Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ynsmry dosyamız Ankara'da, on gündür de öyle görünüyor. Konsolosluk sitesi soru sorma kısmından yazmıştım ama bir dönüş yapılmadı. Bir de mail atmayı deneyeyim en iyisi. Teşekkürler

• @Bab merhaba, transfer oldu dosya Ankara'da. Randevu tarihi nasıl biz alacağız ki anlamayamadim

• @baharikoo siz almıyorsunuz bildiğim kadarıyla randevu emaili geliyor. Hepimize email geldi.

• @ecom çok teşekkür ederim @ecom tabiki bu paylaştığınız @drserdar beyin paylaşımını hatırlıyorum, ben yeni tecrübe edinmiş olanlara rica ettim.
    Benim dediğim bir bayan vardı enfeksiyon polikliniğine gittim antikor testi yaptırdım kabul ettiler demişti sadece grip aşısını vurdular diye hatırlıyorum yanlışım yoksa,
    siz, @drserdar çok yardımcı olmaya sağlayan arkadaşlar arasında başta başlık yetkilisi @crazycells, @cokbekledik86 ,@ICu ,@ekdodo,@gembruce gibi daha aklıma gelmeyen 1 yada iki arkadaş vardı formda yaşadıkları ve başına gelen tecrübeleri anlatan hatta ben şöyle bir eksik yaptım siz söyle yapın diyen arkadaşlar bu saydığım ve bu vasfa sahip olan arkadaşlara çok teşekkür ederim bilgi hazinemi geliştirdiğiniz için aramızdan ayrılanlara yeni hayatlarında başarılar benim gibi sıra bekleyen arkadaşlarada en kısa zamanda vizelerimizin çıkmasını temenni ediyorum ve hayırlısıyla biran evvel yeni hayatımıza kavuşmamızı diliyorum.

• @timtim Teşekkür ederim, joint sponsor icinde 2021 yuklediniz mi ve yuklememi onerir misiniz?

• Arkadaslar selamlar. Carsamba gunu randevum var ve kafama takilan bir soruyu paylasmak istiyorum.
    Joint sponsorumuzun 2022 w2 1040, IRS transcript, tax return ve wage and income belgelerini yukledik. En guncel belgeleri yuklememizi istiyorlar ama 2021 veyahut 2020 yilini eklemem gerekir mi? Problem yasar miyim acaba? Bilgisi olan arkadaslar cevaplayabilirse cok memnun olurum

• Merhabalar,

19 september 2022 de serüven başladı bizim. Potomac service center'da bulunuyor ve bana bi mail geldi " We have taken an action on your case" diye. Yalnız hiç bir değişiklik yok. Yaklaşık 3 gün oluyor maili alalı. Bir bilgisi olan var mı acaba?

Saygilarimla.

• @uogzh CEAC e yuklediginiz I864 formlarida 2022 yilinin mi? Eger 2021 yilindan ise, 2022 senesi icinde i864 doldurun👍🏻

• @istanbullover I-864 formlarini 2023 yilinda doldurduk ve most recent olarak 2022 2nd ve 3rd most recent olarak 2021 ve 2020 bilgilerini vermisiz

• @crazycells @ecom bilginiz varsa yardimci olabilir misiniz acaba?

• Arkadaslar merhaba, bir sorum olacak. 25 eylul mulakat için sisteme tax return, transkript w2 vs. herseyi yukledik ama w2 elimde yok. mülakatta o evrağın aslını isterler mi benden eşim bana kargolasın mı sizce ?

• @Payakan aslina gerek yok. Nvc'ye yuklediginiz halini cikartabilirsiniz

• @yenibasladim, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar,

19 september 2022 de serüven başladı bizim. Potomac service center'da bulunuyor ve bana bi mail geldi " We have taken an action on your case" diye. Yalnız hiç bir değişiklik yok. Yaklaşık 3 gün oluyor maili alalı. Bir bilgisi olan var mı acaba?

Saygilarimla.

Dosyaniz baska bir yere aktarilmis olabilir. Onlarda incelemeye baslamis olabilir.

• Selamlar herkese. I-130 formunu gondermek uzereyiz. Ancak suan Amerika'da yasiyorum ve onumuzdeki ay Turkiye'ye donus yapip sureci consular processing olarak surdurecegim. Henuz burada iken i-130'u gondersek sorun yasar miyim? Forum doldururken benim suanda nerede yasadigim bilgisini soruyor, eger Turkiye'de yasadigimi yazarsam sonra USCIS, I-94 formunu inceleyip dosyayi gonderdigim tarihte Amerika'da oldugumu gorup yanlis bilgi verdigimi iddia ederse surec sorun yasar mi? Donmeyi mi beklemeliyim dosyayi gondermek icin? Ya da ABD adresimi mi yazmaliyim? Simdiden baslamak istiyorum daha cok beklemeden. Tesekkur ederim cevaplariniz icin.. Iyi gunler herkese.

• @yenibasladim, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar,

Saygilarimla.

Mail geldikten sonra USCIS sisteminizi kontrol ettiniz mi? Dokümanlar kısmına bakın, onaylandı maili gelmeden ya da ana sayfaya düşmeden orada oluyor onay belgeniz. Eğer yoksa da USCIS temsilcisiyle görüşürüp dosyanız hakkında bilgi isteyin.

• @uogzh konsolosluk deneyimim henüz yok net bir şey söyleyemiyorum avukatimiz sureci yürütüyor neleri yükledi bilmiyorum eşimden istedi. Ama son üç yılın yüklenmeli diye genel bir çoğunluk bilgi akışı var burada. Tabi en güncel olandan geriye gitmek lazım. Sayin @crazycells daha net bilgi verebilir. Son zamanlarda konsolosluk sponsorluk belgelerini çok önemsiyor bu yil sorun yaşayanlar genelde bu evraklarda yaşadı konsoloslukta. Yani tabi ki vizenizi başka sıkıntı yoksa alırsınız ama boşu boşuna uzamış olur. O sebeple deneyimlemis arkadaşlara sorun netlestirin derim.

• Evet 2-3 gün önce bana we have taken an action on your case diye bi mail atmışlardı. USCIS kısmı tam olarak 16 september 2022 de başlayıp 7 ağustos 2023 te tamamlandı. NVC maili bekliyorum şuan, çok heyecanlıyım 😃

• This is getting depressing. 😞 I have not heard anything from NVC since November 2022. I am going to write to them to get a status update. Does anyone have any recommendations on what else I can do to help our application move forward? Thank you all in advanced for your help.

• Arkadaşlar merhabalar, uçak bileti alacağız görüşmeden kaç gün sonra ortalama PTT den belgelerimiz gelir? Siteden biraz araştırdım ama soru işaretleri kaldı kafamda.

• @ynsmry bir aksilik çıkmazsa 3-4 günde elinizde oluyor normalde

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |