Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar herkese,

Yasamaya devam ediyoruz. 1.5 sene oldu. Cok mutluyuz cok sukur. Bir cocugumuz olacak insallah 1 2 hafta icinde. Sansli velet direk vatandas olacak 🙂
    Sacma sapan Los Angelesi kotuleyenler olmus cevap vermeye bile degmez. Daha once detayli LA ozeti gecmistim.Okuyabilirsiniz. Costcodan alisveris yaparsaniz cok mutlu olursunuz.Gayet ucuz.
    Santa Monicadan baslayip Laguna Beache kadar sahil seridinde 405 otoyolunun altinda yasarsaniz ve ya Irvine Tustin Orange Costa Mesa vs. cok mutlu olabilirsiniz.
    Oda kiralari guzel yerlerde 1000-1500 max. daha ucuzlari da bulunur da gerek yok.
    Daha once de bahsetmistim bu zamana kadar tanistigim tum Turkler cok iyi insanlardi.
    Dolandirici tipler de varsa uzak durursunuz olur biter. Ya bize denk gelmedi ya da kafamiz calisiyor cok sukur bizi bulmadi artik bilemiyorum.
    Turkiye`de olmadigi kadar arkadasimiz var.Yaklasik 20 kisilik bir arkadas grubumuz var ortak arkadaslar sayesinde olusturdugumuz.
    Hepsi de cok iyi insanlar.

Sorusu olan varsa sorsun gorursem cevap atarim.

• @muhalif, içinde söyledi: Los Angeles (California)

Selamlar herkese,

Yasamaya devam ediyoruz. 1.5 sene oldu. Cok mutluyuz cok sukur. Bir cocugumuz olacak insallah 1 2 hafta icinde. Sansli velet direk vatandas olacak 🙂
    Sacma sapan Los Angelesi kotuleyenler olmus cevap vermeye bile degmez. Daha once detayli LA ozeti gecmistim.Okuyabilirsiniz. Costcodan alisveris yaparsaniz cok mutlu olursunuz.Gayet ucuz.
    Santa Monicadan baslayip Laguna Beache kadar sahil seridinde 405 otoyolunun altinda yasarsaniz ve ya Irvine Tustin Orange Costa Mesa vs. cok mutlu olabilirsiniz.
    Oda kiralari guzel yerlerde 1000-1500 max. daha ucuzlari da bulunur da gerek yok.
    Daha once de bahsetmistim bu zamana kadar tanistigim tum Turkler cok iyi insanlardi.
    Dolandirici tipler de varsa uzak durursunuz olur biter. Ya bize denk gelmedi ya da kafamiz calisiyor cok sukur bizi bulmadi artik bilemiyorum.
    Turkiye`de olmadigi kadar arkadasimiz var.Yaklasik 20 kisilik bir arkadas grubumuz var ortak arkadaslar sayesinde olusturdugumuz.
    Hepsi de cok iyi insanlar.

Sorusu olan varsa sorsun gorursem cevap atarim.

Biz 5 senedir yasiyoruz Long Beach tarafindayiz Los Angeles i insanlar elestiriyorsa bosuna elestirmiyor ya da sirf kotulemek icin yazmiyor.Amerikali bile kalkip pahaliliktan sikayet ediyorsa az cokta olsa dogru olabilir mi?
    Oda kirasi nedir ? Ev kiralarini yaziniz bu bahsettiginiz yerlerde.

• Bu ileti silindi!

• Çok şanslıymışsınız, Türk arkadaşların dürüst olup dürüst kalabilenlerine denk gelmişsiniz. Fakat büyük çoğunluğu için aynı şeyleri söylemek malesef ki mümkün değil. Henüz herhangi Türk bir arkadaşa iş imkanı sağlamadıysanız ve bizlerin tecrübelerini yaşamadıysanız, ne mutlu size. Cali’de 8. yılım, aşığım buraya. Keşke bazı pürüzler olmasaymış (?)

Costco Amerika genelinde en çok tercih edilen alış veriş alternatifi evet. Fakat fiyatlar artık farkedilecek düzeyde artışta. Malesef.

Sahil şeridinde, 405 altında , sunduğunuz alternatif dışında daha konforlu, hele çocuğunuz varsa en az 2 odalı bir apartman dairesi tutmak isterseniz, eksik appliance ve amenities ile birlikte en az $2500-$3200 arası ödersiniz. Kaldı ki 1+1 şu anda Anaheim-Garden Grove bölgesinde $2200’den başlıyor. He kapı kapı gezersiniz bir guest house bulursunuz $2000 civarı belki.

Derseniz ki “ ben apartmanda yaşayamam. Çamaşır makinesi olmazsa olmaz. Town veya single house olsun” en az $3500’den başlar kiralar, kaldı ki bu da city göre değişir. Pacific Palisades, Santa Monica, venice-manhatton-Redondo hattı ile rancho palos verdes ve asagiya doğru Huntington beach, costa Mesa, Newport ve Balboa gibi üst segmentin yaşam alanı olarak seçtiği yerlerde bu fiyatları bulmak imkansız, bulsanız da eksileri vardır.

• @Tugba, içinde söyledi: Los Angeles (California)

Çok şanslıymışsınız, Türk arkadaşların dürüst olup dürüst kalabilenlerine denk gelmişsiniz. Fakat büyük çoğunluğu için aynı şeyleri söylemek malesef ki mümkün değil. Henüz herhangi Türk bir arkadaşa iş imkanı sağlamadıysanız ve bizlerin tecrübelerini yaşamadıysanız, ne mutlu size. Cali’de 8. yılım, aşığım buraya. Keşke bazı pürüzler olmasaymış (?)

Costco Amerika genelinde en çok tercih edilen alış veriş alternatifi evet. Fakat fiyatlar artık farkedilecek düzeyde artışta. Malesef.

Sahil şeridinde, 405 altında , sunduğunuz alternatif dışında daha konforlu, hele çocuğunuz varsa en az 2 odalı bir apartman dairesi tutmak isterseniz, eksik appliance ve amenities ile birlikte en az $2500-$3200 arası ödersiniz. Kaldı ki 1+1 şu anda Anaheim-Garden Grove bölgesinde $2200’den başlıyor. He kapı kapı gezersiniz bir guest house bulursunuz $2000 civarı belki.

Derseniz ki “ ben apartmanda yaşayamam. Çamaşır makinesi olmazsa olmaz. Town veya single house olsun” en az $3500’den başlar kiralar, kaldı ki bu da city göre değişir. Pacific Palisades, Santa Monica, venice-manhatton-Redondo hattı ile rancho palos verdes ve asagiya doğru Huntington beach, costa Mesa, Newport ve Balboa gibi üst segmentin yaşam alanı olarak seçtiği yerlerde bu fiyatları bulmak imkansız, bulsanız da eksileri vardır.

Zaten sadece Facebooktaki Los Angeles ta Turkler grubuna bir goz ucuyla baksaniz ne kadar dolandirici oldugu gorulur.
    Allahtan bir tane Turkle karsilasmadik ya da muhatap olmak zorunda kalmadik burada.
    Isim geregi en az 40 eyalette bulundum cogunlugu 2-3 ay sureli.Alaskasindan Vermont una kadar gitmedigim yer kalmadi.
    California ozellikle Socal yasanacak en iyi iklime sahip olabilir ama sokaklarda gordukleriniz Suriye den beter olur diger eyaletlere gore.
    TR de cadirda yasayan suriyeliler bu kadar kotu ortamlarda yasamiyordur % 100.
    Ha amerikali gibi yapacaksiniz gozlerinizi kapatip ben homeless gormuyorum bir tane fentanyl user gormuyorum diyeceksiniz cennet gibi valla.
    Buraya gelmeden once demokratlar hakkinda iyi dusunurdum ( ailem 100 senelik CHP li hala CHP ye oy atiyorum malesef ) ama 5-6 sene California gibi yerde yasadiktan sonra suan Demokratlar hayattaki en buyuk dusmanim olabilir.
    Bu guzelim yerlerin bu hallere gelmesinin tek sebebi demokratlarin yaptigi sacma sapan politakalar.
    Google Maps acin 2005 te sokaklara bakin birde simdi bakin.Resmen Warzone cogu yeri Los Angeles in.

• Buraya yazilan yorumlari yazarken abartmadan tum acilariyla yazmak cok onemli.
    Ben Los Angelesi secmeden once hangi eyalette yasayabilirim diye dusundugumde bu konu basligini okumustum ve gozumde sokaklarinda homelesstan yurunmeyen bir sehir canlanmisti.
    Asla boyle degil.
    Yasayanlar zaten biliyor.
    Askerlik gibi bu isler. Askere gitmeden once oyle abartirlar ki zannedersin kirbaclayip zindana atiyorlar vs.
    Gidince anlarsin ki tek sikintisi zaman gecmiyordur.
    Burasi da eksikleri tabi ki olan ama bana kalirsa harika bir yer.

Sevgilerle.

• Merhabalar,

35 yaşında bekar bir erkek olarak california'ya geleceğim. başlangıç bütçem 25 k$

başlangıçta oda kiralamak istiyorum bunun için bölge ve site önerebilir misiniz?

1-2 ay keşif yaptıktan sonra para kazanmaya da başlamam gerekecek. tavsiyeleriniz neler olur?

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

• @bruce81
    Venice, Santa monica, marina del Rey, culver city, Westwood bolgerine bakin.Hollywood bolgesi vadi oldugu icin midir nedir yazin daha da bi sicak ve okyanusa vakit olarak uzak kalir. Venice ve monicaya yakin olursaniz daha iyi olur, cogunlukla buralarda yasiyor olacaksiniz cunku.
    1000-1500 dolar arasi oda bulabilirsiniz dusuk fiyatli bulmaya calisin.
    Craiglist, Facebook marketplace, telegram ve facebookta Los Angeles gruplarina sorabilirsiniz ayrica UCLA roommate gibi gruplara bakabilirsiniz.
    Oda, banka hesabi, ehliyet ve araba olayini halledip is aramaya baslayin vakit kaybetmeyin.

• Merhaba,

Ticketmaster web sitesinden single match ticket olarak 07.04.24 Los Angeles Lakers vs. Minnesota Timberwolves veya 09.04.24 Los Angeles Lakers vs. Golden State Warriors maçına kategori fark etmeksizin bilet bakıyorum ama hiç bir şekilde müsaitlik vermiyor ve "The seating options you selected aren't available due to the ticket quantity or filter you applied. Please try adjusting the number of tickets selected or use the seat map to search for available seats." cevabı ile karşılaşıyorum. Diğer sezon maçlarına da bakıyorum, hiç müsaitlik bulamıyorum Ticketmaster'da. Tüm kategoriler tüm sezon maçları için sold out olmuş olma ihtimali var mı? Maç gününden bir gün önce Crypto.com Arena bilet ofisinde bilet bulma şansım nedir veya başka resmi olmayan bilet sitelerini kullanıp memnun kalan var mı?

Teşekkürler,

Benzer Başlıklar

• 290
  • 16
  • 10
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |