Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• arkadaşlar merhaba öncelikle bu tür bir konu daha önce açıldımı bilmiyorum forumda bulamadım,benim sorum şu ki bu sene hayırlısı ile bizde green kart başvurusu yapmaya karar verdik bende diploma var ancak eşim lise terk;
    buna rağmen it alanında uzun yıllara dayanan deneyimi var,şöyleki son 5 yıldır çalıştığı firma da ufak bir hisse ile ortak oldu bununla birlikte, sgk da yaptığı işin tanımı yok bağkurlu olarak geçiyor,öte yandan şirket bünyesindeki iş tanımı resmi evraklara müdür olarak geçilmiş,oysaki kendisi uzun zamandır yazılım geliştiriyor bu şirkette ;
    şimdi yeterince açıklayabildiysem size sorum bu mesleki yeterliliği nasıl ispat edebilir nasıl bir yol izleyebiliriz? daha önce böyle bir dururmda olup meslek ispatı yapabilen varmı aranızda yada bilginiz varsa ,yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ve herkese bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@annecik Sorunuzu ilgili konularda sormaya çalışın.

Eğer lise mezunu iseniz mesleğinizin pek önemi yok.
    Eşiniz içinse iş yerinden alacağı görev tanımı vb gibi belgeler gerekecek, sigorta kaydı vb önemli değil. Green card çekilişi başvuru kriterlerine uygun bir meslek gibi görünüyor. Açık öğretim ile lise diploması almak mantıklı olabilir.

• @knnrn cevabınız için teşekkürler; yani şimdi şirkette imza yetkisi olan kişi şöyle bir yazı yazsa; bu şahıs şu şu tarihlerde bu pozisyonda görev yapmıştır (antetli kağıda kaşe ve imza ile) yeterli olurmu?
    burdan admine rica ediyorum gerekli konu başlıklarını bulamadım mümkünse buradan link paylaşırsanız oradan devam edebilirim teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Ben de aynı durumdayım, benim Diplomam var fakat eşim Lise terk daha doğrusu hala açık öğretim de okuyor Liseyi, meslek olarak kendisi uzun yıllardır Dünyaca ünlü bir kuruluşun Makyaj uzmanlığını yapmakta, biz de başvurumuzu yaptık ama Açık Öğretim lisesini bu süreçte bitirmesi için de elimizden geleni yapıyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |