DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Herkese merhaba
    iki hafta sonra evlilikten iki yıl olacak
    Satus'um CR1'den IR1'e kendi kendine değişir mi? yoksa bir şey mi yapmalıyım?

• @timtim çok teşekkürler 🙏🏻

• @nyden, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü Hayırlı olsun başarılar. Eşim 5 haziran da, çocuklarından biri 15 haziranda diğer çocuğum 10 temmuz da dq oldu. Eşimin dq olmasının üstünden 73 gün geçti hala ses yok. Ayrı ayrı dq olduğu içinmi gecikti acaba? Bize yakın tarihte dq olanlar interview e girecek 10-15güne. Ne dersiniz?

Teşekkür ederim. Benim dosyama da dq olduktan 68 gün sonra interview sırası geldi. Aile dosyaları nasıl işleniyor bir bilgim yok fakat eğer tek tek işleniyorsa biraz geç kalmış gibi görünüyor. Sizle yakın tarihte dq olanların çoğunluğu randevu aldı mı? Ağustos ayının sonu olmasından dolayı DV talihlilerine öncelik verilmiş olabilir.

• DQ'dan sonra mülakata girmek ne kadar sürer?

• @hermi-abebe when was your DQ?

• @Naerys sizin ilk evrakları teslim tarihiniz ne.

• @hermi-abebe son mülakat tarihi alan arkadaşlarınkine göre 3,5-4,5 ay arası sürüyor görünüyor.

• @Hava, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Naerys sizin ilk evrakları teslim tarihiniz ne.

USCIS basvurusu 5 Mart 2022. Imzamda yaziyor butun tarihlerim.. 🙂

• @Abdul-0 kendi değişiyor sizin ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.

• @Sofia-A
    august 10

• @hermi-abebe, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

DQ'dan sonra mülakata girmek ne kadar sürer?

Dosyaya ve adına başvurulan kişinin milliyetine göre değişiyor. Türkiye'de doğmuş Türk vatandaşları için ortalama randevu maili alma süresi 6-8 hafta. Ben 40. günde randevu maili aldım. Bizden sonraki grup maillerini birkaç hafta daha geç aldı. Türk vatandaşı değilseniz ya da Türk vatandaşlığını sonradan kazandıysanız bu süre sizler için biraz daha uzun oluyor.

• @Adil-0 merhabalar vizeniz için tebrik ederim🙏🏻 bir sorum olacaktı, NVC’ ye yüklediğiniz evrakların orijinallerini götürdünüz değil mi? Tekrardan tercüme ettirmediniz evrakları?

• Arkadaşlar yakın zamanda ABD ye ilk girişini yasayacaklari yerden farklı şehir veya eyalete yapan var mi aramızda? Yani eşimle 3-5 gunluk bir gezi yapmak sorun yaratır mi ilk girisi adresimiz dışında ki bir sehir veya eyalete yapsak?..

• @ynsmry, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Adil-0 merhabalar vizeniz için tebrik ederim🙏🏻 bir sorum olacaktı, NVC’ ye yüklediğiniz evrakların orijinallerini götürdünüz değil mi? Tekrardan tercüme ettirmediniz evrakları?

NVC'ye yüklenilen adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği, pasaportunuz, evlilik cüzdanınız gibi belgelerin orijinalleri isteniyor. Diğer belgelerin orijinallerine gerek yok. Tercüme ettirmenize de gerek yok. Biz de haftaya öyle yapacağız. Büyükelçilik ve NVC sitelerinde de yazıyor.

• @Naerys cevabınız için çok teşekkür ederim, Nvc’ ye yüklediğim nüfus kayıt örneği 6.6.2023 tarihinde almıştım, geçerlilik tarihi 6.7.2023 yazdığı için kafam karıştı.

• @Naerys türk olmayanlar ne kadar sürer

• @ynsmry Merhabalar çok teşekkür ederim. Evet NVC' ye yüklediğim gibi aynı dosyaları çıktı aldım ve onları götürdüm herhangi bir çeviri ya da noter onaylı dosya götürmedim. E-Devlet' ten almış olduğunuz kare kodlu belgeler geçerlidir.

• @Adil-0 cevabınız için çok teşekkür ederim, peki mülakat için yeniden mi yazdırdınız hepsini, yoksa nvc’ ye gönderdiğiniz tarihlileri mi götürdünüz?

• @ynsmry Her ihtimale karşı yeni tarihli çıktılar aldım, çok dikkat ettikleri bir konu mu bilmiyorum ama güncel olmasında fayda var gibi.

• @Adil-0 çok teşekkür ederim cevabınız için 🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

181

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |