DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Siteye kayıt olunca kalan kontenjan sayısı gözükür heralde

• @Thor88 @Atlantis00 @İbrahim77 @drcfamily Ben sizlere bildiğim kadarını aktarayım. Ama haritalardan baktığımızda Canton'da 16 tane McDonald's şubesi, Charleston'da ise 7 tane Wendy's şubesi gözüküyor. Bu daha da fazla ya da az olabilir. Ben sadece şu an haritalardan gördüğüm kadarıyla yazıyorum. Yani toplamda sadece 2 tane şube ile anlaşmalı değiller. Seçtiğimiz bölgeye gittiğimizde hangi şubede çalışacağımızı eb3vize.com un anlaşmış olduğu şirket belirleyecek. Ayrıca şu an için 2 bölge var ama bu zamanla artacaktır. Artmasa bile bu durum başvuran kişi için negatif yönde bir etkisi olmayacaktır. Çünkü eb3vize.com un bu bölgelerde aracı şirketle anlaştığı sayılar var. Bu sayılar dolduğunda zaten o bölgeye kayıt almayacaklardır. (Bu sayı durumunu isterlerse kendileri açıklarlar) Durum böyle olduğu için de sonuçta bu işin devamlılığını sağlamak için mutlaka başka lokasyonlarda anlaşmalar sağlayacaklardır. Kayıt oluşturup randevu alarak aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

• Üniversite mezunu ve 10 yıllık SSK'lı çalışan birisi konsolosluk görüşmesi sırasında sorun yaşar mı? Sonuçta sen tecrübelisin niye kasiyerlik yapıyorsun diye sorabilirler. Buna ne cevap verilebilir? Bu sebepten elenme olasılığı nedir?

• @danzel Elenme olasılığını bilemem. Ama bana göre yaptığınız işten mutlu olmadığınızdan, kendinizi gerçekleştiremediğinizden ve Amerika'nın fırsatlar ülkesi olmasından bahsedilebilir.

• ⭐⭐⭐

EB-3C kategorisinden bizzat görüştüğüm ve dosyalarını incelediğim birinin 2021 yılında DQ olduğunu halen konsoloslukta mülakat beklediğini ve aynı kişinin kardeşi aynı şirket üzerinden 4 yıl öncede refused almış.. başvuracak arkadaşlara yol göstermesi açısından yazıyorum bilginize.

• @waterman Türkiye'de 1+1 dahi olsa başımı sokacak evim olup üstüne 20 bin dolarım olsaydı kesinlikle başvuru yapardım. Red yeme ihtimalini dahi göze alıp. Fakat dediğim gibi Türkiye'de başını sokacak bir ev mutlaka bırakmalı insan

• @waterman neden ret almış? Şirketin adını da söyler misin

• @waterman bilgilenmek amaçlı soruyorum. DQ olmak ne demek? Konsolosluk herkesi mi bekletiyor yoksa kişiye özel mi 2 yıldır mülakat bekletiyor? Hangi şirketten refused aldılar? Refused alınınca bütün süreç iptal mi oluyor? Alınma nedenleri kişilerle mi alakalı yoksa şirketle mi ilgili?
    İnternetten araştırdığım kadarıyla EB3 ile giden insanlar var. Youtube'da eski tarihli videolar çekilmiş ama Türkiye'den giden bulamadım. Ankara konsolosluğu GC mülakatlarını da aksatıyor acaba EB3 için mülakat vermezse ne yapmak gerekiyor? Bu durumda başka ülkeden mülakat şansıda kalmayacağı için ortada kalınıyor gibi duruyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@danzel 1 aylık üstüne üstelik Türkiyeden gitti sen denk gelmemişsin

• ⭐⭐ Yasaklı

@ayvalik10 Abi başvuru yaptın mı eb3'e Sende o potansiyeli görüyorum 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atlantis00 green kart dışında başka olaylara bakmıyorum.

• @ayvalik10 bu arkadaş trde eb3 basvurmamis, ABD içinde başvurmuş.

• @İbrahim77 parayı aldıktan sonra neler yaptığımızı bizimle çalışan insanlar sizlere anlatacaklardır. Hem şirket WhatsApp numaralarımız hem Discord kanalımız hem de verdiğimiz dosya numaraları ile sizler sürecin her zaman içindesiniz.

• @Random olursa mutlaka avukatlarımız sürece müdaha edeceklerdir. Yeter ki siz saydığımız ve sizin sorumluluğunuzda olan şartları sağlayın. Burada keyfi bir karar olması mümkün değildir bundan emin olun.

• @Atlantis00 evet eşiniz için $1.345 ödeyerek aynı anda o da vize ve Green Card alabilmektedir.

• @mrtakn26 maalesef. EB3 Unskilled kategorisinde sertifika, diploma veya herhangi bir iş tecrübesi bir anlam ifade etmemektedir.

• @Furkan-Aus bunun sınırları var kesin bir şey söylenemek çok zor.

• @serel evet başlatabilir.

• @Thor88 Burada bulunan şirketlerin çok sayıda restoranı bulunmaktadır. Her vardiya da 4-5 kişi çalıştığını en az 3 vardiya olduğunu ve en az 6-7 restoran olduğunu düşünürseniz kaç kişiye ihtiyaç olduğunu kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Biz sınırsız sayıda alım yapmıyoruz. Şirket ile açık pozisyonlar hakkında sürekli görüşüyor her ay kontenjanlarımızda güncellemeler yapıyoruz. Aynı zamanda da farklı firmalar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yani 20 kişilik kontenjan için 100 kişilik başvuru almıyoruz. 100 kişilik kontenjan için 100 kişi işe alıyoruz.

• @Furkan-Aus hayır bekleme süresinde bir değişiklik olmayacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

178

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.4k

| | | |