Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Geçen sene en çok dosyanın olduğu ay marttı. Bu sene mart yine en fazla dosyanın olduğu ay ya da aylardan biriydi.
    Maalesef mart ayı hep böyle oluyor ve geride kalan sayısı fazla oluyor. 15 ay girmek üzere iken, okunmayan dosya sayısı hala 450+ rfe vs saymıyorum bile.

• @Jamesford Rica ederim tecil süren bitene kadar bir aksilik olmazsa çoktan işlemlerini halletmiş nişanlının yanında olmuş olursun daha sonrasında green card alacağın için green cardın ile tecili uzatabilirsin son yaş sınırına kadar 35 olması lazım tam emin değilim ondan sonra zaten o arada dövizli askerlik ile olayı çözersin askere gitmek istemezsen.

• Bu ileti silindi!

• 29 Mayısta bizden ek kanıt talep ettiler. Avukatla çalışmamıza ve istenilen her şeyi eksiksiz yapmamıza rağmen. İstenilen belgeleri yönlendirmemiz durumun da ne kadar sürede geri dönüş alabiliriz?

• herkese merhabalar kiz arkadaşım ( abd vatandaşı) K-1 vizeye başvuracağız I-129 form ile beraber göndermesi için hangi evrakları ona iletmem gerekiyor ?

• Herkese merhaba; dün USCIS tarafından ilk kanıt talebinde bulunuldu tarafımıza. Kanıtları ulaştırdığımız taktirde onay almamız ne kadar sürer bilgisi olan varmı?

• @Yusuf-Kose Elbette. Yönergeyi okursanız eğer sizin göndermeniz gereken evraklar içerisinde yer alıyo. Önce ki sayfaları okursanız eğer hangi evrakları sizin yönlendirmeniz gerektiğini daha iyi anlarsınız.

• @DOGANLEYLA Rfeler hızlı işliyor endişelenmeyin cumartesi günü sadece bu dosyalar için çalışıyorlar,önemli olan sizin kanıtları ne kadar sürede göndereceğiniz.

• @DOGANLEYLA forumda okuyup bulmaya çalıştım denk gelmedim gözümden kaçmış olabilir. bu tarzda cevap vermenize gerek yok kendinize saklayın

• @DOGANLEYLA, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba; dün USCIS tarafından ilk kanıt talebinde bulunuldu tarafımıza. Kanıtları ulaştırdığımız taktirde onay almamız ne kadar sürer bilgisi olan varmı?

Sakıncası yoksa hangi kanıtların istediğini gruba yazar mısınız?

• @samsa 13 üne kadar yönlendirilicek istenilen kanıtlar. Gelince yazarım tabiki.

• @Yusuf-Kose, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@DOGANLEYLA forumda okuyup bulmaya çalıştım denk gelmedim gözümden kaçmış olabilir. bu tarzda cevap vermenize gerek yok kendinize saklayın

Süreç uzun Yusuf bey. Size başarılar diliyorum. Uzun uzun ne istenildiğini yazacak takatim olmadığı için tavsiyem visa journey gibi yerlere bakabilirsiniz. Ya da bu sayfayı baştan sona da okuyabilirsiniz. Hangisi hoşunuza gidiyorsa. Ya da YouTube videosu açın. Ben sürecin başında iken doğal olarak nasıl bir karmaşa içerisinde olduğumu hatırlıyorum ama öğrendikçe ve araştırdıkça sürecin daha kolay bir hal aldığını göreceksiniz.
    Adettendir: Sabır diliyorum.

• Merhaba
    Amerika'daki nişanlım i134 formunu doldurdu. Şimdi o formu ne yapması gerekiyor? Renkli taratıp bana mail olarak mı göndermeli? Yoksa posta yoluyla adresimemi göndermeli? Yada başka bir şeymi yapmalı? Bilen bir arkadaş aydınlatırsa seviniriz. Şimdiden teşekkürler

• @pelin-dikmen Teşekkür ederim. 🙂

• @DOGANLEYLA, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@samsa 13 üne kadar yönlendirilicek istenilen kanıtlar. Gelince yazarım tabiki.

Teşekkürler

• @DOGANLEYLA Sizden ricam; Noa1 tarihinizi öğrenebilir miyim?

• Arkadaşlar merhaba seçimden sonraki vize kargaşası bizide etkilermi sizce ben randevu aşamasındayım bir türlü açılmıyor bilgisi olan varmı

• @Ali-El 17.05.2022 🙂

• @Nuray-Aksu aynı soru benim de kafamda. çok endişeleniyorum vizelerimiz negatif etkilenir diye 😞

• Herkese merhaba. Hepimizin endişe dolu dönemlerden geçtiğini biliyorum bu yüzden biraz rahatlatıcı şeyler yazmak istedim. bu süreçte ihtiyacımız olan tek şey sabır... "ne zaman dosyamız onaylanacak, ne zaman konsolosluktan randevu alabileceğim, ya muayenede şuna takılırlarsa, ya eksik dosya gönderdiysem" gibi soruları sürekli kendimize sormak anksiyete yaratıp günlük hayatımızı çekilmez hale getiriyor. birkaç ay önce sırf bu yüzden kendime bende olmayan hastalıklar uydurmaya başladım ve ya bu yüzden muayenede sorun yaşarsam gibi gereksiz korkular oluşturdum kendime. lütfen şunu unutmayalım ki bu süreçte yalnız değiliz. bizle beraber binlerce insan aynı endişeleri yaşıyor. bir ara sırf gözlük kullanıyorum diye ya görme bozukluğuma kafayı takarlarsa diye bile kendime gereksiz endişe yarattım. askeri okula ya da pilotluk eğitimine başvuru yapmadık, bizden mükemmellik aramıyorlar. ki zaten dosyamızda eksik bir kısım varsa USCIS iletişime geçip eksik kısmın tamamlanmasını talep ediyor ya da mülakat günü eksik bir belge varsa onu da sonradan postalamanızı rica ediyorlar... düşünüldüğünde şartlar çok basit, yüz yüze buluşmuş olmak, ilişkinin gerçekliğini ispatlayacak skype görüşme görüntüleri, mesajlar, birbirine alınan hediyeler vb şeyleri Ankara'da mülakatta sunmak... okuduğum ve araştırdığım kadarıyla özet olarak muayenede bulaşıcı hastalık ya da birine zarar verebilecek bir mental durum var mı buna bakıyolar ve mülakatta da nişanlınız hakkında gerçekten onunla ilişkide misiniz bunu öğrenmek için birkaç soru soruyorlar.

Demek istediğim şu ki bu süreçte kendi kendimize yarattığımız korkular çok gereksiz çünkü aslında aklınıza takılan şeyler bir sorun yaratmayacak. kötü olasılıkları düşündükten sonra bir de hemen ardından pozitif sonucu düşünün. evet süreç maalesef biriken dosyalar yüzünden gerçekten çok uzun. ama mülakat tarihi geldiğinde her şey bitmiş ve vizemizi almış olacağız ve endişelerimizin yersiz olduğunu göreceğiz. bu uzun süreci bol bol nişanlınızla iletişimde kalarak, online oyun seviyorsanız beraber bir şeyler oynayarak falan geçirebilirsiniz. endişelerinizi yüksek boyutlara getirip ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin.

Bu arada USCIS verilerini derleyip toplayan kişi dosyaların ne durumda olduğunu grafiklerle özetleyen yeni bir site açtı günlük ya da haftalık olarak takip edebilir ve kendi dosyanızın tahmini ne zaman ikinci onayı alacağını görebilirsiniz

https://i129fprocessingtime.com/

Benzer Başlıklar

• 1234
  • 114
  • 4818
  • 1468
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |