Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@timtim, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba bir sorum olacaktı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Eşim bana sponsor olamadığı halde i 864 formunu doldurmamız gerekiyormuş bu formda dikkat etmemiz gereken işaretlememiz gereken özel bir yer var mı yoksa direkt bilgileri yazmamız yeterli mi? Teşekkürler

Evet, vize sponsoru mali sponsor olamayacaksa bile sponsorluk formlarini doldurmali. Gelir sponsorluk icin yeterli olmasa bile vergi odedigini gostermeli...

Sadece bilgileri yazmaniz yeterli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyzakr, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

I-134 formunun online olarak doldurulup e imza seklinde islenip bana gonderilmesi bir problem olusturur mu? tesekkurler

e-imza olarak degil de imzanizin dijital kopyasi ile formu doldurabilirsiniz.

https://www.aila.org/infonet/uscis-announces-pandemic-signature-policy-is-now-p

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@musthawe, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

merhabalar soyle bir sorum var esimin gecmis yillardaki gelirleri part time calistigi icin yeterli degil fakat 2 ay once full time olarak ise basladi ve suanki geliri yeterli bu durumda kendisi i-864 formunu main sponsor olarak dolduracak ve joint sponsor olarak da babasi yardimci olacak soyle bir sorum var esim icin gerekli olan belgeler 3 yillik vergi iadesi w-2 formlari ve employment letter , ayni sekilde joint sponsorunda vergi iadesi formlari gostermesi gerektigini biliyorum, ayni zamanda employment letter almasi gerekli midir? ve bunlara ek olarak eklememiz gereken baska yardimci olacagini dusundugunuz belgeler varmidir tesekkurlerr.

1040 formlarinin kopyalari veya IRS'ten tax transcript, W2'lerin kopyalari ve employment letter yeterlidir. Hatta diger belgeler tamamsa employment letter'e gerek yok; ama ekstra belge goz cikarmaz 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @crazycells teşekkür ederim. Öyle rica edeceğim sponsorumdan 🙏

• @crazycells cevap için teşekkürler. Bende 9.satır diye düşünmüştüm ama 15.satır olduğu yönünde ısrar ettiler 🙂

• Merhaba @crazycells
    Ben 2022 DV talihlisiyim ve kiz arkadasim (Turist vizesi ile giris yapti) ile Amerika'da evliligi 2023 Nisan ayinda (giristen 90 gun sonra) gerceklestirdik ve gerekli olan (I-485, I-765, I-131, I-864) formlarini posta ile, I-130 formu da online olarak gonderdik. I-765 formu onaylandi ve calisma iznini aldik. I-131 henuz onaylanmadi. Bugun I-864 ile ilgili yeterli gelir olmadigina dair mail aldik, sorularim sunlar;
    1- Uscis sitesinde 2 kisi icin belirtilen yillik gelir tutari min $24,650 gorunuyor (Tennessee'de ikamet ediyorz). Ben 2022 Ekim ayinda calismaya basladim ve 2022 icin W2 ile beraber gonderdigim formda bunun uzerinde bir gelir gosterdim, ancak Uscis hesabina baktigimda gonderdigim W2 formunun taranan belgeler arasina eklenmedigini gordum. Bunun disinda basvuruyu yaptigimiz Nisan 2023’e kadar olan paycheckleri de eklememe ragmen taranan formlarda onlari da gormedim. Degerlendirmeye alinmamis olabilir mi?
    2- Bankada belli bir miktar birikimimiz mevcut, 2022 de beyan ettigim W2 formu istenen min kazanctan fazla oldugu icin bankadaki miktari belirtme ihtiyaci duymadim. Simdi bankada bulunan min tutar gerekliliklerine baktigimda da gerekli minimum tutar ile beyan edilen tutarin arasindaki farkin en az 5 katini gostermem gerektigini gordum. Benim beyan ettigim zaten fazlaydi, bankada bulunmasi gereken en dusuk tutari nasil belirlemem gerekiyor?
    3- Anladigim kadariyla RFE’ye cevap icin tek bir hakkimiz var, risk almamak acisindan ne yapmam gerekiyor? Baska bir sponsor bulmak icin herhangi bir yakin tanidigim yok,
    Simdiden tesekkurler cevaplar icin,

• Merhabalar,

864 form da eksik olduğu için NVC geri döndü. Avukat ve Paralegal ofis ile çalışmıştım. Onlarında hatası oldu.

Şimdi Nasrettin hoca misali bana damdan düşen biri lazım ancak onlar anlar.

864 formu kendi doldurup bu aşamada sorabileceğim onay almış kişiler varsa yardımcı olabilir mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim

• @Sinan-Dayi, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba @crazycells
    Ben 2022 DV talihlisiyim ve kiz arkadasim (Turist vizesi ile giris yapti) ile Amerika'da evliligi 2023 Nisan ayinda (giristen 90 gun sonra) gerceklestirdik ve gerekli olan (I-485, I-765, I-131, I-864) formlarini posta ile, I-130 formu da online olarak gonderdik. I-765 formu onaylandi ve calisma iznini aldik. I-131 henuz onaylanmadi. Bugun I-864 ile ilgili yeterli gelir olmadigina dair mail aldik, sorularim sunlar;
    1- Uscis sitesinde 2 kisi icin belirtilen yillik gelir tutari min $24,650 gorunuyor (Tenesse'de ikamet ediyorz). Ben 2022 Ekim ayinda calismaya basladim ve 2022 icin W2 ile beraber gonderdigim formda bunun uzerinde bir gelir gosterdim, ancak Uscis hesabina baktigimda gonderdigim W2 formunun taranan belgeler arasina eklenmedigini gordum. Bunun disinda basvuruyu yaptigimiz Nisan 2023’e kadar olan paycheckleri de eklememe ragmen taranan formlarda onlari da gormedim. Degerlendirmeye alinmamis olabilir mi?
    2- Bankada belli bir miktar birikimimiz mevcut, 2022 de beyan ettigim W2 formu istenen min kazanctan fazla oldugu icin bankadaki miktari belirtme ihtiyaci duymadim. Simdi bankada bulunan min tutar gerekliliklerine baktigimda da gerekli minimum tutar ile beyan edilen tutarin arasindaki farkin en az 5 katini gostermem gerektigini gordum. Benim beyan ettigim zaten fazlaydi, bankada bulunmasi gereken en dusuk tutari nasil belirlemem gerekiyor?
    3- Anladigim kadariyla RFE’ye cevap icin tek bir hakkimiz var, risk almamak acisindan ne yapmam gerekiyor? Baska bir sponsor bulmak icin herhangi bir yakin tanidigim yok,

Ek olarak, ben sadece W2 formunu iletmistim. 1040 ve Tax Return Transcript olmadigi icin gecerli sayilmamis olabilir mi? Diyelim ki yine yetersiz dediler, bunun icin yeniden RFE gonderirler mi yoksa red mi gonderirler? RFE ye cevap verirken I864 formunu da yeniden doldurmam gerekiyor mu ek olarak banka hesaplarini gosterecegim icin?

• Merhaba, I-864 formunu doldururken bilgisayardan doldurdugmuzda bazi kisimlari yazamiyoruz, sistem otomatik de koymuyor.. boyle bir sorun yasadiniz mi? formun eksik kalan kisimlarini elle doldurmak sorun yaratir mi?
    bir diğer sorum da esim bana sponsor olacak ve çocuğumuz yok. Household size: 2 olması gerekmiyor mu? ama otomatik 1 olarak gosteriyor, bu konuda tecrubelerinizi paylasabilir misiniz? cok tesekkurler @crazycells

• @mmmwrx https://www.sejda.com/pdf-editor
    Bu linkten düzenleyip indirebilirsiniz. Ve evet sadece eşiniz size sponsor oluyorsa toplam sayı 2 oluyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @Samet-Ünlü tamamdir, cok tesekkurler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ozpirinc ozpirinc 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   SeyfettinB. SeyfettinB. 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Samet Ünlü Samet Ünlü 

• Merhabalar mülakat yerimi Ankaradan Tirana taşıdım tiran hesap dökümü yerine ı-864 formuyla sponsor istiyor bunun yanında gelir beyanı vergi beyanı gibi ekler var bu ekler ı864 formunda yer alıyor mu? Ve ikinci olarak sponsor formda asıl talihli olan benim dışımda eşimi de yazması gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Detroit2222 sorunuzun cevbı bu başlığın ilk iletisinde mevcut.
    ve evet, eşinizi de yazması gerekiyor.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, 2024 talihlisiyim case number ve ankaranın vermediği mülakatlardan dolayı tiranda bağlantı bulup çalışma izni kira kontratı iş sözleşmesiyle iki ay boyunca bu süreçlerle uğraşıp tirana taşıdım, taşımadan konsolosluğun hesapta para gösterme yerine sponsor (ı134) şartı istediğini biliyordum sponsor olarak geçen sene greencard almış Bi bağlantım vardı ama ordada sorun daha bir yılı dolmadığı için vergi ödemedi hala. Bu yüzden sponsor işi biraz sıkıntıya girdi sponsor noktasında yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinan-Dayi, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba @crazycells
    1- Uscis sitesinde 2 kisi icin belirtilen yillik gelir tutari min $24,650 gorunuyor (Tennessee'de ikamet ediyorz). Ben 2022 Ekim ayinda calismaya basladim ve 2022 icin W2 ile beraber gonderdigim formda bunun uzerinde bir gelir gosterdim, ancak Uscis hesabina baktigimda gonderdigim W2 formunun taranan belgeler arasina eklenmedigini gordum. Bunun disinda basvuruyu yaptigimiz Nisan 2023’e kadar olan paycheckleri de eklememe ragmen taranan formlarda onlari da gormedim. Degerlendirmeye alinmamis olabilir mi?

Boyle bir ihtimal var, siz tum gerekli belgelerin fotokopilerini sifirdan olusturup gonderin ve isterseniz bir de aciklama yazan bir mektup ekleyin.

Belki eksik belge oldugu icin mektup almissinizdir, dediginiz gibi banka hesaplarindaki deger 5'e bolunup miktara eklenecek, siz elinizdeki tum maddi kaynaklari hazirlayip gonderin. W2 ile birlikte 1040 formlarini da veya tax transcriplerini de gonderdiniz mi?

Miktarin yeterli oldugunu aciklayan ve eklediginiz belgeleri teker teker listeleyen bir cover letter olusturup gonderin isterseniz. Bu sekilde hicbir dokumani atlamazlar.

Ikinci bir RFE gonderip gondermeyecegine USCIS karar verecek. Eger sadece sponsor konusunda bir sorun yasiyorsaniz, siz tum dokumanlari ve belgeleri anlattigim gibi duzenli bir sekilde gonderirseniz bir sorun yasayacaginizi sanmam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar,

864 form da eksik olduğu için NVC geri döndü. Avukat ve Paralegal ofis ile çalışmıştım. Onlarında hatası oldu.

Şimdi Nasrettin hoca misali bana damdan düşen biri lazım ancak onlar anlar.

864 formu kendi doldurup bu aşamada sorabileceğim onay almış kişiler varsa yardımcı olabilir mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim

direkt sorunuzu sorun isterseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinan-Dayi, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba @crazycells
    1- Uscis sitesinde 2 kisi icin belirtilen yillik gelir tutari min $24,650 gorunuyor (Tenesse'de ikamet ediyorz). Ben 2022 Ekim ayinda calismaya basladim ve 2022 icin W2 ile beraber gonderdigim formda bunun uzerinde bir gelir gosterdim, ancak Uscis hesabina baktigimda gonderdigim W2 formunun taranan belgeler arasina eklenmedigini gordum. Bunun disinda basvuruyu yaptigimiz Nisan 2023’e kadar olan paycheckleri de eklememe ragmen taranan formlarda onlari da gormedim. Degerlendirmeye alinmamis olabilir mi?

Ek olarak, ben sadece W2 formunu iletmistim. 1040 ve Tax Return Transcript olmadigi icin gecerli sayilmamis olabilir mi? Diyelim ki yine yetersiz dediler, bunun icin yeniden RFE gonderirler mi yoksa red mi gonderirler? RFE ye cevap verirken I864 formunu da yeniden doldurmam gerekiyor mu ek olarak banka hesaplarini gosterecegim icin?

Evet, bu nedenle eksik belge olarak degerlendirmis olabilirler. Tum bunlari da RFE mektubunuza ekleyin. Yeniden I-864'u doldurmaniza gerek yok. Tum gerekli dokumanlari tek bir paket olarak hazirlayip bu pakete gonderdikleri RFE mektubunu eklemeniz yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mmmwrx, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, I-864 formunu doldururken bilgisayardan doldurdugmuzda bazi kisimlari yazamiyoruz, sistem otomatik de koymuyor.. boyle bir sorun yasadiniz mi? formun eksik kalan kisimlarini elle doldurmak sorun yaratir mi?
    bir diğer sorum da esim bana sponsor olacak ve çocuğumuz yok. Household size: 2 olması gerekmiyor mu? ama otomatik 1 olarak gosteriyor, bu konuda tecrubelerinizi paylasabilir misiniz? cok tesekkurler @crazycells

ciktisini aldiktan sonra el ile yazabilirsiniz bir sorun olmaz.

evet 2 olmasi gerekiyor ama dependent olarak 1 gosteriyor da olabilir? kacinci sayfa/satirdan bahsediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Detroit2222, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar mülakat yerimi Ankaradan Tirana taşıdım tiran hesap dökümü yerine ı-864 formuyla sponsor istiyor bunun yanında gelir beyanı vergi beyanı gibi ekler var bu ekler ı864 formunda yer alıyor mu? Ve ikinci olarak sponsor formda asıl talihli olan benim dışımda eşimi de yazması gerekiyor mu?

iki sorunuzun cevabi da evet.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |