DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cedric cevabınız için teşekkür ederim🙏🏻

• Selamlar herkese. I-130 formunu gondermek uzereyiz. Ancak suan Amerika'da yasiyorum ve onumuzdeki ay Turkiye'ye donus yapip sureci consular processing olarak surdurecegim. Henuz burada iken i-130'u gondersek sorun yasar miyim? Forum doldururken benim suanda nerede yasadigim bilgisini soruyor, eger Turkiye'de yasadigimi yazarsam sonra USCIS, I-94 formunu inceleyip dosyayi gonderdigim tarihte Amerika'da oldugumu gorup yanlis bilgi verdigimi iddia ederse surec sorun yasar mi? Donmeyi mi beklemeliyim dosyayi gondermek icin? Ya da ABD adresimi mi yazmaliyim? Simdiden baslamak istiyorum daha cok beklemeden. Tesekkur ederim cevaplariniz icin.. Iyi gunler herkese.

• Merhaba arkadaşlar, bugun 7:45'de randevum vardi ve tecrubelerimi paylasmak istedim. Ben sabah 7 gibi konsolosluğun önünde belgelerim ile birlikte hazırdım. 7:40 gibi sıraya aldılar ve pasaport kontrolu oldu.

Öncelikle şunu paylaşmak istiyorum stres yapmanıza hiç gerek yok. Götürdüğüm belgelerin %90 nını hiç istemediler bile. Sadece Nüfus Kayıt, Askerlik belgesi, Sicil kaydı, Marriage certificate, ilişki kanıtları, vesikalık fotoğraf ve IRS belgelerimi istediler. Bunun dışında herhangi bir belge istenmedi.
    Görüşme hemen hemen 5 dakika bile sürmedi. Doğruyu söyleyeceğime dair yemini ettikten sonra parmak izimi aldılar. Ben mülakatı İngilizce yapmak istedim ve görevli inanılmaz iyiydi. Karşılıklı kahkaha dolu sohbet bile ettik.
    Daha sonra bana sponsorlarimin isimlerini ve esimle nasil tanisip ne kadar suredir birlikte oldugumu ve daha once evliligimizin olup olmadığını sordu. Akabinde her sey yolunda tebrik ederim diyip gidebilirsiniz dedi görevli.

Gitmeden once bu kadar çok belge olmasından ötürü acaba eksiğim var mı diye stres olmustum ama hic gerek yokmuş. Gayet rahat ve hızlı geçti benim tecrübem. Soruları olan arkadaşlar var ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Herkese bol şans

• @uogzh tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Darısı tüm bekleyen arkadaşların başına.

• @yenibasladim Gözünüz aydın. NVC maili de inşallah kısa zamanda gelir. ☺

• @uogzh Tebrik ederim, darısı bizlerin başına.
    Ben bir şey soracaktım sorun olmazsa, ilişki kanıtları tam olarak neler götürdünüz? Biz de onları ayarlamaya çalışıyoruz ama çok fazla bir şey de götürmek istemiyorum açıkçası. Teşekkür ederim şimdiden. ☺

• Unganlar hâlâ kredi kartı kabul ediyor mu?

• @Naerys Tesekkur ederim. Kantilayici fotograflar, uçak biletleri, airbnb faturaları vs. ama benden yarisini istediler cok fazla oldugu icin

• @ecom Cok tesekkur ederim

• @uogzh Teşekkürler cevap için.
    Ben de onları hazırladım, bir de WhatsApp konuşmalarını falan çıkarttıracaktım. Biraz çıkarttırdım ama devamını yapsam mı yapmasam mı kararsızım açıkçası..

• @Samet-Ünlü Ediyorlar.

• @Naerys teşekkürler

• @uogzh tebrik ederim mutlu yolculuklar dilerim.. iliski kanitlarinin arasinda whatsapp yazismalari vs var miydi? Cok uzun olduğu icin gerek yoksa goturmeyebilirim diye sormak istedim

• @uogzh cok tebrik ederim!

• @Samet-Ünlü tahliller icin duzen labaratuvari ediyor ama muayene ucreti yanlis hatirlamiyorsam cash olarak aliyorlar tl veya doviz cinsinden. Yine de emin olmak adina unganlara mail atabilirsiniz

• @Berkan-Duru ben 120 sayfalik bir iliski kaniti sunmustum ve bir dosyaya yerlestirmistim. Belgelerimi isteyen gorevli bana hepsini vermenize gerek yok farkli zaman dilimlerine ait birkac tane sunmaniz yeterli dedi ve 30 sayfalik kanit sundum. Ben yazismalari vermedim sahsi bir icerik oldugu icin ve herhangi bir problem yasamadim

• @Naerys Ben de gorusmeden once sizin gibi dusunuyordum ama biz fazla kuruntu yapmisiz sanirim. Evliliginiz gercek oldugu muddet iliski kaniti ile ilgili kafanizi pek yormayin. Ucak biletleri, fotograflar, ortak harcamalar vs. yeterli olacaktir.

• @dnunez0507 I think for non citizens the process takes 1-1,5 year. Are you Turkish citizen?

• @istanbullover Cok tesekkurler, darisi sizlerin basina. Bol sans dilerim

• @Samet-Ünlü Rica ederim. Ama siz yine de nakit alın yanınıza derim. Ne olur ne olmaz.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1237
  • 1478
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |