Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @veli hayırlı olsun, umarım vize görüşmeniz de kolaylıkla tamamlanır. EB2 randevusu bekleyeni olarak umarım bizim randevu tarihlerimiz de belli olur artık🙏

• Merhaba,

EB-2 NIW üzerinden yeşil kart sahibiyim. Ailem de E2 kategorisinde interview randevusu bekliyor. Ankara'da benzer randevuların ne kadar sürede verildiğini bilen var mı? Teşekkür ederim.

• @mtken merhaba, E-2'de farklı mı bilmiyorum ama Eb-2 ve Eb-3 professional kategorisinde NVC evrak onayından itibaren yaklaşık 20 ay sonrasına konsolosluk görüşme tarihi veriyorlardı.
    Benim Eb-3 professional, 20,5 ayı da geçti hala randevu tarihi vermediler, bekliyorum.

• Herkese merhaba,

Nvc den beklediğimiz mülakat mailini sonunda aldık. Benim kategorim EW olduğu için süreç biraz daha uzun sürdü. Nvc onay tarihimiz 15.06.2021 mülakat tarihi 20 Eylül.
    1.5 yıldır telefon hattıma taahhüt bile vermemiştim heran gidebiliriz diye. Geçen hafta pazartesi taahhüt verdim, umudum iyice bitmişti. Artık ne zaman olursa diye düşünürken Perşembe günü mülakat mailini aldım. Ne kadar sabretsenizde bir süre sonra tükeniyor gerçekten. Şimdi son bir basamağımız kaldı. Onu da halledersek 2020 de başladığımız bu süreç bitirerek. Yeni bir sürece başlayacağız.

Mülakat bekleyen herkese bol sabır diliyorum. Darısı başınıza

• @Şener sizin adiniza cok sevindim. Gozunuz aydin. Simdiden hayirli ugurlu olsun diyeyim. Mulakatiniz su gibi gecsin. Priority Date’inizi ogrenebilir miyim?

• @dpdemir
    Teşekkür ederim umarım öyle olur 🙂
    Şubat 2020

• @Şener hayirli olsun dostum cok sevindim sizleri de bekliyoruz bu taraflara en yakin zamanda insallah

• @Şener, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

Herkese merhaba,

Nvc den beklediğimiz mülakat mailini sonunda aldık. Benim kategorim EW olduğu için süreç biraz daha uzun sürdü. Nvc onay tarihimiz 15.06.2021 mülakat tarihi 20 Eylül.
    1.5 yıldır telefon hattıma taahhüt bile vermemiştim heran gidebiliriz diye. Geçen hafta pazartesi taahhüt verdim, umudum iyice bitmişti. Artık ne zaman olursa diye düşünürken Perşembe günü mülakat mailini aldım. Ne kadar sabretsenizde bir süre sonra tükeniyor gerçekten. Şimdi son bir basamağımız kaldı. Onu da halledersek 2020 de başladığımız bu süreç bitirerek. Yeni bir sürece başlayacağız.

Hayırlı olsun

• @u2rem

Teşekkür ederim

• @Mustafa-Kemal-Atay-0

Teşekkür ederim, geliyoruz kısmetse 🙂
    Bu arada taahhüt verince sim kart değişti ve numaralar gitti 🙂🙂 bilgin olsun

• @Şener gelin gelin bekliyoruz ben whats appdan mesaj atayim kaydedersiniz hem american numarasini da yazarim

• NVC'den mülakat mailini sonunda almış bulunmaktayım. dün akşam artık süreci takip etmeme kararı almıştım, sabah mail geldi 🙂 gerçekten çok sabır gerektiren bir süreçti, bekleyen herkese sabır ve kolaylıklar diliyorum.

EB-3 professional
    priority date : 13.03.2020
    NVC onay/DQ : 21.11.2021
    interview : 26.09.2023

• @demir_fl Gözünüz aydın, umarım her şey gönlünüzce olur.

• @demir_fl Gozunuz aydin. Cok haklisiniz. Sabir da tukeniyor. Mulakatinizda kolayliklar dilerim.

• @demir_fl, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

NVC'den mülakat mailini sonunda almış bulunmaktayım. dün akşam artık süreci takip etmeme kararı almıştım, sabah mail geldi 🙂 gerçekten çok sabır gerektiren bir süreçti, bekleyen herkese sabır ve kolaylıklar diliyorum.

EB-3 professional
    priority date : 13.03.2020
    NVC onay/DQ : 21.11.2021
    interview : 26.09.2023

Hayırlı olsun DQ dan 22 ay sonra mülakatınız olacak sanırım. Darısı tez vakitte tüm bekleyenlere olsun

• @demir_fl Son birkac kisinin mulakat almasi 20-24 ay arasi surdu. Yaklasik 2 yilda employment based interview aliniyor diyebiliriz

• @dpdemir çok teşekkür ederim.
    mülakata kadar yapılması gerekenler hakkında biraz bilgi verebilir misiniz.
    bulundurulması gereken belgeler nelerdir, yeni bir belge sunuluyor mu.
    mülakatta sunulan belgelere bakarak soru soruyorlar mı.

• @demir_fl Oncelikle doctorun.com sitesinden saglik muayenesi icin online randevu olusturacaksiniz. Randevunu gununuzden 1 ay oncesine tarih aciliyor. Kendinize uygun bir tarih seciyorsunuz. Biz randevumuzdan bir hafta onceye almistik. Sonrasinda “ais” kaydi olusturuyorsunuz. Size gelen randevu tarih ve saatini kabul ettiginizi ve sonrasinda pasaportunuzun gonderilecegi adresi burada seciyorsunuz. Randevunuzdan 10-15 gun once size konsolosluktan bir mail gelecek. Gorusmeye giderken yaninizda bulundurmaniz gereken evraklar burada belirtilecek. Bunlar; en az 6 ay gecerli pasaport, 2 Abd vizesine uygun fotograf, adli sicil kaydi, askerlik belgesi, varsa evlilik cuzdani asli ve fotokopisi, DS 260 Confirmation page, Ais kaydi ciktisi, vukuatli nufus kayit ornegi, son bir ay icinde alinmis olan Abd’deki isvereninizden islak imzali Job Offer Letter, sizin ayrintili CV niz. Once evrak teslimi yapiyorsunuz. Evrak tesliminde gorevli iki kisi var ve bir tanesi oldukca sert. Biz ona denk geldik. Nefes almaniz disinda herseyde azarliyor. Psikolojik bir test mi acaba diye dusunmeden edemedim acikcasi. O size teslim etmeniz gereken evraklari soyluyor. Siz de o soyledikce ona pencerenin altindan teslim ediyorsunuz. Daha sonra interview yapacak konsolos icin numaranizin yanmasini bekliyorusunuz. Biz yaklasik 2 saat bekledik. Konsolosun onunde sizinle ilgili gereken tum evraklar oluyor. Size isvereniniz faaliyet alani, ne is yaptigi, bu isi nasil buldugunuz, sizin egitiminiz, tecrubeniz gibi sorular soruyor. Job Offer Letter cok onemli onu mutlaka gormek istiyor. Aklimda kalanlar bunlar. Umarim sorunsuz atlatirsiniz. Bunca sabrin odulunu alirsiniz.

• @Şener, içinde söyledi: Employment Based - mulakat randevu tarihleri - gerceklesenler ve tahminler

Herkese merhaba,

Konsolosluktan gelen mail ile 20 Eylül olan mülakat tarihimiz, 13 Eylül e çekildi.

Daha önce mülakata katılan, Konsolosluk a yakın tavsiye edebileceğiniz otel var mı acaba 🙂

• @Şener Hayırlı olsun. Ne güzel haber. Hiç öne çekilen randevu duymamıştım. Çok beklediniz, her şey kolaylıkla aksın. Bizim randevumuz sabah 8.00 de idi. İstanbul’dan gece yola çıktık. 6.30 gibi Büyükelçilik’te olduk.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |