DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

• @dpdemir ben de aos yapmak isterim ama vizem olması gerekiyor ve arkadaşımın bana anlattığına göre art arda green card başvuran kişilere vize vermiyorlarmış. Ona da arkadaşı söylemiş artık ne kadar doğru bilmiyorum. Acaba eb3 vize başlattım diyip vize alabilme şansı var mıdır yoksa vize vermezler endişesi var

• @emre911 demeyin öyle 🙂 imkanım olsa şuan başvururum ama bence türkiyede seneye de daha az kişi başvurur çünkü dolar artıyor

• @captain35 bsv diye ayrı bir firma mı var daha mı güvenilir yoksa bdv mi

• @Ashtrem

BSV diye bir firma yok, varsa da güvenilir olamaz. Arkadaşın kast ettiği BDV Solutions. Muhtemelen imla hatası.

• @Ashtrem

Bütçe olayı ve bekleme süresi zaten emniyet subabı olacaktır, önüne gelen girmez bu işe fakat şu da bir gerçek ki bilinilirlik arttıkça başvurular da biraz daha artabilir. Ayrılabilecek ülke kontenjanının (vize sayısı) yıllık 100-200 bandında olması da sıra yaratabilir. Ben Ohio ve Charleston grubunun sayısının sınırlı olması (sanırım 15 er kişiydi) ve aralarında 3-4 ay kadar süre olacağı için kontenjan probleminin çok olacağını düşünmüyorum. BDV Solutions dan başvuran, platform İngilizce ve fiyatlar yüksek olduğundan zaten daha az. Ama bizim geri bildirimler geldikçe ve eğer olumlu ilerlerse 2024-2025 de talep artışı fazla da olabilir.

Ek olarak dolar kuruna dikkat edin. 27 bile yeterince yüksekken bir de 40 liraya falan çıkarsa ödeyemez hale gelmeyin.

• ⭐⭐

@Ashtrem zamanı 5 yıl ileri saramayacakları için mevcut haliyle, çalıştıkları avukatlarla değerlendirmeniz lazım 🙂 kendileri ile toplantı yaparak endişelerinizi iletebilirsiniz, forumda bu hizmeti alan kişilerle fikir alışverişi yapabilirsiniz. ben bdv solutions'ı seçtim ama kimseye "mutlaka bu firma ile ilerlemelisiniz" diyemem. herkesin süreci birbirinden bağımsız ilerliyor. bütçeye, şartlara, mevcut işlere / lokasyonlara göre bu kararı en iyi siz verebilirsiniz.

• @dpdemir çok teşekkür ederim umarım siz de yeni hayatınızda çok mutlu olursunuz 🌸

• @tufank çok teşekkür ederim sizin için de hayırlı olur inşallah. SC de bir paketleme fabrikasında depo işi tam ayrıntısını bilmiyorum ama 🙂 biz daha çok şehir üzerinden gittik. Çocuk olduğu için o anda açık olan lokasyonların tek tel suç oranlarına baktım okul puanlarına baktık iklim olarak daha yumuşak olan yeri seçtik.

• ⭐⭐

@serel çok teşekkürler. bizimki de Atlanta,GA depo işi. yakın mesafelerdeymişiz 🙂 aynı kaygılarla çocuğun okulu için tüm lokasyonları inceledik, fazla vakit kaybetmemek için hemen harekete geçtik. hayırlısı olsun hepimiz için.

• @Ashtrem çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Bizim çok önceden aldığımız vize vardı zaten süreç sorunsuz ilerlerse vize bitmeden girebilicez. Mayıs 2027 ye kadar süremiz var inşallah o zamana kadar sonuçlandırırız. Amerika giriş çıkışlarımız da olduğu için aksi bir durumda yenileyebiliriz diye düşünüyoruz ama bilemeyiz tabi.

• @tufank atlantayı biz de çok istedik ama denk gelmedi yoktu biz baktığımızda hayırlısı böyleymiş. Evet yakın gerçekten herşey yolunda giderse tanışıp destek olabiliriz birbirimize 🙂

• ⭐⭐

@serel umarım her şey yolunda gider ve forumda bu vizeyi bekleyen herkes en geç 3 sene ( 2 sene olursa harika olur) içerisinde vizesine kavuşur. amerikada görüşmek dileğiyle.

• ⭐⭐

@Ashtrem green card çekiliş başvurusu ile b1/b2 vizesi arasında bir bağlantı yok, bundan dolayı vize vermeme durumu olamaz.

• Biz de kalıcıda Atlanta'yı düşünüyoruz gitmek kısmet olursa 🙂 (1 yıllık zorunlu görev sonrası 🙂 ) Tabi iş imkanlarına göre değişebilir ama Austin-Houston-Atlanta hattında yazılım işi çok fazla. Atlanta da ucuzluk, doğa, iklim ve kültürel anlamda harika bir yer cidden. Çocuk yetiştirmek için de çok uygun. Umarım hepimizin sağ salim sonuçlanır, başarılı ve sağlıklı bir şekilde gitmek nasip olur, güzel komşuluklar kurarız oralarda 🙂

• @Ashtrem aynen öyle yanlış yazmışım bdv olcak o

• @tufank inşallah😁🙏

• @tufank şuan bu endişem gitti içim rahatladı çok teşekkür ederim

• Bu arada dün konuşulan konularla ilgili olarak (USCIS sürecindeki avukatlık ve bazı devlet formu harcamaları ile danışmanlık ücretlerinin aday tarafından karşılanması) gün içerisinde Muhammed Üzüm Bey'e de (Grape Law Firm PLLC) mail atmıştım. @tufank Bu ödemeler hukuki açıdan bir sorun teşkil ediyor mu, ya da bu konuda konsolosluklar bir problem vs çıkarıyor mu, bunları sorguluyor mu diye. "Hayır, herhangi bir problem olmaz." şeklinde geri dönüş yaptı. Merak eden arkadaşlara ilave bilgi olması açısından eklemiş olayım.

• ⭐⭐

@emre911 harika, bilgi verdiğiniz teşekkürler Emre bey

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• @Ashtrem bdv solutions ta hemen degisim yapıyorlar eger kendilerinden yada bulduklari isletmeden dolayi olan sıkıntılarda .Eb 3 olayinin kendisi cok berbat ve cetrefilli baban akraban bile sana yapsa cok mesekkatli bir surec o yüzden en buyuk binlerce kisiye bunu kazandirmis bir firma ila calisin derim.Neticede 20k 30k dolarlar verceksiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |