Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zeynepaydın ıslak imzalı iyi niyet mektubu

• Yasaklı

Merhaba , bu sene mülakat esnası yada sonrasında , aranızda yada çevreniz de , K1 vizesinde idari işlemlere ( administrative proceedings ) kalan var mıdır?

• niyet mektubunda ne yazmamız gerekiyor bilen var mı

• Arkadaşlar iyi günler. Sanırım 3 haftadan beridir randevu tarihi açıklanmadı. Her gün kontrol ediyorum fakat merak ettiğim bu tarih açıklandığı zaman böyle 2-3 gün toplamda 15-20 kişi için mi bir randevu açılıyor yoksa bir iki ay içinde farklı günler mi? Yani diyelim yarın tarih açıklandı sadece 14-15 Eylül ve 15-20 randevu imkanı mı olur yoksa Eylül - Ekim arasında karışık günlere dağılmış randevular mı? Şimdiden teşekkürler.

• @dolozik belli günler için 1-2 tane açıyorlar genellikle , ya da uzak bir ayın tamamını. Bekleyen sayısına göre açmıyorlar. Hızlı olan kazanır mantığı var randevu alırken. Siz 3 haftadır bekliyorsunuz dosyası dün ready olmuş birisi aynı randevuyu sizden önce alabilir.

• @edanurhk k1 fiancé intend letter yazın Google a beğendiğiniz taslağı kullanın.

• Merhaba,

Pazar günü ABD'ye giriş yaptım, yardımı olur diye buraya post atayım dedim.

Ben TC vatandaşıyım. Nişanlım ile 2018 Eylül'den beri birlikteyiz. Okul için 2018-2020 arasında ABD'deyim orada tanıştık. 2020'de TC'ye döndüm. 2021 Kasım'da nişanlandık. Kendisi Türkiye'ye 5 kez geldi (birinde ailesiyle geldi hatta), 1 kez de Fransa'da buluştuk. İkimiz de daha önce evlenmedik.

Detaylar aşağıda:
    NOA-1: 21 Aralık 2021
    NOA-2: 21 Nisan 2023 (ama sistem 24'ünde güncellendi)
    NVC dosya numarası: 17 Temmuz 2023
    NVC "In transit": 18 Temmuz 2023
    NVC "Ready": 20 Temmuz 2023

21 Temmuz Cuma günü Ankara Büyükelçiliği Petitioner olan nişanlıma eposta ve pasaport bilgilerimi içeren bir email yolladı ve bilgileri onaylamasını istedi. Email'de K1 vizesi için yönergeleri de iliştirdiler (Google'a "K1 için yönergeler" yazınca ilk çıkan link). Nişanlım büyükelçiliğin email'ine cevap yazıp bilgileri onayladı. O esnada ben DS-160 formunu doldurdum. Yönergeler ışığında mülakat için randevu alınan sisteme kayıt oldum ve hesabımı DS-160 formumla eşleştirdim; daha sonra da randevu tarihi kovalamaya başladık.

2 hafta kadar Türkiye saatleriyle 06:00-22:00 arasında her yarım saate bir sisteme giriş yapıp baktım. O da 22:00-06:00 arasında ABD'den baktı. Daha sonra bu böyle olmaz dedim ve 10 dakikada bir bakmaya başladım. Bilgisayar başında çalıştığım için fiziksel olarak çok zor olmadı ama duygusal olarak çöktüm ne yalan söyleyeyim. Ben her seferinde log in olup bakıyordum, daha sonra da log out oluyordum.

Daha sonra 4 Ağustos'ta bir toplantının ortasında saat 11:15 gibi sisteme girdiğimde ödeme adımının açıldığını gördüm. Hemen toplantıdan düşüp ödemeyi kredi kartımla tamamladım ve 18 ve 25 Ağustos tarihlerinde müsaitlik olduğunu gördüm. 25 Ağustos'u kaptım. Daha sonra birkac konustugum ve benim gibi randevu kovaladiklarini bildigim insanları bilgilendirdim. İran'dan bir çocuk da 18 Ağustos'a randevu aldı ve randevu kapandı. Birkaç saat sonra da tekrar sistemi açıp 11 Ağustos'a randevu vermişler, bildiğim kadarıyla konustugum insanlar arasindan 2 kişi bu günden randevu aldı. O esnada NOA-2'imizin 21 Temmuz'da süresinin biteceğini gördük (onay tarihinden 3 ay sonra bitiyor). Büyükelçiliğe mail atıp randevumuzun bu tarihten sonra olduğunu belirttik, yapmamız gereken bir şey var mı diye sorduk. "Sorun yok, biz zaten otomatik olarak uzatıyoruz onayın geçerliliğini" dediler.

Randevu aldıktan hemen sonra medikal için sisteme girip randevu baktım, 25 Ağustos'a kadar neredeyse bütün günler ve saatler boştu. Biraz savsakladım, iki gün sonra tekrar sisteme girdiğimde çoğu kapılmıştı, ben de 15 Ağustos'a randevu aldım. Aklınızda bulunsun yani, medikal randevular da çabucak bitebiliyor. Bir de görüşme tarihinden en az 2 iş günü önceden randevunuzun olması gerekiyor çünkü sonuçları medikal testten bir sonraki günde veriyorlar ve o sonuçları vize görüşmesine götürmeniz gerekiyor. Olur da testlerde bir şey yanlış çıkarsa diye ben 10 günden öncesinden medikal teste girdim. Teste girdiğimin ertesi günü sonuçlarımı bana kapalı bir zarfta verdiler ve bunu büyükelçiliğe götürmemi istediler; bir de Amerika'daki green card sürecinde gerekli olacak olan bir CD ve aşı kartı verdiler.

25 Ağustos'ta bütün belgeleri ve medikal test zarfını büyükelçiğine götürdüm. Süreç aşağı yukarı böyleydi:

• Randevunun yarım saat öncesinde büyükelçilik kapısına gittim ve beni içeri aldılar.
    • Giderken arkadaş beni bıraktı ve ona telefon, anahtar, cüzdan vs emanet ettim. Elçiliğe girerken belgelerim dışında yanımda hiçbir şey yoktu. Ne olur ne olmaz diye piercing'lerimi ve takılarımı bile önceden çıkartmıştım.
    • Elçilik binasına girdiğinizde önce resepsiyon sırasında bekliyorsunuz. Burada DS-160 onay sayfasına ve pasaportunuza bakıp size sıra numarası veriyorlar ve sizi 5-6 tane gişenin olduğu alana yönlendiriyorlar. Bu gişede bir çalışan size daha önce evli olup olmadığınızı soruyor (biz değildik) ve sizden sırasıyla gerekli belgeleri vermenizi istiyor. Ben düz her şeyin e-devlet çıktısını verdim, öyle gidip çeviriyle apostille falan uğraşmadım. Vukuatlı nüfus kayıt örneğini türkçe verdim, arşivli sivil kaydının e-devletten ingilizcesini çıkartıp onu verdim. Bütün belgeleri sizden aldıklarında yine 5-6 gişenin olduğu başka bir alana yönlendiriyorlar sizi, orada başka bir görevli ile görüşmeniz gerekiyor.
    • Sıram çağrıldığında gişeye gittim. Konsolosluk görevlisi daha önce evli olup olmadığımızı, Türkiye ve ABD dışında bir ülkede 6 aydan fazla kalıp kalmadığımı sordu. Sonra okulda tanıştığımızı teyit ettirdi. Daha sonra da "vizeniz onaylanmıştır" dedi.
    • Randevum Cuma günüydü, bir sonraki Pazartesi konsolosluktan bir email bir de SMS aldım pasaportumun yollandığına dair. Salı günü de PTT şubesinden pasaportumu ve mühürlü zarfı teslim aldım.
    • Pazar günü de ABD'ye pasaportum ve mühürlü zarf ile uçup sınırda görevliye verdim. Daha sonra da girişim onaylandı. Şimdi ABD'deyim. 16'sında evlenip yeşil kart sürecini başlatacağız.

Umarım faydası olur. Önümüzdeki birkaç gün foruma çok bakmayabilirim ama sorunuz olursa yollayın, en hızlı şekilde cevap vermeye çalışırım. Herkese hızlı ve kolay bir süreç diliyorum.

• @suat-mavi merhaba mülakat zor mu. Biz sosyal medyadan tanıştık ve toplam 3 kez yüz yüze görüştük. 2 kez ben Meksika ya gittim ailesiyle de tanıştık. 1 kez de o İstanbul a geldi. Nişan yaptık videolar fotoğraflar her şey var. 10 Ekim de randevum var. Ama daha önceden turist vizesi reddim var 4 yıl önce. Şimdi vize mülakatı için nişanlım da Amerika dan gelecek. Mülakat zor mu ve nişanlım da mülakata katılabilir mi. Cevaplarsanız çok sevinirim

• @ismailbrn Mülakata yalnız katılıyoruz.
    Mülakata giren arkadaşların söylediğine göre en kolay aşamaymış.

• @ismailbrn red almanız engel değil. Nişanlınız en fazla sizi kapıda bekler içeri almıyorlar. Sordukları sorulara dürüstçe cevap verdiğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız. Bir nevi formalite

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   SeyfettinB. SeyfettinB. 

• @ob16222 ne tür sorular soruyorlar. Aklınızda kalan var mı. Uzun sürüyor mu

• @melike-iyigun ben 10 Ekim e randevu aldım

• @ismailbrn ne zaman alabildiniz randevuyu?

• @dolozik temmuz ayında almıştım ben

• @ismailbrn hangi gün aldınız? Sistem 4 Ağustostan beri açık değil bir iki iptal dışında.

• @samsa, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@ismailbrn hangi gün aldınız? Sistem 4 Ağustostan beri açık değil bir iki iptal dışında.

Siz de mülakat için gün mü bekliyorsunuz?

• @ob16222 teşekkür ederim. Bizim ilişkimiz doğru zaten. Evleneceğiz. Çok fazla kanıtımız da var

• @ismailbrn sorular değişken hocam. Benim mülakatım 1 dk dan az sürmüştür. Nasılsın iyi misin diye sordu. Nişanlının annesinin adı ne ? Vizenizi onayladım. Bu kadar. Memura bağlı bu tamamen. Kimisinin 15 dk sürmüş kimisinin 5 dk. Naçizane tavsiyem bu konuya takılmayın heyecanınızı anlıyorum ama endişe edeceğiniz en son şey bu olmalı.

• @dolozik evet

• @dolozik Randevuyu belirli bir sisteme yada düzene göre değilde kafalarına göre açıyorlar diye düşünüyorum. Hangi ayın kaçında, saat kaçta vs açacakları hiç belli olmuyor. Sürekli sistemde olup takip etmek gerekiyor yoksa açıldığı gibi kapanıyor.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 116
  • 57
  • 1478
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |