hasta olan kişi AP'ye kalır (8 hafta bekler), sonra son duruma göre bir problem yoksa o da vizesini alır. Ama bu mülakata yakın sağlık kontrolüne gitme durumunu 2024 yılının mayıs ayından sonrası için düşünmeyin, 8 haftalık bekleme süresi o zamana kadar basılan green card vizeleri bitmeye yaklaşırsa risk olur.
    Bu arada bu hastalık diğer ABD vize adayı kişilere de bulaşırsa onların da tam olarak iyileşmeleri gerekecektir, bence onlar da, hasta kişi, hastalığını bulaştırmamaya başladıktan sonra kapsamlı bir sağlık kontrolünden geçse iyi olur derim. Çünkü bu hastalığın diğer adaylar için ne yazık ki bir de kuluçka süresi var. Umarım herşey iyi olur.

• ⭐⭐

@UgurOral
    Gecmis olsun. Oncelikle, sorulariniza saglikli cevap alabilmek ve kendi sureciniz icin maksimum faydayi saglamak icin vize surecinizi imzaniza tasimalisiniz, bu konu oldukca onemli lutfen.

Bu baslik DV2023 mulakat deneyimlerine yonelik, lutfen uygun basliklardan birine sorunuzu iletin. Arama yapmaktan da cekinmeyin, forumda bir cok sorunun cevabi var, hele de saglik kontrolu icin nereye gidildigi konusu...

• @bendedimsize Bıkmadan, sıkılmadan tek tek konsolosluk sitelerine girip incelemeniz gerek. Tuğba hanımın da dediği gibi konsoluklara göre farklılık gösteriyor bu durum.

Size tavsiyem baştan işi sıkı tutun ve bir liste oluşturup her adımınızı not alın. Çünkü e-mail atılan konsolosluk sayısı arttıkça ve zaman uzadıkça kafa karışıklığı olabiliyor.

• @Revolter öncelikle cevabınız içim çok teşekkürler,bahsetmiş olduğunuz sayfayı sürekli takip diyorum ayreten sorduğum soruyu bu başlıkta bir hanımefendinin paylaşımı üstüne sordum yoksa dv24 sayfasından soruyorum gözünüzden kaçmış olmalı tekrardan teşekkürler ilginiz için iyi günler.

• xxxxxxxxxxxxxxxx

• ⭐⭐

@D-K Merhaba, sorulariniza saglikli cevap alabilmek ve surecinize maksimum fayda saglayabilmeniz icin lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Imzaniza ek olarak, eger henuz yapmadiysaniz, bilgilerinizi talihliler icin olusturulan ve verilerin toplanarak analiz edildigi 2024 tablosuna eklemenizi saygilarimla onermek isterim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |