Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @suzers cok üzücü bir durum gerçekten, ama aileniz sizin için hemen GC başvurusu yapabilrler ve sanırım en azından 3-4 yıla siz de Gc sahibi olabilirsiniz😊

• @Bberturk 8-9 sene şu an bekleme süresi var ki visa bulletin de düzenli olarak ilerlemiyor, muhtemelen süre daha da artacaktır. 21 yaş üstü için maalesef bir şans yok gibi bir şey artık.

• @suzers Abimlerde vazgecmek uzere onlarda cocuklari icin istiyordu.

• Maalesef mali yılın son bülteninde de hareket yok.

• İnşallah geçen yıl olduğu gibi olmaz. Nisan ayına kadar hiç ierleme olmamıştı

• @Zeyno tum umidimiz hizla ilerlemsi yonunde , Yillar gecip gidiyor beklemek cok yipratici

• @oprmngr çok haklısınız. Gittikçe de daha stresli oluyor. Benim kızım 20 yaşında. Vize dışı kalırsa benim için de gitmenin bir anlamı kalmaz. Dilerim gelecek ay bir ilerleme görürüz.

• Merhaba,
    4 kardeşiz, 2 kardeşim ABD vatandaşı, Abim yaklaşık 20 yıldır, kız kardeşim de 7 yıldır ABD vatandaşlıklarını greencard yolunla kazandılar.

Ben ve diğer kız kardeşim de Türkiye'de yaşıyoruz. Her iki kardeşim greencard kazandıklarında ve vatandaş olduklarında ben ve kız kardeşim için F4 vizesi almamız-greencard sahibi olmamız için herhangi bir başvuru yapmadılar ve herhangi bir form doldurmadılar o dönem. (I-130 formu). O dönem çok istekli değildik, süreç çok uzun sürecek dendi. Kardeşlerimiz o yüzden de bizim adımıza herhangi bir başvuru yapmadılar.

Forumdan okuduğum kadarıyla F4 vizesi almak 15 yılı buluyor. Eğer 20 yıl önce vatandaş olan kardeşim şimdi bizim için başvuru yaparsa en az 15 yıl mı beklememiz lazım? Yoksa başvuru süreci kardeşimin vatandaş oldu tarihten itibaren geriye dönük olarak başlatılabilinir mi?

• @Cafer-Gebetas sizin adınıza başvuru yaptığı zaman süreç başlar.Benim eşimin kızkardeşi 2008 yılında Amerikan vatandaşı olmuştu ama sizin dediğiniz gibi bizde istekli değildik.2015 yılında eşimin kardeşi başvuru yaptı.Bu arada her yıl greencarda başvuru yaptım ve geçen yıl kazandım şimdi mülakat gününü bekliyorum.Kardeşiniz hemen başvuru işlemlerini başlatsın ve sizde her yıl greencarda başvuru yapın şans belli olmaz.Unutmayın yıllar çabuk geçiyor.

• @Darwin Çok teşekkür ediyorum. Ayrıca sizi kutluyorum.

• Merhaba ben bir konu hakkında sizlere fikir danışmak istiyorum.abim 2010 yılında f4 başvurusu yaptı ama maalesef bir türlü ilerleme olmuyor daha numaramız aktif bile değil.bizde şöyle düşündük eşim ve kızım abd turist vizesi alabilir miyiz acaba.eger alabilirsek orada f4 hakkımızı yakmadan bu süreci abd de yaşayarak bekleyebilir miyiz yoksa 6 ayda bir giriş çıkış mı yapmamız gerekir.birde orada kaçak duruma düşersek f4 hakkımız yanmış mı olur.

• Birde kızım liseye geçti orada okula gitme durumu olabilir mi

• @Cafer-Gebetas uzun yıllar alacak bir zaman dilimi, süreç kardeşlerinizin vatandaş olmasıyla değil F4e sizin ilk başvurunuzla başlar benim size önerim.Maddi güvenceniz var ve iyi bir işte çalışıyorsanız schengen vizesi alıp turist vizesiyle seyahat etmek e2 ve öğrenci olarak gelecekseniz F1,F2Diğer türlü çok uzun yıllar beklersiniz şuanda vatandaş eşleri ebeveynleri ve çocuklar bile zor giderken (18-24 ayda) bunu yurtdışında usa dışı başvurularını diyorum ümit vermek yanlış olacağı kanaatindeyim ama çok istiyorsanız başvura bilirsiniz saygılar...

• Merhabalar f4 kategorisinde bilgisi olan yardımcı olacak arkadaşlar yokmu acaba kimse cevap yazmıyor

• Arkadaşlar abim kardeş vizesine bsvurdu 1-130 belgesini doldurdu şimdi sana mektup gelecek onda qr kod olarak ve belgeleri hazırlayacağız diyor sistemde 10 ağustosta kargoya verildi olarak görünüyor diyor ama ptt arıyorum öyle bir gönderi yok diyor bu süreçte ne yapman gerekiyor yanlış mı biliyoruz

• @suleymancrazy, içinde söyledi: F4 Vize Süreci (ABD Vatandaşlarının Kardeşleri)

Arkadaşlar abim kardeş vizesine bsvurdu 1-130 belgesini doldurdu şimdi sana mektup gelecek onda qr kod olarak ve belgeleri hazırlayacağız diyor sistemde 10 ağustosta kargoya verildi olarak görünüyor diyor ama ptt arıyorum öyle bir gönderi yok diyor bu süreçte ne yapman gerekiyor yanlış mı biliyoruz

Nvc hoşgeldiniz mektubu sanırım dediğim mektup bu mektup ne kadar sürede geliyor abim başvuruyu yapalı 6 ayı geçti

• @crazycells abimler i-130 için. Başvuru yaptı ama sanrim g-1145 formunu doldurmadı o yüzden noa1 mektubu bir türlü elime ulaşmadı e posta ilede bilgi verilmedi 6 ay oldu nvc ye e posta atıp kopyasını istebilir miyim noa 1 mektubuna nasıl ulaşabilirim.yada g-1145 sonradan düzeltilebilir mi ?

• @suleymancrazy hoşgeldiniz mektubu bize 12 yıl sonra gelmişti. Ki oda posta yoluyla gelmedi. Mail ile bilgilendirildik

• @Zeyno Merhaba, çocuğunuzun hakkını kaybetmemesi için child status protection act’i incelemenizi öneririm. Herhangi bir başvuru gerekiyor mu bilmiyorum ancak faydası olabilir diye paylaşmak istedim, umarım işinize yarar, avukatınız var ise danışabilirsiniz belki.

• @Emirhan-grbz Sorunuzu yazın elımızden geldıgınce cevaplarız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |