Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@yigitberberoglu form doldurulduğu sırada kızlık soyadı zaten olması gerekiyordu. Bu bilgi eksik girilmemeli. Ad soyad gibi temel bilgilerde eksik / hata olmamalı. Background check işlemleri için kritik bilgiler bunlar. DS-160 formundaki bilgileri mülakatta sözlü güncellemek gibi bir durum söz konusu değil. Sizi doldurduğunuz forma göre değerlendiriyorlar.

Bir an ds260 formu ile karıştırıp o cevabı yazmıştım ancak sonradan farkedince yorumu hemen kaldırdım 🙂

• Merhaba,arkadaşıma yeni turist vizesi aldık.Ancak aldıktan vize geldikten sonra farkettik ki vize de doğun tarihinin ay kısmı 1 ay yanlış yani Mayıs olacağı yerde Nisan yazılmış.Aslında hata onlardan kaynaklanmıyor.Ds160 formunu doldururken hem vize danışmanı’nın hemde bizim gözümüzden kaçmış.Pasaportu konsolosluğa gönderdik ancak labor day sebebiyle henüz dönüş alamadık.Tekrardan mülakata mı çağırırlar yoksa sadece ay kısmı yanlış olduğu için yenileyip gönderirler mi? Bilgisi olan aydınlatırsa seviniriz şindiden teşekkürler.

• Selam arkadaşlar, ds-160 formunu doldurdum, randevumu aldım, ödeme, çıktılar vs. hepsini gerçekleştirdim. Fakat son bir karar ile yeni bir pasaport alip eğer vizemi alabilirsem yeni alacağım 10 yıllık pasaportuma verilmesini tercih ederim. Bu durumda yeni alacağım pasaport no güncelleyebilir miyim. Güncelleme için son bir tarih varmıdır? Ayrıca sistem üzerinden değiştirmem yeterli mi?

• ⭐⭐⭐

@ebaris86 DS160 güncellemesi yapabilirsiniz , AIS sitesinden pasaport numaranı ve DS160 numaranı güncellemen yeterli olacaktır.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• Merhaba iyi günler eşim ve çocuklarım için DS160 formunu doldurdum ancak fotoğraf kabul etmedi haliyle bende devam ettim sonra yüklerim diye onay bölümünü bile geçtim artık geri dönüş yok diye endişelendim fakat kimlik numarası ile tekrardan devam ettim yeni kimlik numarası verdi böylelikle girdiğim gibi tüm bilgiler yazılı halinde karşıma çıktı bu beni çok sevindirdi 😉 şimdi bu eski DS160 Formu yanıma almam gerekiyor mu mülakata giderken? teşekkürler!

• ⭐⭐

@Adem-Oncu ais kaydınızda yeni barkod numaralarınızı işleyin. Herhangi bir şey götürmenize gerek yok.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• Merhabalar vize başvurusu yapmıştım istanbul için ağustos 2024 randevu aldım. ankarada 2024 haziran ayında boşluk oluşunca tarihi öne çektim istanbuldan ankaraya aldım. ds 160 formumu yenilemem mi gerekir ne yapmalıyım

• Merhabalar,
    DS-160 numarasi güncelleme ile ilgili önceki yazılar kafamı karıştırdı.
    hali hazırda bir randevum var, şimdi randevuyu iptal edip yeni ds-160 doldurmak istiyorum fakat aşağıdaki gibi uyarı var sayfada, ben daha önce ds160i güncellemiştim zaten.
    bu durumda randevuyu iptal etsem dahi yeni ds-160 numarası giremez miyim? boşu boşuna randevuyu iptal etmek istemiyorum o alanı güncelleyemeyeceksem bilgisi olan var mı?

"Pasaport numaranızı veya DS-160 numarasını ödeme yaptıktan sonra sadece bir (1) defa değiştirebilirsiniz."

• ⭐⭐

@Mehmet-Can-0 randevuyu iptal etmeden 1 sefere mahsus güncelleyebilirsiniz bu bilgiyi. zaten bu hakkı kullandıysanız randevuyu iptal edip yeni bir randevu alabilirsiniz. tekrar ödeme yapmanız gerekmez eğer ödeme dekontunuzun üzerinden 1 yıl geçmediyse. ( randevu alacağınız tarih için söylemiyorum, isterseniz 3 sene sonraya alın. randevuyu aldığınız gün ödeme dekontunun üzerinden 1 yıl geçmemiş olamalı)

• ⭐⭐

@Mehmet-Yılmazlar vize görüşme tarihinize daha epey var. Randevunuzu iptal etmeden 1 defaya mahsus DS-160 form numarasını AIS üzerinden güncelleyebilirsiniz. Ben olsam bu hakkımı randevuya yakın bir zamanda kullanırdım. O zamana kadar değişen bilgileriniz olabilir. Sadece randevu yeri değişikliği için DS-160 formunu güncellemeniz gerekmez.

• Merhabalar. DS-160 formunu doldururken doğum yerini ilçe yerine il olarak yazdım (pasaportta doğum yeri ilçe yazıyor). Randevu ve vize sürecinde sorum olur mu yoksa yeni bir ds-160 formu doldurup mülakata onunla mı gitmeliyim?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@fmaltun bunun çok sorun olacağını sanmıyorum. Ama içiniz rahat olsun istiyorsanız ds160 da değişklik yapıp aiste güncelleme yapabilirsiniz.

• @selamibasaran İnşallah sorun olmaz ama yine de mülakata yakın bir tarihte güncelleme yapıp öyle gitsem sanki daha iyi olacak gibi. Teşekkürler bilgilendirme için.

• Merhaba, yaklaşan mülakatımıza bir sene önce randevu aldığımız için pasaport numarası, maaş ve adres bilgileri değişti. Sistemde pasaportu güncelledik. Yeni ds-160 doldurmak mühim mi, yoksa ek belgelerle mülakata gitmek yeterli midir? Teşekkürler

• ⭐⭐

@alpy999 evet mutlaka güncel bir form ile gitmeniz gerekiyor görüşmeye. aşağıdaki iletileri incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/post/384045
    https://yesilkartforum.com/forum/post/370891

• submit edilmemiş ds-160 formu ne kadar süre sonra siliniyor acaba ?

• ⭐⭐

@nurcan-imğa 30 gün sonra silinecektir.

• 2023 green card kazananlarındandım ancak mülakat alamadan sürecim tamamlandı.
    Şimdi turist vizesine başvuru yapacağım ama ds-160 FORM doldurma örneğinde (madde 35) ' Vatandaşlık veya göçmenlik başvurusu yaptınız mı diye soruyor. Burada
    Greencard çekilişine katılmak dahil değil. Eğer kazanıp DS-260 doldurduysanız
    evet demeniz gerekiyor aksi halde hayır diyebilirsiniz. '' sürecim tamamalanmadan kapandığı için hayır mı demeliyim acaba ?

• ⭐⭐

@nurcan-imğa DS-260 formunu doldurduğunuz için bu soruya evet demeniz gerekiyor. Açıklama olarakta aşağıdakine benzer bir cümle yazabilirsiniz:

“The process could not be completed due to the end of the fiscal year”

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |