Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• teşekkür serap hanım sizin ve oğunuz çabanızı hayranlıkla okuyorum her başlıkta. evet dediğinizi bende düşünüyorum bu yıl belki bi schangen vizesine ihityacım olmaycak boş zamınmı en azından vizesiz bi kaç ülkeye giderek değerlendirmeye çalışıyorum belki bi faydası olur diye sürec başlamadan red yemekten korktuğum için bi schangen başvurusu yapmayı düşünmüyorum yada başvurcaksam geçerli bi sebep arıyorum yurtdışında akrabalarım var hollanda da belki orada şansımı denerim bi davet mektubu ile . ankaraya güvenmemeyi bize sizler öğrettiniz bende elimden geldiği kadarıyla elimdeki kozları güçlendirmek istiyorum. zaten dosya taşıcak ülke aramak ve sıra gelmesini bekleme gibi bir durum var en azından . elimde bi schangen olsun ki kafam rahat olsun diyorum . belki de dedğinizi gibi gerek kalmaycak inşallahta gerek kalmaz çünkü yunanistan da yaşadığım talihsilzkten sonra schangen vizesinden korkar oldum 🙂 teşekkürler cevabanız için

• ⭐⭐

@mrt-gkce Rica ederim. Ayrıca dil okuluna kayıt yaptırarak dosyasını transfer edenler de var. ProofMoon'un Sydney'de 6 aylık dil okuluna kayıt olması ve oradan mülakat alması deneyimini mutlaka okuyun.
    https://yesilkartforum.com/forum/post/375066

• @melihguney Yunanistan vizesi genelde diğer ülkelere nazaran daha basit verilen bir vize türü ve Multi almanız daha kolay zira evraklariniz tam ve hesap dökümü bizde para giriş cikislariniz mevcut ve en önemlisi seyahat amacınız ve rotanızı yaptığınız bir dilekçe yazmanız yararınıza olabilir çünkü herşey evrak üzerinden ilerliyor bol sans

• @mrt-gkce Merhabalar. Öncelikle geç cevabım için kusura bakmayın.Daha önce de konuştuğumuz gibi pasaportumu güçlendirmek için avrupayı geziyorum şu anda 😃 3. schengen vizemi aldım 2 hafta önce pasaportumda 10 yıllık amerikan vizesi olmasına rağmen yunanistan yine bana sadece 20 günlük vize verdi yani seçimden sonra işler bir hayli güçleşmiş. Bu sefer bana en az 3 ay vereceklerini düşünüyordum bu yüzden pasaportu güçlendirmek bir hayli önem taşırken güçlendirmeye çalışmak da bir hayli zorlaşmış gibi duruyor. Mısıra gitmeniz bence kesinlikle fayda sağlayacaktır ama tek başına ne kadar iş görür emin değilim. Her ülkede damga basılacak pasaportunuza bu damgaların sayısı bence oldukça önemli ve bence biraz daha avrupa kültürü olan ülkelere gitmek olumlu olacaktır. Tabii ki bunlar sadece benim tahminlerim hiçbir somut dayanağı yok. Bu yüzden balkan ülkelerine gitmenizi de tavsiye edebilirim eğer maddi durumunuz el veriyorsa. Umarım bunların hiçbirine gerek kalmaz ve gelecek sene ankara herkesi mutlu eder. Bol şans.

• @Hope-Breaker geçmiş iletinizi hatırlıyorum bu sefer 3 ay yunanistan vizesi alicam demiştiniz malaesef olmamiş. Ama araştırdım kadarıyla yunanistan bu konuda çok ayarsız tabiri caizse. Bende önümüzdeki ay yada Eylül ayında aynı şekilde Bi Avrupa turuna cikicam tabiki önce vizesiz inşallah her şey gönlümüzce olur ve bu vizelere gerek kalmadan ankara insafli davranır yada daha kolay Bi ülkeye dosya taşıma yaparız. Teşekkürler cevabınız için bol şanslar

• ⭐⭐

Merhabalar.24/07/23 tarihinde Yunanistan vize başvurum vardı.Burda konu önüme düşünce yazmak istedim.2 günde pasaportların hazır olduğunu okuyunca bende bilgilerimi kontrol ettim.Pasaport hazırdı. Kısaca tecrübemi paylaşacağım.

1.) Ailecek başvurdum.Araba ile gideceğim.2 çocuk toplam 4 kişiyiz. Maalesef yeşil pasaportumuz olmadığı için büyükler 80 euro+30 euro (kosmos), çocuklar 30 euro kosmos hizmet bedeli olacak şekilde toplam 280 euro nakit ödedim.
    2.) Tüm evraklarımı başvuru formu dahil kendim hazırladım. Zaten vize türünüze göre evrak listesini kosmos sitesi veriyor.
    3.) Önce sistemden randevu almayı denedim ama seyahat tarihi sonrasına randevu buldum sonra call centerdan daha geriye çektim. Seyahat tarihiniz yakınsa call centerdan daha hızlı randevu alınabilir.
    4.) Ben vizeyi alabilmek adına tek giriş çıkış istedim.Multi vize veya uzun süreli vermeyebilirlerdi.Riske etmek istemedim.
    5.) Şirket sahibiyim , maddi olarak borsadaki yatırımlarımı ve bankada 60k türk lirası para gösterdim.
    6.) Hem şirket müdüründen (ortağım yani) hem de kendim seyahat ile ilgili dilekçe ekledim.
    7.) Seyahat sigortasını sigortacımızdan kişi başı yaklaşık 10 euro ya çözdük.Burda önemli konu seyahat sigortası seyahat tarihlerinden bir gün önce başlayıp bir gün sonra bitmesi gerekiyor. Böyle bir tahammül varmış ben bilmiyordum.
    8.) Vize randevusuna İstanbulda Astoria Avm içindeki Kosmos ofisinde girdik.Tam randevu saatinde alıyorlar içeri.İçerde sıra numarası veriyorlar.Bekliyorsunuz ve evraklarınızı ilgili banko kontrol ederek alıyor.Evraklarımda eksik fotokopiler çıktı Kosmos yetkilisi çekti ve dosyaya ekledi. Benim fotoğrafın 6 aydan eski olduğunu kimlikten yakaladı 🙂 Fotoğraf çektirdim.Ofisin içinde fotoğraf otomat kabini var.Avm nin otoparkı var ama bir saati 70 tl ve işiniz en az 2 saat sürüyor.2 saat 90 3 saat 105 tl idi yanlış hatırlamıyorsam .Metrobüsle hem Mecidiyeköy hem Zincirlikuyu'ya aşağı yukarı eşit mesafede gibi.

24/07 de başvurdum 26/07 e hazır olduğunu kontrol ederek öğrendim. Bu kadar hızlı vize çıkacağını beklemiyordum.Hedefim bu seyahat sonrası Multi vize yaptırmak. Herkese bol şanslar.

• ⭐⭐

@selamibasaran Hayırlı olsun Selami Bey Şimdiden iyi yolculuklar.

• ⭐⭐

@Serapp teşekkürler serap hanım.

• @selamibasaran hayırlı olsun acaba ben bi kez daha şansımı denesem mi belki bu sefer insaflı davranırlar yunan komşularımız

• ⭐⭐

@mrt-gkce tur üzerinden deneyin isterseniz. O zaman belki daha rahat alabilirsiniz.

• Merhaba, şu anda Ağustos ayı içerisinde kosmos randevu yok diyor sistemde, ben de mi hata var yoksa gerçek mi bilemedim 🙂 Eylül randevuları da daha açılmamış görüniyor. Call center ile şansımı deneyeceğim. onlar da öncelikli olarak VIP satmaya çalışıyorlar. Daha önce 1 ay ve 3 ay olmak üzere yunanistan'dan 2 multi schengen vizem var, umarım bu seferki daha uzun olur. Önceki vize randevularımda hiç bu şekilde sistemden randevu bulamadığım olmamıştı. Bu durumla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Süreçte olan herkese başarılar.

• @coshqun merhabalar.
    Daha önce benim başvurumda ayni sorunla karsilsmastim. Cosmos sadace bağlı bulunduğun bölgeden randevu veriyor başka il den alma şansınız da yok ve bende vip başvuru yapmıştım arayınca açıyorlar vip için ek randevu saati.

• @mrt-gkce genellikle planlı bir şekilde yaparsanız başvurularınızı ret yemessiniz ve mutlaka dilekçe yazısı ile başvurun

• @rebul59 merhabalar pasaportumu güçlendirmeye çalışıyorum şu aşamada. Önce Bulgaristan başvuracağım sonra tekrar yunanistan üzerinden schangen deneyeceğim.ve tavsiyelerinizi dikkate alacağım teşekkürler:)ankaraya güvenmiyorum tabiki ve dosyamız taşımam lazım

• @mrt-gkce Bulgaristan alın ilk asamasa giriş çıkış vericektir daha sonrasında bu Sırbistan Makedonya turu yapabilirsiniz ardından dediğiniz gibi Yunan'a başvurabilirsiniz daha garanti gibi duruyor

• @mrt-gkce, içinde söyledi: Yunanistan Vizesi Hakkında

@rebul59 merhabalar pasaportumu güçlendirmeye çalışıyorum şu aşamada. Önce Bulgaristan başvuracağım sonra tekrar yunanistan üzerinden schangen deneyeceğim.ve tavsiyelerinizi dikkate alacağım teşekkürler:)ankaraya güvenmiyorum tabiki ve dosyamız taşımam lazım

İtalya'nın schanheni kolay verdiğini duymuştum. Onu da araştırabilirsiniz.

• @rebul59 @Ercan-Geçgin Evet hepsini araştırıyorum valla, en azından bu boş kaldığımiz sürede bu fırsatları değerlendirip pasaportumu güçlendirip scahngen alma yolu deniyorum .

• @coshqun kozmoz Çorlu'ya bakabilirsiniz olmadı ikametgahinizi Trakya bölgesine taşıyabilirseniz çok iyi olur Trakya bolgesi İstanbul'a göre daha az yoğun

• @rebul59 tekirdağ da evimiz var zaten annem orda yaşıyor bende orda büyüdüm aslında hiç aklıma gelmdi denenebilir

• @mrt-gkce o halde ikametgahinizi Tekirdağ alıp corludan başvuru yapın daha az yoğun bir bölge aylarca İstanbul'da beklemenize degmez

Benzer Başlıklar

• 3
  • 29
  • 3
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |