DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @A-K-0 Teşekkür ederim bilgilendirme için. 4 Ağustosta başvurduk 7 Ağustosta biometric verdik. Hem depremzede hem amerika vizemiz var ancak henüz vize onayı gelmedi. Biraz geç kaldık sanırım 😞

• Arkadaşlar selamlar,
    Neredeyse tüm threadleri okudum ancak net bir bilgi göremedim. Benim kanada vizem var. Kısmetsr 14 Eylülde gidip TS başvurumu yapacağım. Kendi üzerimden eşime de başvuru yapmak istiyorum. Ancak eşiminde kanadada olması gerekiyor diye bir bilgi var. O kanadada olmadan onun adına başvuru yapabiliyor muyum? Bilgisi olan varsa destek olursa çok sevinirim.

Güzel haftalar,

• @Julio-Covanni Merhabalar ;

1 haftalık bir seyehat planıydı. Şu anda benim formatımda vize olan henüz yok bildiğim kadarı ile; yani kısa süreli gidip çalışma iznine başvurup geri dönenlerden henüz alan yok.

Ama henüz almamış olmalarının asıl sebebi. Kanun çıktığında hali hazırda vizesi olanlar genelde Canada içerisinde öğrenci olanlar ve/veya herhangi bir sebeple Canada da olanlar başvurdu. Yani Mart ve Nisan aylarında genel olarak hali hazırda vizesi olanlar yaptı WP başvurularını.

Mayıs Başından itibaren Çoğalarak WP başvuruları kısa dönemli ziyaretçiler için artış gösterdi. Çünkü Vize başvurusu ve Vize almak sonra Canadaya gitmek zaten uzun bir süreç . WP başvuru sonrası sonuçlanmasının ortalama 4 ay olduğunu farz edersek Eylül ortası gibi kısa süreli ziyaretçiler için WP ler gelmeye başlayacaktır.

2- 3 yıllık konusuna gelince niyet okuyamayız ama resmi sitede yayınlanan genelgede Pasaport süresi ve biyometrik verisi uygun olanlara 3 yıllık çalışma vizesi verilecektir deniyor. 2 yıllık alan 2 kişi duydum ondada vize memurunun yanlışlık yaptığı düşünülüyor. 1 tanesi için tekrar başvurulmuş diğer arkadaşta tekrar başvurmayı düşünüyor.

Kimse size work permit belgesini göstermez zaten; sistemden " approval letter" kısmını paylaşıyor insanlar . Bunuda bilgi paylaşımı için yapıyorlar kimseye birşey kanıtlamak zorunda değiller.

Kısa süreli ziyaretçilerinde WP lerini alacağını düşünüyoruz. Bunuda bir his olarak değil yine TS2023 genelsinde belirtilen kriterler özelinde söylüyoruz.

WP için kriter

1- TC yada Suriye Vatandaşı olmak
    2- Başvurunun Kanada İçerisinde Yapılması
    3- Pasaport Süresinin Yeterli Olması

Ayrıca ek olarak Son gelişmeleri aşağıdaki paylaştığım linkten izleyebilirsiniz.

17 dakikaya kadar genel olarak Turist Vizeleri için konuşuluyor. 17 Dakikdan sonra ise WP ler için konuşuluyor.

• @Neslisahb Merhabalar ;

Hayır yapamazsınız. Sadece kendi adınıza yapabilirsiniz. Ama sizin WP niz çıktıktan sonra eşinizi sizin WP niz üzerinden ayrıca bir WP başvurusu yapılabilir ama bu TS2023 kapsamında olmaz.

Sizin için şuanda en iyi seçenek gidip TS2023 e kendi adınıza başvurmak ve bu süreçte eşinizin de Canada vizesine başvurması. Eşinizin vizesi 25 Eylül e yetişirse oda gidip kendi adına başvurur eğer yetişmez ise . eşiniz ülkeye turist viesi ile giriş yapar daha sonra siz kendi WP niz üzerinden onunda WP alması için başvuruda bulunabilirsiniz tabi bu bir süreç ortalama 4-6 ay sürecektir.

• @CLK sizin başvurunuzun %90 yetişeceğini düşünüyorum, 30 günü geçen depremzede duymadım. Depremzede olmayan başvurular için bu tarih aralığında yetişmesi zor gözüküyor şu an, 58 gün veriyor site ağustos başından beri.

• Merhaba, cevabına ulaşamadığım bir soruyu sormak istiyorum. Biyometriği İstanbul'da versek ancak pasaport basımı için örneğin Sırbistan'da basıma yollasak, bu mümkün mü? Ek olarak Service Fee alıyorlarmış okuduğuma göre 108 CAD gibi bir miktar. Lakin bu önemli değil, öğrenmek istediğim biyometrik verimi ve pasaport basımı farklı ülkelerde oluyor mu? Teşekkürler.

• @sybreed bunu bende ögrenmek istiyorum açıkçası. abdde parmak izi verip vize onayını aldıktan sonra trde bastırmak mümkünse iyi olur.

• arkadaşlar turist vizesine (depremzede olarak) başvuran arkadaşlara bi sorum olacaktı, şuan başvursam 25 Eylüle yetişir mi? Ve onay oranları nedir, normal bi turist vizesi şeklinde mi değerlendiriliyor yoksa biraz daha imtiyaz kullanılıyor mu?

• @Bekir-Öksüz bazıları 10 günde pasaportlarını aldı ama ben 3 haftadır bekliyorum mesela ama vize onayı çok kısa sürmüştü depremzede olarak

• @nbbyr Depremzede olarak başvuru yaparken neler yapmıştınız paylaşabilirmisiniz

• Visa processing time 75 güne çıkmış 21 haziranda başvurduk 12 temmuzda parmak izi verdik Abd vizemizde var hala bekliyoruz içimiz şişti

• Bu ileti silindi!

• @esslck processing time biometric verilen tarih ile başlıyor, 12 temmuz olarak hesaplamak gerekli. Biometric verilen hafta processing time ne ise o referans aslında, sonradan önceliği yüksek başvurular çok fazla olursa o biraz uzatabilir.

• @nbbyr pasaport için bize 4 gün ile 6 hafta arasında sürüyor şeklinde bilgi verdi vfs çalışanı. Açıkçası şaşırdık biraz.

Bu gün teslim ettik, bekliyoruz.

• @A-K-0 anladım temmuz ayında 50 gün civarıydı sanırım eylüle gelebilir bakalım o zaman bi ihtimal

• Bu ileti silindi!

• @Julio-Covanni çalışma izninin noc koduyla alakasını çözemedim ve ayrıca bu durumun kaynağı neresi
    noc kodları mesleklerle ilgili değil mi

• @grounddreamer cevap için çok teşekkür ederim

• @esslck arkadaşım 3 ay bekledi abd vizesi olmasına + abd şirketinden davetiyesi olmasına rağmen

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |