Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar 2 çocuğum var ve bahçeli müstakil bir evde yaşamak istiyorum ama hangi eyaleti seçmeliyiz bilemiyorum hem okul puanı hem de iklim açısından hangisi uygun olur şuan istanbuldayız iklimi çok soğuk olmayan eyaletleri yazar mısınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dragonmom ortadan başlayıp güneye doğru inerseniz her yer sizindir kuzey soğuktur okul puanı için niche sitesine bakabilirsiniz bahsettiğiniz İstanbul da sınırlı yerde var fakat amerikada her yer de bu ev var

• @dragonmom Florida, Georgia ve South Carolina en iyi secenekler olabilir. Batida ise guney California.

• Öncelikli olarak en iyi eyalet iş bulabileceğiniz eyalettir diyerek başlayalım.
    İkinci olarak sıcak bir yer isteyerek doğrusunu yapmışsınız çünkü sağlık sistemi/sigortası ABD için karmaşık bir olay. Mümkün mertebe çocukların hasta olmaması gerek.
    Üçüncü bir şık da vergi ve yaşam masrafları mevzusu. Bildiğiniz gibi İstanbul'daki yaşam masrafı ile Konya'daki masraf bir değil. Bunda da benzer karşılaştırmayı yapabiliriz.
    Her yerin ayrı bir sevdalısı var tabii ama ben Texas eyaletini seviyorum. Hem iş imkanları kötü değil, hem sıcak (hatta çok sıcak bu da bir dezavantaj olabilir aslında) hem de yaşam masrafları çok değil.
    Mesela yazıda dediğiniz gibi bu eyalette müstakil ev bulabilmeniz daha olası.

İyi bir araştırma yapıp karar verirsiniz artık hocam.

• @ayvalik10 evet o siteye bakacağım ben New Yorka yakın olsun istiyorum inşallah çıkarda gideriz

• @MySea Georgia aklımda detaylı bakacağım

• @dilmel orayı eşim istiyor ama evet ilk etapta orasıda olabilir

• Kaliforniya. Sicak hava, Akdeniz iklimi diyeyim. Arkada daglar da var, isterseniz kisin kayaga da gidersiniz. Oullar guzel. Maddi durumunuza bagli olarak Irvine i tavsiye ederim. Pahali bir bolgedir. Gelirinize gore dusunulecek bir yer acikcasi ama okullar basarili. Genelde Orange county olarak iyi diyebilirim.

• 6 ve 10 yaşlarında 2 kızım var, gelmeden önce aklımda ya Florida ya Teksas ya da north Carolina vardı. Bir arkadaşımız ısrarla Georgia Cummingi de görmemizi istedi biz de onu ziyaret etmek için gittik ve burada kaldık. Gerorgia genelini bilmiyorum, Atlanta merkeze gittik trafik ve keşmekeşi bizim hoşumuza gitmedi ama Cumming şehri ini çok sevdik. Çok büyük bir şehir değil ama ne ararsak buluyoruz. Mesafeler çok uzak değil evimize heryer 10-20 dk da varabiliyoruz. Çok sakin huzurlu doğası güzel bşr şehir. Tanıştığımız ya da iletişime geçtiğimiz kişiler hep nazik ve sıcakkanlı davranıyor. Türk nüfusu da çok az değil ama okullarda çok fazla değişik milletten çocuk görmedim çoğunluğu Amerikalı gibiydi. Okullarına genel olarak iyi diyorlar, benim kızlarımın gittiği okul birkaç yıllık bir okul hala bit puanı yok, başta tedirgin olmuştum ama 1 haftadır gidiyorlar çocukları çok mutlu görünce bütün endişem silindi. Söylediklerine göre hem arkadaşları hem öğretmenleri çok sıcakkanlı ve yardımsevermiş onlar da korkularını attılar bu sayede☺
    Evler burada çoğunlukla single house tarzında, seçenek epey çok. Biz 2 yıllık temiz ve çok içimize sinen bir evi 2700 dolara tuttuk ama içinde bahçe bakımı çim ve ilaçlama da dahil olunca iyi bir fiyat olduğunu söylüyor burada yaşayanlar. Ssn ve kredi skoru olmadığı için ev sahibimiz başta evi vermek istemedi önce 3 ay sonra 6 ay peşin vermeyi teklif ettik kabul etmedi. Ama biz evi çok beğendiğimiz için yıllık vermeyi teklif ettik öyle olunca kabul etti ve yerleştik, 20-21 gündür evimizdeyiz be keyfimiz yerinde. Havasına gelecek olursak ne aşırı sıcak ne aşırı soğuk. Biz geldiğimizden beri sabah erken biraz soğuk oluyor öğlene doğru ise sıcaklaşmaya başlıyor. İlk geldiğimizde çimenler daha yeşermemiştir ana şimdi heryer yemyeşil yollar sokaklar mis gibi. Bir yere giderken içim açılıyor, sabahları kuş sesleriyle uyanıyoruz o kadar keyif alıyorum ki bundan🙂 Burada yaşayanların söylediğine göre afetler buraya pek gelmiyormuş o konuda da içimiz rahat. İş konusuna gelirsek biz de yeni yeni iş konularına ağırlık veriyoruz zamanla o da belli olur.
    Umarım siz de gönlünüze göre bir yer bulursunuz, ben 1 aylık tecrübeme göre Georgia Cumming şehrini çocuklu ailelere tavsiye ederim ☺🙋🏻♀

• @dytmelek çok teşekkür ederim Instagramda takip ettiğim bir aile var onlarda georgiada ve evleri sokakları çok güzel çocuğunun okuluna kadar gösterdi baya beğendim inşallah greencart çıkarsa Georgiayı düşünüyorum daha fazla

• @dragonmom buraya gelirseniz ben de elimden geleni yaparım🙏🏻 boş şanslar şimdiden. Takip ettiğiniz ailenin adı neydi ben de takip edeyim

• @dytmelek gizematak ig hesabı onlarda Greencartla gitmişler inşallah bi kazanalım Allah'ın izni ile burdan yazarım yine 😊

• @dragonmom evet takip ediyorum kendisini, çok doğal sevdim ben de👍🏻

• Göçmenlik Sohbetleri bölümünden taşındı  crazycells crazycells 

• @dytmelek, içinde söyledi: Çocuklu aileler en çok hangi eyaleti tercih ediyor?

6 ve 10 yaşlarında 2 kızım var, gelmeden önce aklımda ya Florida ya Teksas ya da north Carolina vardı. Bir arkadaşımız ısrarla Georgia Cummingi de görmemizi istedi biz de onu ziyaret etmek için gittik ve burada kaldık. Gerorgia genelini bilmiyorum, Atlanta merkeze gittik trafik ve keşmekeşi bizim hoşumuza gitmedi ama Cumming şehri ini çok sevdik. Çok büyük bir şehir değil ama ne ararsak buluyoruz. Mesafeler çok uzak değil evimize heryer 10-20 dk da varabiliyoruz. Çok sakin huzurlu doğası güzel bşr şehir. Tanıştığımız ya da iletişime geçtiğimiz kişiler hep nazik ve sıcakkanlı davranıyor. Türk nüfusu da çok az değil ama okullarda çok fazla değişik milletten çocuk görmedim çoğunluğu Amerikalı gibiydi. Okullarına genel olarak iyi diyorlar, benim kızlarımın gittiği okul birkaç yıllık bir okul hala bit puanı yok, başta tedirgin olmuştum ama 1 haftadır gidiyorlar çocukları çok mutlu görünce bütün endişem silindi. Söylediklerine göre hem arkadaşları hem öğretmenleri çok sıcakkanlı ve yardımsevermiş onlar da korkularını attılar bu sayede☺
    Evler burada çoğunlukla single house tarzında, seçenek epey çok. Biz 2 yıllık temiz ve çok içimize sinen bir evi 2700 dolara tuttuk ama içinde bahçe bakımı çim ve ilaçlama da dahil olunca iyi bir fiyat olduğunu söylüyor burada yaşayanlar. Ssn ve kredi skoru olmadığı için ev sahibimiz başta evi vermek istemedi önce 3 ay sonra 6 ay peşin vermeyi teklif ettik kabul etmedi. Ama biz evi çok beğendiğimiz için yıllık vermeyi teklif ettik öyle olunca kabul etti ve yerleştik, 20-21 gündür evimizdeyiz be keyfimiz yerinde. Havasına gelecek olursak ne aşırı sıcak ne aşırı soğuk. Biz geldiğimizden beri sabah erken biraz soğuk oluyor öğlene doğru ise sıcaklaşmaya başlıyor. İlk geldiğimizde çimenler daha yeşermemiştir ana şimdi heryer yemyeşil yollar sokaklar mis gibi. Bir yere giderken içim açılıyor, sabahları kuş sesleriyle uyanıyoruz o kadar keyif alıyorum ki bundan🙂 Burada yaşayanların söylediğine göre afetler buraya pek gelmiyormuş o konuda da içimiz rahat. İş konusuna gelirsek biz de yeni yeni iş konularına ağırlık veriyoruz zamanla o da belli olur.
    Umarım siz de gönlünüze göre bir yer bulursunuz, ben 1 aylık tecrübeme göre Georgia Cumming şehrini çocuklu ailelere tavsiye ederim ☺🙋🏻♀

ne güzel imrenmedimn değil.amerikadaki hayatınızda başarılar

• @sadikcagan teşekkür ederim ☺️ darısı sizlerin de başına 🙏🏻

• @dytmelek inşallah bu sene çıkar bizede

• @dytmelek Selamlar, Bizim de 1 yaşında ikizlerimiz var ve onlarla gelmeyi planlıyoruz. Açıkcası araştırdığımda bana da Georgia Cumming bölgesi çok cazip geldi ama kafamı karıştıran en büyük konu 0 kredi skorundan dolayı ev bulamama olayı olup olmayacağı. Siz evi ne kadar sürede tutabilmiştiniz? O süre zarfında nerede konakladınız? Bir de eğer kefil bulunabilirse daha kolay olabileceği söyleniyor bu konuda bilginiz var mı?
    Teşekkürler.

• Selam dostlar, 4 kişilik bir aileyiz ve yaklaşık 1 yıldır Pennsylvania, Pittsburh’ ta kalıyoruz. İngilizce çok zayıf fakat 14 ve 16 yaşındaki çocuklarımızın İngilizcesi iyi, eyalet değiştirmek istiyoruz. Bizim için Eğitim ve iş olanağı iyi olan yerleri tavsiye ederseniz sevinirim. Şimdilik Doordash, Uber ve Grubhub tarzı işler yapıyorum… Teşekkürler.

• ..........

• Bizim de iki çocuk 3 ve 7 yaşındalar. Biz ilk olarak Dallas ile başlamayı düşünüyoruz. İş olanakları daha fazla olduğu için. Sıcak bir şehir.. bakalım, beğenmezsek değiştiririz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |