Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Merhabalar, ailemle beraber 2023 greencard talihlisiyiz, cn 16xxx lerdeydi ve ankaradan mülakat alamadığımız için şans eseri hong konga taşıyabildik ve 3 temmuzda mülakatımiz var, ben de 21 yaşındaki oğullarıyım, maalesef cspa yasası 1 ay 25 gün ile beni kapsamadığı için konsolosluk ineligible olduğumu söyledi, cidden çok üzüldük ancak yapacak bir şey yok şu an f2b sürecine odaklandık, anladığım kadarıyla I-130 formu online hallediliyor fakat I-864 formunu doldurmak için ailemin 1 yıl boyunca çalışıp 1 yıllık gelirini göstermesi mi gerekecek ? Yoksa orada işe girdiğindr aylık geliri sınırı karşılıyorsa hemen başvurma imkanımız var mı ? Çünkü zaten uzun bir süreç ve 1 yıl da öyle gecikecekse çok sıkıntılı. Bu arada işe girmeden mevcut varlıkları göstererek de başvurma şansımız var mı ? Onun dışında son sorum ise dosya yaklaşık 2-10 yil arası sürüyor diyorlar, sizin tecrübeleriniz bu konuda ne söylüyor ? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhaba, şu an Amerika’dayım ve kız arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz. Bana sponsor olması için gelir düzeyi veya varlığı ne olmalı minimum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meryem-b, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@nevermore @crazycells merhaba bende bu konuyu merak ediyorum. Eşim Green cardlı ve yıllık kazancını gösteren Belgeleri toparladı, fakat avukat bir mektup yazmasını istiyor. Eşim serbest çalışıyor herhangi bir kurumda değil ve haftalık kazancı değişiyor. Sabit bir maaşı yok. Böyle bir mektup yazan var mı acaba? Mektubun içeriği nasıl olmalı? Teşekkür ederim ☺

Esinizin yillik geliri yeterli degil mi? Eger yeterliyse direkt surece kendisi sponsor olabilir.

Esiniz yeni mi gelir kazanmaya basladi, eger yeni gelir kazanmaya basladiysa o durumda dedigi gibi bir mektup yazmasi yeterli olacaktir. Eger yillik geliri yeterliyse, yani onceki yillara ait vergi bildirim formlarini da ekleyebiliyorsa iyi olacaktir. Esinizin I-864 formunu doldurmasi yeterli olacaktir.

Eger esiniz serbest meslek calisiyorsa o durumda 1040 ve 1099'lari ek belge olarak sunabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@whereismind, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells Merhabalar, ailemle beraber 2023 greencard talihlisiyiz, cn 16xxx lerdeydi ve ankaradan mülakat alamadığımız için şans eseri hong konga taşıyabildik ve 3 temmuzda mülakatımiz var, ben de 21 yaşındaki oğullarıyım, maalesef cspa yasası 1 ay 25 gün ile beni kapsamadığı için konsolosluk ineligible olduğumu söyledi, cidden çok üzüldük ancak yapacak bir şey yok şu an f2b sürecine odaklandık, anladığım kadarıyla I-130 formu online hallediliyor fakat I-864 formunu doldurmak için ailemin 1 yıl boyunca çalışıp 1 yıllık gelirini göstermesi mi gerekecek ? Yoksa orada işe girdiğindr aylık geliri sınırı karşılıyorsa hemen başvurma imkanımız var mı ? Çünkü zaten uzun bir süreç ve 1 yıl da öyle gecikecekse çok sıkıntılı. Bu arada işe girmeden mevcut varlıkları göstererek de başvurma şansımız var mı ? Onun dışında son sorum ise dosya yaklaşık 2-10 yil arası sürüyor diyorlar, sizin tecrübeleriniz bu konuda ne söylüyor ? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

I-130 sureci icin sponsorluk gerekmiyor. Surecin sonraki asamalarinda sponsorluk gerekecek yani ya I-485 ile AOS asamasi icin UCSIS'te ya da DS-260 formunu doldurken NVC'de...

ABD'ye girdikten sonra aileniz size basvuru yapabilir. Bu sureci F, J, H, veya L gibi kopru vizelerle ABD'de gecirmeyecekseniz yani Turkiye'de bekleyecekseniz, bultene gore su an Ocak 2017'deki belgeler isleniyor, yani ~6 yillik bir bekleme suresi var, bilginize.

Bu surecte, yani gocmenlik dosyasi beklerken, master/doktora icin ABD'ye girebilen kisiler oldu. Dolayisiyla boyle bir egiliminiz varsa, bu opsiyonu degerlendirmenizi tavsiye ederim. Ayrica H1B de dual intent vize oldugu icin hala sizin icin bir olasilik...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burockalto, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, şu an Amerika’dayım ve kız arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz. Bana sponsor olması için gelir düzeyi veya varlığı ne olmalı minimum?

Sadece iki kisiyseniz FY2023 icin 24.650 dolar olmasi gerekiyor:

Screen Shot 2023-06-24 at 12.20.19.png

• @crazycells çok teşekkürler ☺

• Merhaba, eşim green cardlı Amerika'da yaşıyor, ben ise Türkiye'deyim. Biz evlilik vizesi sürecine avukat yoluyla yeni başladık. Bizden birtakım evraklar ve I-130, G-28 (her ikimiz icin), I-485, I-864 formlarını istediler başlangıç olarak. Maalesef avukatın yapmış olduğu hataları yakalamaya başlayınca bende olaya dahil oldum. Formu takip edip okuduğum kadarıyla I-864 formu başvurunun ilk aşamasında doldurmaya gerek yok gibi. Koşullar ve şartlar değişebilir sonuçta. Biri beni aydınlatabilirse çok memnun olacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba iyi günler, Amerika'da is yeri sahibi olan akrabam olmayan bir tanıdığım var. Öncelikle kendisi bir cok ülkede is yeri oldugu icin sürekli yer değistirmektedir. Benim icin doldurması gereken form hangisidir yardımcı olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efsun, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba, eşim green cardlı Amerika'da yaşıyor, ben ise Türkiye'deyim. Biz evlilik vizesi sürecine avukat yoluyla yeni başladık. Bizden birtakım evraklar ve I-130, G-28 (her ikimiz icin), I-485, I-864 formlarını istediler başlangıç olarak. Maalesef avukatın yapmış olduğu hataları yakalamaya başlayınca bende olaya dahil oldum. Formu takip edip okuduğum kadarıyla I-864 formu başvurunun ilk aşamasında doldurmaya gerek yok gibi. Koşullar ve şartlar değişebilir sonuçta. Biri beni aydınlatabilirse çok memnun olacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Avukat neden I-485 formunu doldurdu?

Siz ABD'de mi surece devam edeceksiniz?

I-864 formu, dediginiz gibi, DS-260 formu doldurduktan sonra gerekli... Yani mulakat icin... I-130 formunun onayi icin I-864 formuna gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MÜCAHİD-EMRE-YAMAN, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba iyi günler, Amerika'da is yeri sahibi olan akrabam olmayan bir tanıdığım var. Öncelikle kendisi bir cok ülkede is yeri oldugu icin sürekli yer değistirmektedir. Benim icin doldurması gereken form hangisidir yardımcı olabilir misiniz?

DV sureci icin I-134 formunu doldurmali. Tanidiginiz kisi ABD'de yasayan, vergilerini odeyen, GC sahibi veya ABD vatandasi biri mi?

ABD'de adina kayitli bir adresi/evi/isyeri varsa cok seyahat etmesi bir problem yaratmaz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Amerika'da bir tanidigimiz bana sponsor olacak(akrabalik yok). Ben kendisine doldurmasi icin I-134 formunu gonderdim. Fakat daha sonra I-864 diye bir form daha gordum. Pre-interview checklistte soyle bir madde yaziyor: The appropriate Form I-864 Affidavit of Support for each financial sponsor along with a photocopy of the sponsor’s IRS transcript or most recent U.S. federal income tax return, and any relevant W-2s.
    Hangisini gondermeliydim bana yardimci olur musunuz? Mulakat tarihim 15 Agustos 2023.

• @beyzakr ilk sayfada yazdığı gibi, "Bu form Loto talihlileri icin Form I-134 , Aile sponsorlu Green card basvurusu yapanlar icin Form I-864'tur."

• Merhaba abd'de bir tanıdığım sponsor olacak bana. Form 1040'ı gönderdi yıllık geliri hangisi oluyor tam anlayamadık yardımcı olabilir misiniz ? @crazycells Screenshot_2.png

• @crazycells Hayır, Türkiyedeyim ve sürece burdan devam etme durumundayım. 2 F1 + 1 B1 Vize reddinden sonra avukatla işimizi halledelim dedik. Araştırınca bazı isteklerin erken ve saçma olduğunu farkettim... Farkettiğimi de belirttim ama oldukça yordu beni.... Avukat terörü resmen...

Teşekkür ederim bilgilendirme için.

• @Samet-Ünlü teşekkürler.

• Merhaba bir sorum olacaktı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Eşim bana sponsor olamadığı halde i 864 formunu doldurmamız gerekiyormuş bu formda dikkat etmemiz gereken işaretlememiz gereken özel bir yer var mı yoksa direkt bilgileri yazmamız yeterli mi? Teşekkürler

• I-134 formunun online olarak doldurulup e imza seklinde islenip bana gonderilmesi bir problem olusturur mu? tesekkurler

• merhabalar soyle bir sorum var esimin gecmis yillardaki gelirleri part time calistigi icin yeterli degil fakat 2 ay once full time olarak ise basladi ve suanki geliri yeterli bu durumda kendisi i-864 formunu main sponsor olarak dolduracak ve joint sponsor olarak da babasi yardimci olacak soyle bir sorum var esim icin gerekli olan belgeler 3 yillik vergi iadesi w-2 formlari ve employment letter , ayni sekilde joint sponsorunda vergi iadesi formlari gostermesi gerektigini biliyorum, ayni zamanda employment letter almasi gerekli midir? ve bunlara ek olarak eklememiz gereken baska yardimci olacagini dusundugunuz belgeler varmidir tesekkurlerr.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertekremh, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba abd'de bir tanıdığım sponsor olacak bana. Form 1040'ı gönderdi yıllık geliri hangisi oluyor tam anlayamadık yardımcı olabilir misiniz ? @crazycells Screenshot_2.png

Dokuzuncu satirda "total income" yazan yere bakmalisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efsun, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells Hayır, Türkiyedeyim ve sürece burdan devam etme durumundayım. 2 F1 + 1 B1 Vize reddinden sonra avukatla işimizi halledelim dedik. Araştırınca bazı isteklerin erken ve saçma olduğunu farkettim... Farkettiğimi de belirttim ama oldukça yordu beni.... Avukat terörü resmen...

Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Evet, ne yapmasi gerektigini bilmiyor olabilir, surecinizin takipcisi olmanizi tavsiye ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

56

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |