Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Calibraturbo ilk başvuru ise normal vermişler. Benim 3. Başvurum. Multi 6 ay 90gun kalış verdiler.

• ⭐⭐ Yasaklı

cadillagımızda stevie ray vaughan, yngwie malmsteen vb dinleyecegimize parasızlıktan yayan yürüdügümüz kaldırımda şahin ve bilimum keko kiralık entry level arabalardan bagirtarak dinletilen Murda , 10 numara,izabel gibi barzo sarkılarla muhattab ettiren kaderin ben taaa...

• ⭐⭐

@misha90, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Lossantosdy ben de önce bi şaşırdım sonra herhalde 40k dolar araba da 800 bin tl ediyor diye düşündüm 🙂

Dolar desen işler değişir 😅😅 TL çöp olmuş çünkü

• ⭐⭐

@Lossantosdy şahin alsan yine iyi şahinin lastiğini alamazsın 🙂

• ⭐⭐

@ayvalik10 bu sözleri ayakta alkışlıyorum... bu ülkede bir çingeneye dönüştüm herkes ile kavga etmek istiyorum artık sinirlerime hakim olamıyorum hep bağrış çağrış var etrafımda allahım nolur tez zamanda huzurlu bir yaşam için bizleri ödüllendir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo amerika turist vizen var neden gidipte aos yapmıyorsun da burada kendine işkence çektiriyorsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 sulukuleye taşınalım hep beraber adamlar her zaman çalgı çengi hiç eksik olmuyor. Sinirler yatışır 🙂

• @ayvalik10 Mental sağlığım tam olarak bu şekilde ;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 Ahahahaha🤣🤣🤣 Bu da kafayı sıyırdı iyice

Anlık Soylu;

• burada olacağım 🙂

• ⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Lossantosdy şahin alsan yine iyi şahinin lastiğini alamazsın 🙂

Yok dedim zaten, o fiyata Şahin bile yok dedim 🙂

• Mühendis olarak girdiğim işte bulaşık yıkattırıldım, çay kahve yapıp servis yaptırıldım. Çöp taşıttırıldım. ( bu işleri asla küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın )

Gururum o kadar kırıldı ki, bu ülkeye olan inancım bir kez daha kırıldı. Bu kadar değersizleşmemeli bazı şeyler ya

• @Kesinİzmirli Sözleşmenizde yazmıyorsa kabul etmeyebilirdiniz ama ülkede iş bulmak zor olunca insan mecbur kalıyor ve onlar da bunu bildiği için suistimal ediyor.

• Bu ileti silindi!

• @Kesinİzmirli Bu durumu anlayabiliyorum, arkadaşım da inşaat mühendisi ve işveren önce sigorta yapmayız çalışma durumuna göre bakarız diyordu. Bu ülkede iş yapan adamı çok fena severler ben onu anladım onu gördüm, bundan sonra nerden torpil koparirsam ben de yoluma bakicam inan bak. Artık maneviyat boyutu falanda gram umrumda değil, madem bu ülkenin çarkları bu şekilde ilerliyor o zaman biz de sisteme ayak uyduralim

• ⭐⭐ Yasaklı

@ayvalik10 hicbir zaman basvurmadim abd vizesine.oraya gitmedimde. Kanadaya gittim

• ⭐⭐ Yasaklı

@Uçan-hollandalı ben ic mimari mezuniyum. Bolumlerin haddinin cok ustunde puanlara gittigi en berbat sene ikibinbeste univ sinavina girdim.istemeyerek o bolumu okudum.hocalar mimarlik jurisinde ,acikca bizden ve okuldan nefret ediyosan okuma burda, biz cizimlerle konusuruz sen politikaci ol dediginde sene ikibindokuz aklimdan cikmiyor siniftaki bikac tikican oto sanayici olsun hocam demisti.
    Meslekten okadar nefret ediyomki 2.03 ile mezun oldum dort senede sukur bitti ama.

Evde oturuyorum is fslan yok aramiyorumda dunya umrumda degil bunalimin dibindeyim.ortam kizisinca, tabi beni birinin yanina verdiler komsularinin tanidigiymis

Sabah yedibucuk aksam alti. 30 metrekare bir odada cankayada bodrum kuzey cephe, 5 kisi devamli sigara icerek sararmis bilgisayarlarda cizim yapiyor, ogle yemegi tavukdoner veya ciger hergun, Dediler sen iki ay calis performans gorelim ona gore sigorta baslariz.bisey demedim, ertesi bir hafta sonra ankara ulusta bir yikintiya gir roleve al dediler, almadim ordan otobusle eve dondum.

Ogunden beri kendikendime para kazanmaya calisiyorum kah ac kah tok. Evli mevlide degilim hovarda gibi kazandigimi harcamiyorum .hicbisey umrumda da degil, yarin olsemde.

Kanser oldu babam , green cardi reddetmisti ikibunondokuzda gitmedi, dun ameliyat oldu, bu ameliyat masalarini ben daha iyi imal ederdim konusundan orda dondu dolasti e2 vizesine geldi konu, bana acma yine dedi ordanda kovdu beni. Yanda bir perde baska adam yatuyo koydukmu moydukmu muhabbeti yapiyordu ak kabile.tabi adamlara pustluk yapacagimdan emin oldugundan ailem kovdu beni o hastaneden,

Degisen bisey olmaz giden kendi omrunuz olur.rezillik sefilligi cekersin emekliligi odul sanarsin, hastalikla odullendirir burada hayat adami. Benim kagidim var, ekimde gidecem kanadaya ama moralim bozuk.gutmek zorunda olmaktan.

• @Calibraturbo Giden kendi ömrümüz oldu kısmı tam olarak anahtar bölümdü, b*k gibi bir yaşantının üzerine bir de bunları okuyunca yemin ediyorum manyak oldum iyice. Sürekli aynı şeyleri görmekten dejavu oldum

• @Uçan-hollandalı hocam bazı şeylerin içi o kadar boşaltıldı ki Ülkemizde. Mesela doktorluk , mesela mühendislik

Etik değeri olan birisi şu şartlarda hayatta çalışmaz ya. Herkes tepkisini koysa İnan bana işverenlerin tutumunun değiştiğini görürüz ama illaki biat eden birileri çıkıyor işte bu işverenlere.

Pazartesi ilk işim gidip istifayı basmak olacak. Çok şükür paradan puldan daha önemli etik değerlerim var.

Ha bu etik değerler şuan için bana hiçbirşey katmıyor olabilir ama ben doğru bildiğim yönden geri dönmeyecem. Bu etik değerlerimi, kafamdaki mühendislik yapısını kaybedersem zaten benden geriye birşey kalmaz.

Yurt dışı kovalamaya aynen devam başka çare yok.
    Bu arada vize almaya çalışan arkadaşlar çok acele etmesin bence, şuan tüm konsolosluklar çok karışık. Çevremde hep reddedilmiş insanlar duyuyorum. Biraz sabırlı olmak lazım şu yazı bi atlatalım birşeyler düzelecektik illaki.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |