Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, ben aşçıyım 1 senelik trainee programı için Florida’da bir otelle anlaştım herşey tamamdı fakat Ankara’dan vize alamadım şu an danışmanım Sırbistan’a yönlendiriyor sizce gitmelimiyim, daha önce giden varsa veya yakın zaman içinde tecrübelerini paylaşabilir mi ?

• Biraz geç oldu ama Sırbistan'a vize yok diye biliyorum.

• Sırbistan'a gittiğinizde oradaki aracılar vasıtasıyla Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika gibi ülkelere geçebiliyorsunuz. Yani yönlendirme doğru.

• Sırbistan Türkiye vatandaşından vize istemiyor.

• @DonTurcos vizesiz gecemezsiniz

• @charon Nereye?

• @DonTurcos sırbistana vize yok.
    sirbistandan avrupaya geçecekseniz vize almanız gerek.

• @charon Konuyu açan arkadaş Amerika'ya vize alamamış danışmanı da Sırbistan'a yönlendirmiş. Yani oraya git bir şekilde Amerikaya kaçak girersin demiş açıkçası.
    Ben Almanya ,Fransa yazdım ama aynı şekilde Amerikayada Sırbistandan insan kaçakçılığı yapılıyor. Kısa bir araştırma yaparsanız Sırbistan şehirlerinin göbeğindeki parklarda yüzlerce yasa dışı göçmenin güvenlik güçlerinin gözü önünde hiç bir müdahale olmadan sere serpe yatarak kaçak göç için sıralarını beklediklerini öğrenebilirsiniz. Adamlar bu kaçakların kendi ülkelerinde kalmıyacaklarını, geçici olduklarını biliyor. Tarifesi var , menüden bütçenize göre seçiyorsunuz. Vize, çalışma izni ... ne kadar ekmek o kadar köfte! Paranız yetersizse en düşük tarifeden sizi Avrupada Almanya,Fransa gibi ülkelere kaçak geçirip bırakıyorlar, gerisi size kalmış.
    Youtube da Amerikaya ,Avrupaya bu şebekeler vasıtasıyla nasıl gittiklerini anlatan onlarca vlog görebilirsiniz.
    Amerika uzak ve maliyetli olduğu için oraya genellikle iltica yolunu tercih edenler gidiyor.
    Yani kısacası arz-talep dengesi. Talep oluştuktan sonra gitmek istediğiniz yer için bedeli karşılığında size yol yordam gösterecek arz ortaya çıkacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |