Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Aycadan, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

Merhaba arkadaşlar, buraya bir süre önce yazmıştım. 9 mayısta mülakatım vardı. ABD'de bulunduğum süre içerisinde oda arkadaşımla yaşadığım bir tartışma sonucunda mahkemeye çıkmıştım. Mülakatta bu davaya ilişkin evrakları görmek istediler. Bende de evrak yoktu. Dolayısı ile vizeyi vermediler. Eve pasaportum ve sarı kağıt geldi. Sarı kağıtta 221(g) maddesi gereği vize başvurumun geçici olarak ret edildiği yazıyor. Eksik ekranlarınızı pasaport ve sarı kâğıt ile beraber bize gönderin yazıyor. Evraklar tamamsa 1-2 hafta içerisinde vizeniz onaylanacaktır, değilse yeni bir bildirim ile pasaportunuz size tekrar gönderilecek yazıyor. Şuan eksik evrak belirttikleri mahkeme evrakını temin etmeye çalışıyoruz. Bu arada mahkemeye nişanlım sordu ve benim davada suçsuz bulunduğum ve ceza almadığımı söylemişler. Evrağı hazırlayıp bana kargolamalarını bekliyorum.

Acaba evrakı konsolosluğa gönderdikten sonra tahmini ne kadar süre beklerim? Evrak tamamlandıktan sonra 1-2 hafta içinde vizeniz onaylanır diyor ama bu bana özel değil de genel bir ibare gibi. Bu bilginin yazdığı kağıdı alan ama evrakını gönderdikten sonra daha uzun süre bekleyen arkadaşlar var mı aramızda?

Birde burada bazı arkadaşların yazılarında Ds5535 diye bir form görüyorum. Benim böyle bir form doldurmam gerekli mi? Gerekli ise hangi aşamada bana bilgi verilir? Sarı kağıtta böyle bir bilgi görmedim. Sanırım benim durumum henüz AP değil, sadece eksik evrak.. Yani belki o evraktan sonra AP olabilir yada direk vize basılabilir. Benim anladığım bu ama sizlerin de yorumlarını merak ediyorum. Teşekkürler,

Arkadaslar merhaba,

Evragim bi iki gun icerisinde elimde olacak. Hizlica konsolosluga pasaportum ile gondermem gerekiyor.
    Eksik evrak gonderimi icin izlemem gereken adimlar nelerdir? Tekrar PTT varis lokasyonu belirlemem gerekiyor ve odeme yapmam gerekiyor sanırım. Nereden ve nasil yapabilirim? Yaptiktan sonra bunu göndereceğim kargo ile nasıl ilişkilendirebilirim? Bunu Bunun disinda yapmam gereken bir sey var mi? Yardimci olursaniz sevinirim.. Teşekkürler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatihozturk içiniz rahat olsun vizernizi alacaksınız.

• Merhaba, 25 Mayıs’taki vize görüşmemizde ben Ap’ye kalmıştım. Sarı Ap işaretli kağıtla birlikte pasaportum geri verilmişti. Asıl başvuru sahibi olan Eşim ve oğlumun vizeleri bugün CEAC’de “Issued” oldu. Ben hala “Ready” görünüyorum. Ap kağıdı görüşmede verildiği halde hep “Ready” kaldım. Herhangi bir e-mail de almadım. Yapmam gereken bir şey var mı bu durumda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dpdemir dilerseniz [email protected] adresine bir mail atabilirsiniz.

mail başlığı: AP status after IV Interview

Dear Consular Officer,
    After the IV interview, I made on 25/05/2023, my file is now in AP status. I have not received any mail from you regarding the subject. (DS5535 form or etc.)

Is there anything I need to do now?

I would ask you to provide information.

Thanks

Name & Surname: ...
    Case Number: ....
    Date of Birth: ....

• Bilgi için çok teşekkür ederim. E-mail atıp durumum hakkında bilgi isteyeceğim.

• @gucarslan Uğur Bey, ben bir iki gün daha bekleyip öyle mail atarım diye düşünürken az önce DS-5535 formunu gönderdi konsolosluk. Bu akşam sizin de önerdiğiniz gibi word formatında doldurup göndereceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dpdemir harika haber, bir an önce doldurup gönderin.
    sonrası için bol şans.

• @gucarslan Yalnız e-mail bana değil, asıl başvuru sahibi olan eşime geldi. Onların isminin yaninda; “Documents and/or Action Required : N/A” yazıyor. Benim ismimim altında “Need Info” yazıyor ve DS-5535 formu linki var. Bir sorun yok değil mi? Çünkü, onlar “Issued” görünüyor. Benim durumum onları etkilemez herhalde değil mi?

• @gucarslan çok teşekkür ederim Uğur Bey. Kusura bakmayın lütfen, biraz fazla soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dpdemir ona gelmesi normal, sadece siz doldurup gönderin.

• @gucarslan Peki, çok teşekkür ederim.

• @gucarslan Evrakları gönderdim bugün teslim edildi.aklıma takılan zarfın üzerine IV UNIT DİKKATİNE yazdım doğru mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek evet doğru. zaten dosyanızı açınca ilgili birime ulaşır ama daha hızlı ulaşsın diye bunu yazıyoruz. bol şans..

• @gucarslan Teşekkür ederim

• Şu dakika itibariyle Refused olan durumum Administrative Processing olmuştur dosyamı Pazartesi Ankaradan postaya vermiştim.bekleyen herkesin bi an önce vizelerine kavuşması dileğiyle🤲

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek gün içinde issued olacaktır, gözünüz aydın.

• @gucarslan Teşekkür ederim Hakkın ödenmez darısı başınıza.🤲

• Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim Hakkınızı helal edin. Ceacte durumum İssued oldu darısı bekleyen herkesin başına dilerim tez zaman da vizelerinizi alırsınız🤲🙏

• @Hormek Gozunuz aydin. Hayirli, ugurlu olsun. Darisi en kisa zamanda bana insallah. 🙏🏻

• @dpdemir Teşekkür ederim darısı size😊🤲

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |