Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba 50 gündür RFE onayı bekliyoruz ama görünürde haala bir şey yok. Ne kadar sürede cevap alınabildiğiyle alakalı bir bilgi veya yazı var mıdır?

• Vize alan arkadaşlar, çalışma izni kaç ayda çıkıyor?

• @xereon noa2 tam ne zaman gelmişti? NVC den mail mi geldi yoksa uygulamadan mı gördünüz? Son sorum da mülakat için randevu bulabildiniz mi? Şu an randevular ne durumda acaba? 🙂 benim de noa2 mayısta gelmişti nvc den haber bekliyorum da

• Mülakat tarihi alabilen var mı? Dosyamız büyükelçiliğe geçen Cuma ulaştı ve o zamandan beri bakıyoruz ama bir şey bulamadık. Yabancı forumlarda Ankara'da K1 mülakatı yapanların çoğu İranlı, Rus, Iraklı vs. Türk vatandaşları için durum nasıl?

Edit: forumda önceki sayfalara gidip okudum, randevu alabilen yokmuş......

• @MertHRB, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Vize alan arkadaşlar, çalışma izni kaç ayda çıkıyor?

5 ay surdu benim combo card'in gelmesi.

• @MertHRB başvurduktan sonra 32 gün içinde geldi.

• 359 gunun sonunda NOA2 onaylandi. Bekleyen arkadaşlar süre kısalıyor hepinize bol sabır.

• @ob16222 hocam Noa2 den sonra Nvc kismi nasil oluyor bekliyoruz bize numarami geliyor? Ve orda başvurduktan 32 gün sonrami çalışma izniniz geldi?

• @ob16222 izin süreci hızlı bitmiş tebrikler.

• @dalailama 3 ayı daha hayatınızdan çıkarın nvc size veya nişanlınıza mail atacak kimin maili sistemde size ANK ile başlayan numaranız size geldikten sonra hayırlı olsun, elçilikte randevu aramaya başlayabilirsiniz 😃 benim çalışma iznim 32 günde geldi ancak bu herkes için aynı olmayabilir. Yaşadığınız yer önemli ve memurun keyfine bağlı biraz. Green card için hala bekliyorum mesala.

• @ob16222 anladim beklemeye aliştik daha beklicez orasi belli:) hayirli olsun erkenden almişsiniz comboyu digerinide yakinda alirsiniz

• @melike-iyigun, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@xereon noa2 tam ne zaman gelmişti? NVC den mail mi geldi yoksa uygulamadan mı gördünüz? Son sorum da mülakat için randevu bulabildiniz mi? Şu an randevular ne durumda acaba? 🙂 benim de noa2 mayısta gelmişti nvc den haber bekliyorum da

8 Mayıs'ta geldi. Henüz randevu bakmadık yukarıda bahsettiğim durumu anlamaya ve çözmeye çalışıyoruz. Yakında haber gelir size de umarım.

• @dalailama combo kart almadım hocam sadece çalışma iznim geldi. Combo kart olayı şans tamamen. Kimisine geliyor kimisine gelmiyor. Ben şanssız taraftayım. Şanslı olduğum kısım 1 ay gibi çok kısa bir sürede çalışma iznim geldi.

• @ob16222 Hocam kimin maili sistemde nasıl bakabiliriz?

• @mufasa formu doldurdunuz vakit kimin mailini verdiyseniz odur hocam , sonradan kontrolü yok eğer gönderdiğiniz evrakların bir kopyası yoksa elinizde teyit edemezseniz. G1145 formuna bakın form ismi tam aklımda yok böyle bişey olması lazım. Hocam böyle önemli şeyleri unutmayın size lazım olacak o email adresi.

• @ob16222 teşekkür ederim, hatırladığım kadarıyla 129F ikimizinde mailini soruyordu o yuzden emin olamadım. Bu bahsettiğiniz diğer formu doldurmadım. Ona girdiğim maile mi gelir o zaman?

• 2023 nisan ayında uscis e başvuru yaptık başvuru 1 hafta sonra parasını aldık diye e-mail geldi başvuru numarası verildi o günden sonra hiçbir ses soluk yok bugün uscis e telefonla ulaşıp sorduk Kasım 23 ünden önce bilgi veremeyiz diyorlar 3 ayı geçti uscis ten çıkmıyor evrak süreci yaşayan tecrübeli arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim.

• @mufasa bahsettiğim form tek sayfalık telefon ve mail adresinize bildirim gönderilmesine izin veren bir form. İlk sayfada tam adı yazıyor olması lazım. Mantıken ya size yada nişanlınızın mailine gelecektir zaten nvc den .

• @onuronur yaklaşık 1 sene boyunca onay gelene kadar haber alamazsanız hocam. Kasım 2023 de arasınız da değişen bişey olmayacak. Dosyanız bakılmak üzere sıraya alındı şu an ki bekleme süresinden yola çıkarak 12 ay boyunca takip etmenizi gerektiren bir durum yok. Normal süreç bu şekilde işliyor. Yani bekletiniz biz başvurduk biraz zaman geçti bakmaları gerekiyor tarzında ise bu düşünceyi kafanızdan 1 yıl boyunca siliniz. Söylemesi üzücü ama yapabilecek başka bişeyiniz yok. Süreçte başarılar ve bol sabır diliyorum

• @ob16222 üstadım bu bir yıl dediğiniz süreç sadece uscis için beklememiz gereken süre mi daha sonra noa1 noa2 ve Ankara süreçleri mi başlıyor lütfen bilgi verirseniz sevinirim 🙏

Benzer Başlıklar

• 1
  • 116
  • 57
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |