Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @danzel hayır sadece sizin başvurunuzun EB3 şartlarını ve kendinizin Green Card şartlarını sağlayıp sağlamadıklarını bakılmaktadır.

• @waterman dosyalarını bizimle de paylaşırsanız bizler neden ret aldığını öğreniriz ona göre sizlere detaylı bilgi sunarız. Sonuçta ret almayacaksınız veya yüzde yüz vize alırsınız demiyoruz. Şartları sağlamanız gerekmekte diye söylüyoruz her defasında. Ayrıca bizim firmamız ile de başvuru yapmamış olduğu için bizleri de bilgilendirirseniz seviniriz.

• ⭐⭐

@eb3vize-com Merhaba. Sizce önümüzde ki 10 yıllık süreçte tabii ki söylemesi zor fakat tahminen bu vize türünün ülkemizde kalkması mümkün mü? Bu konuda ki fikirleriniz nedir acaba?

• @eb3vize-com bütün soruları ve cevaplarınızı okudum.. ben de sorulmayan bir kaç soruyu sormak istiyorum.

1. Ohio'da bulunan McDonald's ve South Carolina'da bulunan Wendy's de açık pozisyon olduğu söyleniyor. Peki iki sene sürecek olan başvuru sürecinde, buraların pozisyonu dolarsa ne oluyor?

2. 20.000 dolar ödeme taksitlendirmesini şu şekilde söylüyor. Başlangıçta 5.000 dolar. 120 gün sonra 5.000 dolar. 9089 formu alındıktan sonra 10.000 dolar.. Peki ikinci beş bin doları ödedikten ortalama ne kadar süre sonra 9089 formu çıkıyor ve biz 10.000 dolar daha ödüyoruz?

3. Forumda bir sorunun cevabına "siz bu parayı verdikten sonra şirketle ilgili bir sorun çıkarsa şirketinizi değiştirir sürecinizi devam ettiririz" denmiş. Peki örnek veriyorum mcdonald's için sürece başladık. bu şirkette bir sıkıntı çıktı ve artık eleman almamaya karar verdi. sizlerde wendy's üzerinden devam ettireceksiniz. Bu süreçte uzamaya yol açıyor mu?

4. Her sene 10.000 kişilik kota olduğu söylendi. Diyelim ki başvuru yaptık. Ancak bu seneki kota doldu ve biz o 10.000 kişinin dışında kaldık. Burada bir sıralama var mı? Yani bir sonraki sene yeni başvuranlara göre biz sıralamada önde oluyor muyuz? Eğer böyle ise ikinci senende çıkmazsa bile üçüncü senende kesin çıkar gibi bir durum olur, ondan sordum.

5. Sağlık raporunda nelere bakıyorlar? Nelerin testleri yapılıyor bu bilgi siz de var mı?

• @ayvalik10 Bu arkadaşı görmüştüm ancak Türkiye'den almadı diye biliyorum. Ben konsolosluk üzerinden almayı kast etmiştim.

• @Atlantis00 ABD'nin kanlı bıçaklı olduğu ülkelerle bile kalkmamış bizle neden kalksın. Ayrıca Trump DV Lottery için keyfi olarak pasaport şartı getirdi onda bile mahkeme 2 sene sonra bu şartı kaldırdı. Yani böyle bir şey olması mümkün değil merak etmeyin.

• @travelleth

1. Şirketler de bu sürecin ne kadar süreceğini biliyor ve buna göre planlama yapıyorlar ve zaten işçi bulamadıkları için bizlerden yurt dışından işçi getirmemizi istiyorlar.

2. Bu süre yaklaşık olarak bugün itibariyle McDonald's için 10-11 ay, Wendy's için 13-14 ay sonra. İkinci ödemeden sonra da 6-7 ay, Wendy's için de 9-10 ay sonra son ödemeyi yapmanız gerekecek.

3. Evet süreciniz yaklaşık 6-7 ay uzamış olacaktır.

4. Tabii ki kota dolarsa bir sonraki sene sizin başvurunuz ilk değerlendirilir ama istatistiklere baktığınız zaman kotanın dolmadığını göreceksiniz.

5. AIDS, verem, tüberküloz, akdeniz anemisi gibi bulaşıcı hastalıklara ve uyuşturucu kullanımına bakıyorlar. Son olarak da aşılarınız tam mı diye bakılıyor değilse orada ücrete mukabil aşılarınızı da yapıyorlar.

• @eb3vize-com
    Evli olup gc alacak kişinin eşi de zaten kanun gereği gc alıyor.
    Siz neden extra para istiyorsunuz ?

• @eb3vize-com
    Suan saglikli ama gecmiste bu hastaliklardan birini gecirmis birisi sorun yasar mi?

• @eb3vize-com ilk aşamadaki 5000 doları ödedikten sonra bizle süreci paylaştığınızı söylediniz, başlattığınıza dair kanıt paylaşıyorsunuz, işte onu sorgulatabileceğimiz bir yer var mı? Eğer varsa içim çok rahat eder.

• @Furkan-Aus Tabii ki dosya numarası ve link gönderiyoruz sizlere oradan sürecinizi takip ediyorsunuz.

Hatta linki buradan da gönderebilirim, dosya numarasını takdir edersiniz ki sadece kayıt olan kişiler ile paylaşıyoruz.

• @rasmus dilerseniz aşağıdaki siteden sorularınızı sorabilirsiniz.

• Herkese merhaba, süreci ve süreçle ilgili kafasında soru işareti olan arkadaşlar için; bende Bu sürece dahilim. İşim gereği çok fazla sitede aktif değilim. Yinede sorularınız olursa özelden veya buradan cevaplayabilirim.

• @rasmus Başvuran kişi hariç kişi başı olarak 1000 USD avukat ve eb3vize.com hizmet ücreti + 345 USD greencard için vize ücreti alıyorlar. (Bunu zaten 330 USD kişi başı ödemek zorundasınız.) Aradaki 15 USD neden var diyecek olursanız da hizmet ücreti olabilir ya da bu süreç uzun bir süreç olacağı için bu ücretin artma ihtimaline karşı bu fiyat belirlenmiş olabilir.

• @eb3vize-com Kalan kontenjanları görebileceğimiz bir link verebilir misiniz ? Biz sürece kesin olarak başlamaya karar verdik zamanı ayarlamaya çalışıyoruz mc donalds için özellikle ne kadar kontenjan kaldığını görsek ona göre planlama yapardık.

• @serel eb3vize.com üzerinden kayıt olarak güncel verileri görebilirsiniz.

• @eb3vize-com , bülent durmuş bana 10k doları türkiyedeyken 10k yı da abd içerisinde ödeyebilirsiniz, dedi. Var mı böyle bir ödeme yöntemi?

• @Furkan-Aus maalesef böyle bir şey yok kendisi yanlış bilgi vermiş.

• @eb3vize-com en geç 2024 yılının Ocak ayında Amerika'ya turist vizesi ile taşınıp orada E2 süreci başlatmak istiyorum. Eb3 işlemlerini buradan mı başlatmam gerekli veya sonuç olarak olaya gideceğim için oradan mı yapmam lazım?
    Sonuç olarak önümüzdeki sene Amerika'da olacağımı varsayarak öneride bulunabilir misiniz?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |