Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nurtenkinik bu seneki gibi current olayi gibi olay olmasi ihtimaline karsi cok cok onceden gidip ne vaktinizi ne paranizi harcamanizi tavsiye etmem. Cunku aos icin Amerikaya gelmis beklemis ve current olamadan dönmüş kisiler de var bu sene. Surecin sonuna dogru bultenin ilerleyisine gore bence aos cok mantikli secenek sizin icin.

• @Sini-sini Biz beklemeye devam ediyoruz, tahminim Eylül ayının sonlarına doğru mülakat alacağız Brooklyn ofisten, sonra da göreceğiz kota sorunu yaşayıp yaşamayacağımızı. Sizin tarafınızda bence bu sene özel bir durum olmazsa 10k'lar en geç Mart ayı gibi gelecektir diye tahmin ediyorum. CP yapmayı da değerlendirebilirsiniz bu sürede.

Sürecim sona erdiğinde buradan paylaşıyor olacağım.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   R rebul59 

• @koray2000, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Sini-sini Biz beklemeye devam ediyoruz, tahminim Eylül ayının sonlarına doğru mülakat alacağız Brooklyn ofisten, sonra da göreceğiz kota sorunu yaşayıp yaşamayacağımızı. Sizin tarafınızda bence bu sene özel bir durum olmazsa 10k'lar en geç Mart ayı gibi gelecektir diye tahmin ediyorum. CP yapmayı da değerlendirebilirsiniz bu sürede.

Sürecim sona erdiğinde buradan paylaşıyor olacağım.

şimiden kolay gelsin

• AOS yapan arkadaslar icin soyle istatistiki bilgi iceren bir site buldum. Incelemenizi oneririm. https://www.casestatusext.com/

• Merhabalar ,
    Ben buraya hep yazmıştım fakat yanıt alamadım hiç bu yüzden sadece bazı arkadaşları bilgilendirmek amaçlı yazacağım.2024 talihlileri de buraya yazıyor sanırım ayrı bir sayfa açılmamış bu yüzden aşırı karışmış form. Bazı arkadaşlar EAD ve SSN gelmiyor önden demişler fakar bana önden geldi . Fakat mülakat günü gelmedi bunlar geldikten 1 gün sonra da RFE gönderdiler SSN imle beraber geldi bu da evliliğimi kanıtlamamı istediler çünkü ben GC çıktından sonra evlendim ve eşimin ödemesini daha sonradan yapmıştık bu yüzden.. RFE nin üzerine "final desicion" yazmışlar bilmiyorum belki interview ile gelir belki interviewsız ( bu arada NEWARK/NJ ofisine bağlı evraklarım ) eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz çünkü bizler dışında başka ülkeden AOS yapanlarda var ve çok fazlalar diğer yanancıların form sitelerine ve deneyimlerine bakmanızı öneririm ben genel olarak oraya bakıyorum ve bazı avukatlar oraya video ile cevap koyuyorlar.. yani sizler için farklı deneyimler görmek daha iyi olur diye söylemek istedim. Umarım hepimiz en yakın zamanda olumlu sonucu alırız. Ama şunu söylemeliyim ki bazı ofisler geç dönüş yapabiliyorlar hatta 1 gün öncesindne bile arayıp çağırabiliyolarmış avukatım ve avukatım dışında çok fazla para döktüm burda ki herkese o yüzden bilgim şu ki (hepsi aynı şeyi söylüyor ve herkesin deneyimi farklı) fiscal year ın bittiği tarihe kadar ve belgelerinize kadar herşeyi çok iyi biliyorlar o adamların ne kadar beklediğimiz açıkcası umurlarında değil yani bu adamlar takiplerini yapıyorlar o yüzden bence içinizi ferah tutmanız ve çok fazla düşünmemeniz . Bende bu belgelrrim gelmeden önce çok düşünüyordum ve bana avukatım dahil herkes bu kadar düşündüğün zaman takılıyor dosya ama düşünmeyen rahat olanlara da hemenn geliyor demişti. Evraklarımı aldıgım gün kafamdna GC olayını cıkardım RFE geldi inşallah devamı da gelir diye düşünüyorum. Ama avukatım ve diğer kişiler dhail olmak üzere Newark ofisi genel olarak son aylarda calısmaya baslıyormus Ağustos itibari ile çalışmaya başladıklarını gördüm açıkcası.. diğer sayfalarda exceller var ve başka ülkelerden bir sürü insanlar buraya deneyimlerini ve tarihlerini yazıp kpymuslar oralarda kendi eyaletiniz ne kadar calısıyor görebiliyorsunuz.. hepimize bol şans olsun ve ne olursa olsun son ana kadar umudunuzu kaybetmemeniz dileğiyle.

Dosya Numarası: 2023EU27XXX
    Dv fee payment: 18/05/2022
    Dv fee receipt notice: 07/06/2022
    NOA letter received : 24/03/2023
    Biometrics notice : 12/04/2023
    Bio scheduled date: 28/04/2023
    EAD received date: 03/08/2023
    SSN received date: 04/08/2023
    RFE recevied date: 04/08/2023
    Mülakat Tarihi :
    Green Card :

• ⭐⭐

@Ceren-Ozbek Umarim en kisa surede sureci basariyla tamamlarsiniz, burasi AOS basligi zaten ve isteyen kisiler yazabiliyor, sonucta DV2024 talihlilerinden de AOS yapacak kimseler var aramizda ☺ (: Ya da bazen bilgi almak icin, bazen de merak ettikleri icin, uygun olmayan bir icerik varsa mudahale ediliyor merak etmeyin. Daha onceki sorunuzu da maalesef siz yanlis baslikta (DV2023 Sohbet Odasi) iletmissiniz,

@Ceren-Ozbek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar arkadaşlar,
    Ben adjustment yaptım çünkü Amerika'da F1 statüsü ile duruyorum. Sormak istediğim bir durum var görüşmelere giren arkadaşlar var alanlar var herkesi öncelikle tebrik ediyorum. Ben durumu pek anlayamadım Martta evraklarımı gönderdim parmak izimi Nisan da verdim fakat sonrasında bir action alamadım case den bu durum sıralamaya göre mi gidiyor biliyor musunuz? Yani adjustment da 27 bin ve sonrası alan var mı? Durum şuanda neye göre ilerliyor yada bilen var mı?
    Dosya Numarasi: 2023EU27XXX
    Recept notice for fingerprint : 01/04/2023
    Fingerprints were taken: 28/04/2023

Sanirim bu nedenle de cevap alamamissiniz cunku forumdaki sohbet odalari aslinda mulakata deneyimi veya surecin disindaki konulardan bagimsiz.

Surecinizi aktardiginiz icin tesekkurler ve tekrar bol sanslar, vize basili pasaportunuzu almaniz dilegiyle esenlikler dilerim.

• @lumos merhabalar teşekkürler cevap için fakat ben başka bir yazı yazmıştım yine AOS adı altında fakat cevap alamadıgım için sildim o başka bir iletiydi bu gönderdiğim başkaydı evet 🙂 önemli değil ama cevap için teşekkürler ... umarım bende dahil olmak üzere bekleyen herkes kavuşur ..

• ⭐⭐

@Ceren-Ozbek Ben de tesekkur ederim paylasiminiz icin, en kisa surede vizenize kavusmaniz dilegiyle.

• Yeni haber az önce geldi benim ve eşimin kartı interviewsız onaylandı buarada asıl talihli benim eşim f1 vizesini kaybetmişti ve ilticaya başvurmuştu bize herkes avukat dahil çıkmaz demişti ama ona da çıktı çok şükür umarım herkese güzel haberler gelir

Dosya Numarası: 2023EU27XXX
    Dv fee payment: 18/05/2022
    Dv fee receipt notice: 07/06/2022
    NOA letter received : 24/03/2023
    Biometrics notice : 12/04/2023
    Bio scheduled date: 28/04/2023
    EAD received date: 03/08/2023
    SSN received date: 04/08/2023
    RFE recevied date: 04/08/2023
    Green Card approved: 19/08/2023

• @Ceren-Ozbek Tebrikler

• @Famel teşekkür ederimmmm

• Güncelleme: Tekrardan selamlar. En son 7 Temmuz'da süreç hk durumu paylaşmıştım. 7 Temmuzdan 17 Ağustos akşam üzeri saatlerine kadar farklı bir gelişme olmamıştı. Her geçen gün haber beklemek ve hiç bir haber gelmemesi maalesef çok fazla strese sokuyordu. Hatta 13 Temmuzda dosyası teslim edilen farklı birine (yine Miami'de) Biometric randevusu gelmişti. Bizim dosyamızda hiç bir gelişme olmadığı için iyice stres olduk.
    Ardından @Figen Hanım neler yapmamız gerektiğini, nereyi nereden nasıl "darlamamız" gerektiği konusundaki bilgileri paylaştı. 17 Ağustos sabah 7'de USCIS'i aramaya başladım. En sonunda live agent'a bağlanabildim ve agent sürecimde her hangi bir schedule olmadığını, tek yapmamız gereken şeyin beklemek olduğunu söyledi. Moraller yine yerlerde tabii.
    @Figen Hanım ile görüştüğümüzde kendisi, Uscis sisteminde bir çok hata gördüğünü, bu nedenle moralimizin bozulmaması gerektiği söyledi.
    Ardından akşam üzeri o postayı aldık. Interview schedule olmuş, 5 Eylül tarihine 🙂 Daha sabah USCIS agent'ı "hiç bir durum"un olmadığını söylerken 14 Ağustos'ta interview oluşturulmuş, 15 Ağustosta da postaya verilmiş.

Henüz biometric gelmedi ancak bunun sıkıntı olmadığını söyledi @Figen Hn. Mülakatımıza kadar biometric bekleyeceğiz, gelmezse ya mülakat yerinde ya da oradan biometric için yönlendiriyorlarmış.
    5 Eylülde mülakat sonrasında yine deneyimlerimizi burada paylaşacağım.

• @Ceren-Ozbek Hayırlı olsun green cardınız. Darısı bana ve benim gibi bekleyenlere olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐

@Ceren-Ozbek Tebrikler, gozunuz aydin.

• @Ceren-Ozbek tebrikler umarım bekleyen herkes müjdeli haber alır

• @OzdeNeslihan Harika haber, şimdi tatlı bir geri sayım kalmış ☺️ Darısı başımıza

• Merhabalar . Biz greenkartlıyız ve kızımız var 14 aylık, onu turist vizesiyle Amerikaya getirdik . Ve 6 aydan sonra uzatmaya başvurduk uzatma yapıldı şimdi vizesi tamamen bitiyor . Bizim ülkemiz 1 yıllık vize veriyor . Eylül sonu vize bitiyor. İ-485 doldurmak istiyoruz , sadece biz 485 doldurdukdan sonra çoçuğun vizesi bitse bile yanımızda kalıb bekleye bilirmi? İkinci sorumda bu forumu doldurduğumuzda aşıyı falan öncedenmi istiyor sonradanmı? Mülakata girildiyindemi?

• bunu yazmamın ardından 21 Ağustos tarihinde Biometric letter geldi. Biometric randevu: 28 Ağustos 2023 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   I ICu 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Emre Kurtulmuş Emre Kurtulmuş 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   deep_blue deep_blue 

• Selam herkese, surecimle ilgili dosyamin bekledigi FO'e interview icin hizlandirma talebi olusturdum. Daha once benzer talep olusturup sonuc almis olan var mi? Tesekkurler

• @barlaymash ben red aldim bu sene.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |