Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar ssn ve kart işlemleri için online başvuru yapabileceğim bir yer var mi ? Yoksa sadece bireysel olarak gidip yerinde mi başvuru yapmam lazım?

• ⭐⭐⭐

@Damla-D ssa.gov sitesinde ve mobil uygulaması var ama kayıt oluşturmak biraz sorunlu galiba isterseniz deneyebilirsiniz. Galiba online başvuru alınıyor, dün SSAde sıra beklerken her yerde afiş ve reklamı vardı çünkü zaman kaybetmeyin online halledin diye

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Damla-D, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhabalar ssn ve kart işlemleri için online başvuru yapabileceğim bir yer var mi ? Yoksa sadece bireysel olarak gidip yerinde mi başvuru yapmam lazım?

Yapacağınız işleme göre değişir. SSN kartı almak için şubeye gitmek zorunlu.

• @Emre-Kurtulmuş bende id.me diye bi site buldum orda ssa için doğrulama filan istiyor 5 basamaklı bi doğrulama sistemi sonra ssa e yönlendirme yapılıyor sanırım ama emin değilim işlemi yapmadan önce de araştırma yapmak istedim acaba gitmeden sistem üzerinden başvuru alıyorlar mı diye teşekkür ederim

• @knnrn green cardım yeni elime ulaştı ama ssn ve ssn kartı almam gerekiyor ama acaba gitmeden sistem üzerinden yapabileceğim birşeyse bilmek istedim o yüzden sormuştum teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Damla-D, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@knnrn green cardım yeni elime ulaştı ama ssn ve ssn kartı almam gerekiyor ama acaba gitmeden sistem üzerinden yapabileceğim birşeyse bilmek istedim o yüzden sormuştum teşekkür ederim

Normalde herhangi bir şey yapmanız gerek olmadan SSN kartınız adresinize gelir. DS-260 formunda talep etmiş olmalısınız. Etmediyseniz ofise gitmek zorundasınız.

• @knnrn evet ama hatırlamıyorum o yüzden gidip yerinde başvuru yapayım bayadırda ABD deyim ve kartım gelmedi şimdiye gelmeliydi teşekkür ederim ilgilenip cevap verdiğiniz için

• ⭐⭐

@Damla-D uzun suredir gelmediyse gidip tekrar basvurun. Ben 3 esim 4 kez basvurdu oyle eve geldi. Ama oglumunki hemen gelmisti.

• Merhabalar, halihazirda bir SNN'im var. 2024 DV talihlisiyim. DS 260 formunu doldururken tekrardan SNN'e başvurmamın bir avantajı olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@furkan3 elinizdeki SSN WaTdan vs ile kalmaysa kartın üstünde bir ibare vardır “for authorization …” diye başlar. Yeni bir kart isterseniz o ibarenin olmadığı bir kartı gelir size

• Tesekkur ederim.

• Merhabalar, daha önceden ABD’de bulunmuş ve SSN’e sahip olan biri yeniden herhangi bir vize türüne başvuru yaptığında söz konusu durumu vize almasına bir etki yaratır mı acaba?

• Arkadaşlar merhaba ben 2023 talihlisi olarak Amerika da virginia eyaletine giriş yaptım. Ssn için Norfolk ta bulunan SSA ya gittim. Bana verdikleri cevap Plastik kart elinize ulaşmadan biz herhangi bir işlem yapamayız oldu. Göçmen ofisinden bilgi alın bizim bilgimiz yok dediler. Forumda okuduklarıma göre cevap çok saçma geldi. Hemen vakit kaybetmeden USCIS e gittim orada da kapıda güvenlik ile kısa bir sohbet sonrası bana telefon numarasından arayıp sormak gerektiğini başka türlü bir işlem yapılmayacağını söyledi. Orayı aradığımda da benden ID number diye bir numara istedi a number denedim olmadı case ID denedim olmadı sürekli tuşlama ile devam ettirdi bir görüşmemiz dahi olmadı sürekli telesekreterle görüştük. Yani bir önerisi olan var mı nasıl SSN imi öğrenebilirim. Not olarak ben DS-260 da SSN istiyorum dedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Donqioute sizler amerika giriş yaptığınız günden itibaren 21 gün geçti mi acaba. Bu bilgiyi vermediniz. Çünkü 21 gün boyunca yasal bekleme süresi eğer geçtiyse ozaman bu şekilde söylemeniz gerekiyor. Benim yasal bekleme sürem 21 günüm geçti bir işe girmem için de bu numaraya ihtiyacım var fiziki kart olarak değilse bile sadece numara da olması benim işe başlamam için yeterlidir gibisinden ağız yaparsın.

• ⭐⭐⭐

@Donqioute girişinizden 3-5 gün sonra SSA ofisden öğrenebilirsiniz ama bazı ofisdeki çalışanlar zorluk çıkarıyor yakındaki başka ofisi deneyin

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhabalar, Bir DV23 kazananıyım, ABD'deki öğrencilik yıllarımdan bir SSN'im var "valid for work only with DHS authorization" yazanından,
    Yeşil kart ile giriş yaptığım zaman bu SSN ile direk çalışmaya başlayabilir miyim?

Diğer bir sorumda DS260 formunu doldururken yeni SSN istiyorum seçeneğine "evet" demiştim. Böyle bir durumda bunu değiştirebilir miyim mülakat sırasında.
    Anlaşılacağı üzere, gittiğim zaman direk çalışmaya başlamak istiyorum. Değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KERTMEYENKELE mülakatta değil amerikaya gittiğin zaman en yakın ssn ofise gidip sınırlı ssn numaranı sınırsız ssn numarana çevirdikten sonra çalışmaya başlarsın. Zaten ssn numaran basılırsa ikinci ssn numaran için başvuruyu iptal ettirirsin sistemde görünürse.

• Daha önce sorulduysa mazur görün gözümden kaçmış olabilir; green card ve ssn gönderim adresi olarak NYC’de yaşayan kuzenimin adresini beyan ettim. Fakat FL,Boca Raton’a yerleşeceğiz 3 Eylül’de. Ssn için ofise gidip kontrol sağlamak ya da başvuru yapmak gerekirse bu bir sorun olur mu? Fiziki kartlar NY’a gidecek ama ben FL’da herhangi bir ofisten işlem yapabilir miyim?

• ⭐⭐⭐

@evrimooloji herhangi bir sorun olmaz. Bizde texasa gidecek olan ssn ve gclarımız için San Franciscodaki SSA ofisine gidip eşimin ssn öğrenmiştik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evrimooloji amerikaya girdiğiniz zamandan itibaren 21 gün boyunca zaten hiç ofislere gitmeyin çünkü giriş tarihinden itibaren 21 gün sonra sizin için işlem yaparlar. 21 gün sonra kuzenine gelmediyse ozaman adres değişikliği formu doldurup boca raton adresini yaptıktan sonra yeni adresine istemek için ssn ofisine gidersin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |