DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Uscis bugün böyle bir açıklama yapmış;

Mali Yıl 2023 İstihdam Temelli Durum Ayarı SSS

2023 mali yılı (FY) için istihdama dayalı (EB) yıllık sınır, pandemiden önce tipik olandan daha yüksek olacak, ancak 2021 mali yılı ve 2022 mali yılından daha düşük olacaktır. 30 Eylül 2023'te sona eren FY 2023'te mümkün olduğunca çok sayıda istihdama dayalı vize kullanmaya kararlıyız.

• @sametyavuz FY2023 30 Eylül 2023'de sona eriyor sonrasında FY2024 başlıyor. Geçmiş yıllarda kullanılmayan Green Card kotalarını sonrasındaki seneye aktardılar. Bu sene de aynı şekilde olabilir.

• @sametyavuz bahsetmiş olduğunuz link buradadır.

• @emre911 her sene süre uzuyor mu?

• @Furkan-Aus

Öyle bir kural kaide yok tabi, belli olmaz kısalabilir de. Ama emareler o yönde. Özellikle 10.000 lik yıllık üst limit olması, Türkiye'den bu vize türüne artan rağbet ve bilinilirlik, ABD kurumlarındaki yığılma ve yavaşlayan süreçler buna işaret ediyor. Mesela Hindistan'lılar için bekleme süresi 8-12 yıl. Türkiye'nin de böyle giderse 5-10 yıllara çıkabilir.

• ⭐⭐

@emre911 Türkiye özelinde yapılan başvurular kanımca devede kulak.

• @eb3vize-com Öncelikle iyi geceler dilerim, 2024 yılı içerisinde EB-3 için yemek sektörü haricinde farklı iş kollarında bir anlaşmaya varacak mısınız yoksa şuan da ki önceliğiniz fastfood markaları mı?

• @Riethian ben de gelecek yıllar daha da azalacağını düşünüyorum dolar bazında olaya bakarsak

• selamlar. bu vize türüne Amerika'dayken başvurmak/katılmak mümkün mü? mümkünse bu kategoriye ulaşmak (COS/AOS) oradayken daha mı kolay?

bu konu hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

• Bu vize türüne başvurmuş bekleyen arkadaşlardan bilgi almak isterim. Örneğin eş durumu ne oluyor 1 yılın sonunda istediğimiz sektörde işe geçebiliyor muyuz gibi

• @JesusLord Önceki sayfalardan okuduğum kadarıyla eşin de çalışma izni oluyor.1 yılın sonunda istenilen iş ve yerde çalışabiliyorsunuz.

• ⭐⭐

@JesusLord Eşiniz ve 21 yaş altı çocuklarınız da GC alabiliyor. Taahhüt edilen 1 yıllık süre sonunda istediğiniz işe geçebiliyorsunuz. Eşiniz ise direkt olarak ayrı bir işte çalışabiliyor.

• @Uçan-hollandalı farklı firmalar ile de görüşüyoruz. Sonuç alırsak tabii ki de o sektörler için de alım yapacağız.

• @birgi ABD içinden başvuru yapmak isterseniz burada geçerli bir statünüz olması gerekiyor. Bu da en kolay olan F1 ile olabilmektedir.

• @JesusLord eşiniz de aynı anda çalışabilmektedir. Fakat siz size sponsor olan şirkette çalışırken eşinizin böyle bir durumu bulunmamaktadır. Ayrıca 1 yıl sonra siz de istediğiniz işte çalışabilmektesiniz. Çünkü şirket ile yaptığınız sözleşme 1 yıl boyunca haftada 40 saat çalışma üzerinedir.

• Visa Bulletin'da sevindirici bir haber var 4 ay kadar ilerleme olmuş beklediğimden az olmuş ama yinede bir gelişme var.

• @eb3vize-com Merhabalar, fiziksel size ulaşabileceğimiz adresiniz neresi? Sitede yazan Weston adresi sanal adresinizmiş. Yüzyüze görüşmek için bana bir adres verebilir misiniz?

Vergi mükellefi misiniz, yaptığınız işlerin yasalligi için sizden teyit almam gerekiyor kısaca. Her şey ABD hukukuna göre ayarlı bir sekildeyse sizin bana bunu kanıtlamanızı istiyorum

• @eb3vize-com askerlik şartı var mı? Tam sıra bize geldi gideceğiz ama askerdeyiz, o zaman noluyor?

• @Uçan-hollandalı, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@eb3vize-com Merhabalar, fiziksel size ulaşabileceğimiz adresiniz neresi? Sitede yazan Weston adresi sanal adresinizmiş. Yüzyüze görüşmek için bana bir adres verebilir misiniz?

Vergi mükellefi misiniz, yaptığınız işlerin yasalligi için sizden teyit almam gerekiyor kısaca. Her şey ABD hukukuna göre ayarlı bir sekildeyse sizin bana bunu kanıtlamanızı istiyorum

Aşağıdaki link üzerinden yüzyüze görüşme için randevu alabilirsiniz.

https://meetings.hubspot.com/gozde-bulkurcu/ofis-randevusu

Vergi mükellefiyiz ve yaptığımız iş gayet yasaldır. Eğer yasal olmasaydı zaten şimdiye kadar bizim hakkımızda binlerce şikayet olmuştu ve bizler ABD'de bulunamazdık. Ayrıca bu işi yapan tek firma da biz değiliz. Yani yasa dışı bir iş yapmıyoruz.

• @Furkan-Aus öncesinde halletmenizi tavsiye ederiz. Vize randevunuz olduğu zaman askerde olmanız pek iyi olmaz. Çünkü randevuya katılma ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca vizeyi aldıktan sonra max 6 ay içinde ABD'ye girmeniz lazım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

192

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |