Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@kartalveat rica ederim. Tabi ki gördüğümüz ve deneyimlediğimiz şeyleri döndüğüm zaman aktarmaya çalışacağım elimden geldiği kadarıyla.

• ⭐⭐

@tufank İyi gezmeler. İlk izlenimler bile bilgilendirici 👍Dönünce deneyimlerinizi bekliyoruz.

• ⭐⭐

@tufank iyi gezmeler tufan bey.Bende vizeyi alırsam rotam sizin rotanız olacak.Boston hariç.Detayları merakla bekliyoruz.

• Merhaba bir şey sormak istiyorum Haziran ayı vize onay sayılarına bakınca B1/B2 ziyaretçi vize onaylarının İstanbulda Ankarada kinin neredeyse 4 katı olduğunu görüyorum Bunun medeni İstanbul'u daha yoğun olması mı yoksa daha kolay vize verilmesi mi? Son zamanlarda vize alanlar hangi şehirden aldı merak ettim cevap verirseniz çok mutlu olurum.

• Merhaba B1/B2 haziran vize onaylarına baktım İstanbul''da vize onay sayısı 5186 iken Ankara'da bu sayı 1612 bunun nedeni İstanbul' un daha yoğun olması mı çünkü başvuranların sayısı gözükmüyor yoksa İstanbul'a görüşmeler daha mı kolay geçiyor son zamanlarda vize alanlar daha çok hangi şehirden aldı cevap verirseniz çok mutlu olurum

• Merhabalar arkadaşlar gününüz güzel gelecek olan mülakat günleriniz olumlu geçsin İnaşallah 🙂
    Sormak istediğim bir şey var bilgisi olan lütfen cevap verebilir mi ?
    B1/B2 VİZESİ ALIRKEN ÇİFTE VATANDAŞ OLMAM PROBLEM YADA ENGEL OLURMU ?
    YANİ AZERBEYCANDA DOĞDUĞUM İÇİN ORANIN VATANDAŞLIĞINA BAŞVURMA HAKIM VAR VE BAŞVURMAK VE VATANDAŞLIK ALMAK İSTİYORUM SİZCE VİZE GÖRÜŞMESİNDE EN GEL VEYA OLUMLU OLURMU ?ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

• ⭐⭐

@baharaziz hayır olmaz.Ben çifte vatandaşım.Türk pasaportumla başvurdum.Mülakat sonrası detayılı yazarım.

• @selamibasaran Selami Bey merhaba çok teşekkürler mulakatınız ne zaman acaba ?ve nerenin vatandaşısınız ikinci

• ⭐⭐

@baharaziz mülakatıma daha çok var.Temmuz 2024 de. Ben aynı zamanda Rus vatandaşıyım.

• @selamibasaran çok teşekkürler bilği için Selami bey umarım amacınız ve hedefinize ulaşırsınız.Bol şans

• ⭐⭐

@selamibasaran teşekkür ederim, sizlere de bol şans vize görüşmenizde.

• @eliffff merhaba, benim aralık 2021 istanbul red , ocak 2023 istanbul red, temmuz 2023 ankara red 😞

• @cagladiyebiri neden red aldınız biraz bahseder misiniz profiliniz nedir

• @eliffff daha fazla randevu veriyor olmasıdır, ankara göçmen vizelerine falan da bakıyor, o yüzden azdır b1/b2

• @cagladiyebiri bir şey arastırdıklarını falan samıyorum. ben elcilik sokağında oturuyorum cok sey görüyorum. çok kişi ile muhabbetim oldu cok parası olanda ret alıyor az parası olan da cok parası olan da oky alıyor hiç parası olmayan da. yıllardır şahit olduklarımdan yola cıkarak gunluk kotaları oldugunu jhon sen bugun 5 kişiye oky ver jane sende 6 kişiye oky ver gibisinden bir yol izliyorlar. mulakatta yok kendini anlatırsan alırsın 30 sn neyi anlatacaksın? . bazen uzun konuşup ret bazen uzun konuşup oky veriyorlar kafalarına göre davranıyorlar. tabi biri çıkar koca devlet ne araştırmayacak ne ne kafasına göre verecek vs diye bilir o da onun fikri bişey diyemem. elinde tek evrakla gidip alan gördüm ne para ne pul baksa evraklarıma patladıydım lafınıda cok duydu bu kulaklar. benim istanbul da kendi sokağımda gördüklerim böyle allah yardımcınız olsun. ret olayında hasbel kader ret aldınız artık ilk rette yaslanıp ret veriyorlar tahminim. aradan bir 2 yada 3 yıl gecer se işin rengi değişir oky alma ihtimali dogar. belirli bir süre gecince alanalr gördüm. rus arkadaşa gelince ruslara genelde ret veriyorlar nedenini bilemem. illa amerika olacak diye bir durum yok başka ülkeleri deneyin arkadaşlar

• @HATICE-KUREYSLI merhabalar, mülakat deneyimleri başlığında cok bahsettim ordan bakabilirsiniz.

• @kaanayhan83 soyledikleriniz cok doğru. Ben biraz da suna inanmaya başladım iş yeri sahiplerine ve maasi/kazanci TR ortalamasının üzerinde olanlara bilerek red veriyorlar. Havuzda para toplamak için. 185$ toplaya toplaya gidiyorlar, eşim sacmalama Amerika'Nın buna mı ihyaci var dese de ben artık her ihtimali düsünüyorum.
    1-2-3 yıl gibi süreler bekleme kısmına katılamıyorum, erken öne çekme hakkı vermiş sistem, çekebilirsem yeniden en kısa zamanda huzularına cıkmak istierim.

• Arkadaşlar 27 temmuzda eşimle ankaradan red aldık. Bir arkadaşım diyor ki tekrar başvuru için ücret ödemenize gerek yok. Vize ücreti 1 sene geçerli. Tekrar randevu alabilirsin ücret ödemeden yine girebilirsin diyor. Bu bilgi doğru mu öyle ise yeni randevuyu nasıl alacağım ?

• ⭐⭐

@Emre08 arkadaşınız yanlış biliyor. her yeni randevu yeni bir başvuru ücreti demek.

• Arkadaşlar bilgisi olandan yardim rica ediyorum.

Bir arkadaşım Eylül gibi almanyada 10 gün boyunca iş için bulunacak. Bu sure zarfinda almanyada ki abd konsolosluğu dan randevu alip vize başvurusu yapabilir mi ? Yaparsa ret mı alır sansi nedir ? bilgi ve gotusleriniz nelerdir? Cevaplayacak arkadaslara teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |