Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Madlu-Orhan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@aligun Merhaba
    2024 çekilişine kabul edilenlerdenim DS260 formuna giremiyorum daha önce bu sorunla karşılaşan arkadaşlar bir sonuç alıp almadıklarını sormak istedim.
    Formun kilidini açmak için ne yapabilirim?

Formunuz ardi ardina hatali girmekten kilitlendi mi? Yoksa giris yapamiyor musunuz?

Demek ki ilk basvuru sirasinda bazi bilgileri yanlis yazmissiniz, suradan "forgot confirmation number" diye belirtip denemeler yaparak formu hangi bilgiyle doldurdugunuzu bulabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oguz-0, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar formu doldurdum ancak KCC'den herhangi bir eposta gelmedi. Ancak internetten okuduğuma göre formu doldurduktan sonra aynı gün insanlara eposta gidiyormuş. Başvurumda bir sorun mu var yoksa artık eposta gönderme usulü mü kalkmış?

KCC'den herhangi bir posta gelmiyor. Dolayisiyla bir sorun yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bedosamka, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells iki adrestede yaşadık sonra başka eve geçtik ama ikametgahlarımızı aldırmadık bende ilk başta ikametgaha göre yazdım ama sonra direkt yaşadığım evi yazayım diye değiştirdim. Annemin adresini değiştirmeyi unuttum problem olur mu bu? İlkte karışık yazmışım biraz hocam kusura bakmayın

problem olmaz, adresler bu sekilde kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetyorulmaz, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba benim açık öğretim, lise diplomam var. fark edermi normal lise açık lise mülakatta sorun olurmu.

Dosya Numarasi: 2024EU4XXX
    DS-260 Gonderimi: 11/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

Ankara ABD konsoloslugu acik lise diplomasini da kabul ediyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nurbanur-Yìldırım, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells @gucarslan Merhabalar, sevgilime greencard çıktı bu yıl bu yaz hemen evleneceğiz ve benim için de form isteyecek fakat mülakat için görüşmesini viyana konsolosluğuna aldı. Onun avrupa vatandaşlığı olduğu için vize sorunu olmayacak ama benim vize almam gerekiyor. Vizenin garanti olması için mülakat tarihlerini bekleyip gerekçe olarak onu mu göstersem yoksa turist vizesine erkenden başvursam mı bilemiyorum. Ya da hiç vize işlerine girmeden ayrı konsolosluklarda mülakata girebiliyor muyuz acaba bilginiz var mı? Yardımcı olursanız çok seviniriz teşekkürler 😞

Dosya numaraniz nedir? Sadece bu amacla Schengen vizesi basvurusu yapamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan okudum ama yalan yok anlamadım 2 sini de mi doldurcam sponsor icin yada doldurulacak yoksa i134 yeterli mi

I-134 yeterlidir.

• @crazycells tesekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2023'te oldugu gibi, DV2024'te de KCC'ye DS-260 formu disinda herhangi bir belge teslimi olmayacak. Yapilan aciklamaya gore KCC'nin daha hizli calismasi icin bu yontem sonraki yillarda da uygulanacak.

• @crazycells 2024EU00011XXX

• Arkadaşlar Merhaba,
    Ben DV2024 kazananıyım ama Ankara Konsolosluğunun yavaş mülakat vermesi beni tedirgin ediyor. Bunun için Amerikan Turist Vizesine başvurmayı düşünüyorum. (Amerika'da mülakata girebilmek için) Ablamın ve eniştemin 10 senelik turist vizesi var ve ailemin maddi durumu iyi. (yaşım 19 ve bekarım.) sizce Turist vizesi alabilir miyim? Yoksa şansımı başka konsolosluklarda mı denemeliyim? Bir de dil okulu için Amerika'ya gitmek istesem vize veriliyor mu? Tavsiyelere açığım.

Teşekkürler.

• @crazycells, Güzel haber, teşekkürler @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

DV2023'te oldugu gibi, DV2024'te de KCC'ye DS-260 formu disinda herhangi bir belge teslimi olmayacak. Yapilan aciklamaya gore KCC'nin daha hizli calismasi icin bu yontem sonraki yillarda da uygulanacak.

teşekkürler @crazycells

ilgili duyuruya binaen bir kaç detay vermek istiyorum.
    DOS'un böyle bir uygulama yapacağı zaten DV2022'nin ortasında aldığı kararla az çok belli olmuş, DV2023'te bunu devam ettirmeleri de bunu perçinledi. dün yaptıkları açıklamayla da bunun, DV2024 ve sonraki yıllarda da devam edeceğini netleştirmiş oldular.

• peki bu DV2024 talihlileri için ne anlama geliyor?

öncelikle; işini zerre düzgün yapamayan ve DV2021 ve öncesini hüsrana uğratan evrak talebi / onayı prosedürünü yürütmeyecek olan KCC, DV2024 talihlilerinin süreçlerine müdahil olamayacak. DS260 formunu, açtırmamanın en önemli olduğu süreçte, KCC hiçbir iş yapamayacak diyebiliriz. çünkü DS260 formunun incelenme sürecinde de bir işlevleri yok, sadece yasal oturum sahibi kişilerin, bültende cut-off olmadan önce dosya taşıma işlerini yaparlar hepsi bu.

• DV2024 talihlileri şimdi ne yapmalı?

tek yapmaları gereken sabırla sürecin başlamasını beklemek ve, imkanları varsa AOS ya da farklı ülkeler için şimdiden oturum / ikamet ve dosya taşıma çalışmaları için hazırlıklı olmaz. dosya taşımalılar demiyorum, hazırlıklı olmalılar diyorum. çünkü, henüz başlamamış bir mali yılda cn ne olurs aolsun, dosya taşımak için şimdiden hevesli olmak gereksiz bir çaba olur. sürecin başlamasını bekleyip, bültenin ve ankara'nın performasına göre hareket etmek en doğru yaklaşım olur.

AOS için de, mevcut vizeleri olan talihlilerin, bültene göre hareket edip süreçlerini AOS ile tamamlamaları en doğru hareket olacaktır, geçmiş deneyimlerimize göre.

sabır, takip ve azim..
    DV süreci için en önemli noktalar bunlar. bu üçünü bir arada götüren ve bunların yanında şansı da yaver giden herkesin vizesini aldığına birebir şahit oldum.

bu yüzden, süreci sıkı takip ederek her an aksiyon almaya hazırlıklı olunmalı ve bunu yaparken de kesinlikle sabırlı olmalısınız.

DV için hayattaki planlarınızı kesinlikle ama kesinlikle ertelemeyin.
    karşınıza çıkan diğer fırsatları sakın ola elinizin tersiyle itmeyin ve onlara da bir şans verin.

DV2024 mali yılı için sürecine başlayan herkese tekrardan bol şans diliyorum.
    amacımız, sizlere vize sürecinizde destek olmak. siz de bunun bilincinde olarak forumdan maksimum düzeyde yararlanmaya ve eski deneyimleri okumaya gayret gösterin.

ışık sizinle olsun
    namaste 🤞🏻

• Selamlar, dün yapılan açıklama sonrasında form güncelleme konusunu etkileyen bir durum olur mu? Mülakat tarihi maili geldikten sonra formu evli olarak güncelletip, müstakbel eşim için de form ekletmem gerekecek. Bu süreçle ilgili net akışı hala tam olarak bilmemekle birlikte endişeli durumdayız. (Örneğin ilk şuraya mail atılacak, sonra form şu şekilde güncellenecek vb..)

Bu süreçle alakalı bilgilendirme ve yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler dilerim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogibakan dün yapılan açıklamanın form güncelleme ile bir alakası yok, sadece kcc evrak talep onayı ile ilgili bir adım bu.

siz her koşulda form güncelleme işini mülakat aldıktan sonraya bırakmalısınız. diğer türlü mülakat alma süreciniz etkilenecektir.

izlemeniz gereken adımlar;

en kısa sürede resmi evlilik yapmak > mülakat aldıktan sonra [email protected]'a mail atıp evlilik cüzdenınız gönderip eşinizin forma eklenmesini talep etmek ve formu açtırmak > kendi formunuzunda medeni halinizi evli yapıp eşinizi eklemek > eşiniz için DS260 formu doldurmak > birlikte mülakata girmek

hepsi bu.

• Herkese iyi günler. Aceleyle DS260'i gönderdik, mülakat yeri Ankara yazıyordu, bizde maalesef değiştirmedik, o zaman aklımıza gelmedi. Şimdi ise aklıma geliyor ve sormak istedim size: bizim CN yüksek 27k' lerde. Ankara konsolosluğunun nasıl çalıştığını hepimiz biliyoruz, eşim Kırgızistan vatandaşı olduğu için acaba diyorum mülakat yeri olarak Bişkek'i mi seçseydik?! DS-260 submit ettikten sonra mülakat yeri değiştirme şansımız var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Nişanlıma Green Card çıktı ds formunu bekar olarak gönderdik. Daha sonra evleneceğiz. Benim Polonya oturumum var. Ama kazanan sahibi yani nişanlimin yok. Sizce Bu şekilde Polonyaya dosya taşıyabilirmiyiz.? Bu şekilde tecrübe duyan oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serkan-Kaya öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    resmi olarka evlendiğiniz takdirde dosyanızı taşıyabilirsiniz. KCC'ye evlilik evrakları ile bilrikte talepte bulubabilirsiniz.

• Herkese merhaba, DV2024 talihlisiyim geçtiğimiz zamanlarda KCC’ye passaportum yeni geldi mail attım DS-260 formuna eklemek için. Geri dönüş maili olarak;

Thank you for your inquiry.

The case number you have provided is not a Diversity Visa Lottery case number.

Case number: 24EU00016xxx şeklinde belirtmiştim.

• ⭐⭐

@Nurbanur-Yìldırım Hanim, dosya numaranizi tamamen yayimlamamaniz iyi olur, 118XX gibi ifade edebilirsiniz. Bir de, vize surecinizi imzaniza tasir misiniz lutfen.

• @Mert-Çarkı İsabet olmuş yanlışlıkla. Düzeltme veya eklemelerinizi mülakat maili gelince yaptırın, mülakattan önce.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |