Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Herkese merhaba, 17 Haziranda sağlık kontrolü için Ankara'ya gittim. Eskişehir'de yaşadığım için konaklamadım. Unganların ofisi Kızılay'a çok yakın. Ben tplu taşıma kullandım. Kızılay'dan 413 numaralı otobüse binerek iki durak sonra Kuğulu Park durağında indim. Zaten Kuğulu Park'ın yanında ofisleri. İlk önce 4.kata çıkarak ilk kontrol için belgeleri teslim ettim. Beni 3.kata gönderdiler. Laboratuvar işlemleri burada oldu, 47,5 dolar aldılar. Ben dolar verdim, onlar TL para üstü verdi. Daha sonra tekrar 4.kata çıktım. Doktor muayene etti ve iki aşı yaptı. Ne aşısı olduğunu sorduğumda Amerikan sitemi için karma aşılar, standart herkese yapılması gereken aşılar dedi. Normalde aşı maili geliyormuş ama hafta sonu olduğu için gelmedi sanırım. Ameliyat oldun mu, kronik hastalığın var mı, alkolle ilgili bir problemin var mı gibi sorular sordu. Tüm işlemler neredeyse 10 dk içinde tamamlandı. Bekleme süreleri dahil değil. Unganlara da yine dolar olarak 310 dolar ödeme yaptım. Benim muayenem toplam 357,5 dolar tuttu.

• @baharg herhangi bir aşı belgesi götürmüşmuydunuz ve son olarak sakıncasi yoksa yaşınız neydi?.. sorma sebebim bazi yas gruplarına gore az veya fazla asi vuruyor olmalari. Teşekkür eder simdiden sürecinizde bol sans dilerim.

• @Berkan-Duru 33 yaşımdayım, covid aşı belgemi götürdüm. İş yerinin düzenli yaptığı tetanoz aşı kartını götürdüm. Bir de antikor testi yaptırdım, burada okumuştum ama onu almadılar. Aşı kartı ya da e nabız belgesi yoksa buna da gerek yok dedi. Çocukluk çağı aşılarımı gösteremedim ama yine de fazla bi aşı yapmadılar. O iki aşı da standart herkese yapılan aşılar sanırım.

• Mulakat günü aldık çok şükür Ağustos 15inde. DQ tarihimiz 28 Nisan

• Merhabalar , mülakat mailim geldi sonunda 🤩 3 ağustos😊😊 dq tarihim 5 nisandı

• Arkadaşlar 9 Ağustos gününe randevu günü aldık, dq tarihimiz 13 Nisan

• Herkese merhaba.

Biz de randevu alanlar kervanına dahil olmuş bulunduk bugün itibariyle. 16 Ağustos 2023 tarihinde Ankara’da olacağız kısmetse 🙂

• Sanırım ilk mülakata girecek kişi benim aranızda 🤭

• @uogzh tebrik ederim! Umuyoruz bizde 1 aya aliriz randevu mailinizi 😊 deneyimlerini paylaşmayı unutmayin lutfen!

• Merhabalar, mulakat tarihim 1 Agustos 😊

• @Amir-Bahman Nope, he was born and raised in France. He is a Turkish citizen residing in Turkey.

• @Berkan-Duru Çok teşekkür ederim. Kesinlikle bir sonraki ay sizlerde eylül başı veyahut ağustos sonuna randevu vereceklerdir. Yaşadığım deneyimlerin her adımını gruptaki arkadaşlar ile paylaşacağım

• @Naerys Teşekkürler bilgi için, ilk fırsatta bakacağım dediğiniz gruba. 2 yılı aştı şu an artık ne zaman gelecek şu mektup gerçekten içiniz daraldı😕Hayırlısı diyorum sadece.

• @Handan Umarım kısa zamanda her şey istediğiniz gibi olur. Ayrıca, başka konsolosluğa tranfer olmayı da düşünün derim. Avrupa'da sorun olacağını sanmıyorum.

• @Naerys Teşekkürler 🙏 Sizin nasıl deneyiminiz var transfer konusunda? Ayrıca Facebook daki gruba dahil olmak için istek belirttim onay bekliyorum.

• @Handan do you mean he has french ID card and birthday certificate? If yes, it doesn't matter where he lives. He can use from his alternative nationality, french nationality I mean, in u.s embassy in France, just you need to transfer your case.

• @köstebek gözünüz aydın ilk dosyanızı hangi servis center onay verdi ilk aşamada benden 1 hafta sonra başvurmuşsunuz F2a sürecinde 16 ayda ilk onayınız gelmiş.Benim hala onayınız gelmedi F2a->ır1 geçiş talebinde bulunduk geçen hafta bakalım kaç haftada onay çıkar iyice bunaldık Allah ben dahil tüm erken dönemli bekleyenlere en kısa zamanda güzel haberler almayı nasip etsin 🤲🏼

• @Handan, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Naerys Teşekkürler 🙏 Sizin nasıl deneyiminiz var transfer konusunda? Ayrıca Facebook daki gruba dahil olmak için istek belirttim onay bekliyorum.

Bizim en hizli Turkiye'den olacak gibi o yuzden transfer olayina girmedik ancak Avrupa'da birkac konsolosluga mail attik, donmelerini bekliyoruz. Oturum olmasi lazimmis sanirim kabul icin. Sizin esiniz Avrupe Birligi uyesi ulkede oturum sahibi oldugu icin sizinki daha kolay olur diye dusunmustum. Bakalim biz nasil cevaplar alacagiz.

• Bana da sonunda beklenen email geldi.
    Mulakat tarihim 15 Agustos.
    Dq 27 Nisan’di.

• Merhabalar, eşim amerika vatandaşı ve beraber türkiyede yaşıyoruz. Biz de göçmenlik sürecine başladık ve şu an nvc aşamasındayız. Tüm belgeleri toplayıp ilettik ancak eksik evrak olarak eşimin proof of domicile belgesini istediler. Bu belge tam olarak ne oluyor. Amerikada yaşamadığı orda bir ikametgahı bulunmuyor eşimin. Bu durumda gidip akrabamızın yanına yerleşeceğiz gibi bir mektup yazsak yeterli olacak mıdır? Olmayacaksa ne yapabiliriz? Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 41
  • 2
  • 654
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |